I Melnragės paplūdimys ir Šiaurinis molas

2021 metai – welovelithuania..

Melnragė senovėje buvo nedidelis žvejų kaimas, XX a. vid. prijungtas prie Klaipėdos miesto. Dabar Melnragė yra mėgstama kurortinė Klaipėdos miesto zona, padalinta į dvi dalis – pietinė vadinama I Melnrage ir apima Šiaurinį molą, uosto prieigas ir Klaipėdos mišką, šiaurinė – II Melnrage, pasibaigiančia ties Giruliais. 

I Melnragės paplūdimys su Šiauriniu molu yra mėgstamas poilsiautojų – saulėtomis ramiomis dienomis čia patogu mėgautis saulės voniomis. Vėjuotomis dienomis paplūdimį mielai renkasi jėgos aitvarų gerbėjai ir įspūdingomis bangomis norintys pasigrožėti klaipėdiečiai. Ir, žinoma, Šiaurinis molas yra ideali vieta stebėti praplaukiančius laivus, saulėlydžius ir pasidaryti „instagramiškų“ nuotraukų. Paplūdimys yra ilgas, švelnaus smėliuko, švarus. Čia įrengtos persirengimo kabinos, tualetas, budi gelbėtojai, veikia kavinės. Dar tik svajojantys apie banglentes, gali išbandyti jėgas banglenčių mokykloje.

Melnragės gyvenvietėje vyrauja nuosavi namai, apgyvendinimo įstaigų nėra labai daug – galima rinktis iš kelių viešbučių, svečių namų, namelių ar privačių kambarių. Čia taip pat veikia kelios maisto prekių parduotuvės, kavinės ir restoranai. Iš Klaipėdos centro į Melnragę galima nuvažiuoti tiek dviračiu ar nuosavu automobiliu, tiek viešuoju transportu. Paplūdimys lengvai pasiekiamas, todėl jį mėgsta paaugliai ir jaunimas.

Ilsintis I Melnragės paplūdimyje galima išbandyti pasivaikščiojimams ir dviračiams skirtą taką, jungiantį Klaipėdą su Palanga. Ant Šiaurinio molo taip pat galima rasti skulptūrą „Pasivaikščiojimas su žuvimi“. 

Vienoje I Melnragės paplūdimio vietų stovi Antrojo pasaulinio karo laikus menančios gynybinių įtvirtinimų liekanos.