Ekskursijų maršrutai

Čia pateikiami ekskursijų, kurias galite užsisakyti VšĮ Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centre, maršrutai  

+370 46 412186, tic@klaipedainfo.lt

Pažintinės ekskursijos

Istorinė-apžvalginė ekskursija po senamiestį

Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras kviečia visus miestiečius ir miesto svečius susipažinti su Klaipėdos istoriniu senamiesčiu. Ekskursijos metu jus lydės vietinis gidas, kuris pristatys svarbiausias senamiesčio vietas ir jas supančias istorijas.

“Mažieji Klaipėdos stebuklai”

Tai ekskursija, kurią rekomenduojame mažiesiems, bet tinka ir suaugusiems. Ekskursijos metu aplankysite mažuosius Klaipėdos miesto gyventojus ir sužinosite jų atsiradimo istoriją. Jūs būsite supažindinti su jau daugelį metų Klaipėdos senamiesčio traukos objektu tapusia skulptūra – katinas džentelmeno veidu, atrasite paslaptingąjį peliuką bei sužinosite kokias galias jis turi, ką užsiropštęs ant sienos veikia slibinas ir ant kurio namo stogo yra įsikūręs kaminkrėtys…

Teminė ekskursija “Klaipėda Prūsijos karalystėje”

Šios ekskursijos metu jūs būsite supažindinti su ne visiems žinomais, bet didingais Klaipėdos miesto istorijos puslapiais.. Gidas jums papasakos apie Klaipėdos miesto, jo gyvenimą Prūsijos sudėtyje, apie Prūsijos karalienę Liuzę ir karalių Vilhelmą, kurie XVIII a. pr. buvo apsistoję Klaipėdoje. Taip pat sužinosite, kodėl Klaipėdos miestas buvo tapęs Prūsijos karalystės sostine bei dar daug įdomių pasakojimų…

 

Nemėgstantiems ekskursijų su gidu siūlome individualius maršrutus pagal mūsų paruoštus žemėlapius
Maršrutai pėsčiomis” ir “Maršrutai dviračiais

 

Paragauk Klaipėdos (degustacinė ekskursija)

Tai 2 val. trukmės ekskursija su gidu po Klaipėdos senamiestį, kurio metu sužinosite apie jūrinio paveldo objektus ir miesto istorijos puslapius.
Sena legenda byloja apie tai, kad Klaipėdą vieno mūšio su švedais metu išgelbėjo sūris, tad neapsieisime be jo ir ekskursijoje.
Bare, kuris nuo senų laikų žinomas kaip jūrininkų susirinkimo vieta, patiekiamas kitas skanėstas – silkė, vienas iš prašmatnių restoranų vaišina nuo seno Klaipėdos kraštą garsinančiais „vofeliais“, o maršrutą užbaigia išskirtinis jūrinininkų gėrimas.
Gastronominis-marinistinis maršrutas sukurtas tiems kas nori ne tik pamatyti bet ir paragauti. Klausi savęs koks gali būti jos skonis? Saldus ar kartus? Ateik, paragauk ir sužinosi.

Teminės ekskursijos

Ant žaliųjų šanselių

Ekskursija „Ant žaliųjų šanselių“ pasakoja apie įdomią, turtingą įvykių ir istorinio paveldo Naujamiesčio dalį. Prisiminsime, kaip vokiškas miestas Mėmelis virto lietuviška Klaipėda, kur važinėjo bonikė, o kur tramvajus, kur ruošė šulmistrus ir kaip gyvavo pirmoji lietuviška gimnazija, kas yra bauhauzas, istorizmas ir neogotika, kur vyko prašmatnūs šokių vakarai, ką reklamavo Kipras Petrauskas, kas nešė Stalino saulę, o kas nuo jos bėgo… Nedidelis miesto lopinėlis toks turtingas.

Prūsijos Karalių takais

Klaipėda mena garsių valdovų žingsnius, jų likimus, patirtus jausmus, priimtus sprendimus, dariusius įtaką Klaipėdos (Memelio) plėtrai bei kaitai.
Karalių takas vingiuos senamiesčiu pro buvusią bažnyčios vietą miesto Rotušės link. Didingas Karališkų žingsnių aidas ves iki Liepų gatvės pasakodamas istoriją apie karalienę Luizę, valdovų meilę bei pagarbą vienas kitam, apie viltį ir tikėjimą, kurį jie teikė tautos žmonėms.

Klaipėdos ABC

(Ekskursija priešmokyklinukų grupėms ir 1-4 klasių mokiniams)
Gidas žaismingai, vaizdžiai, aiškia ir suprantama kalba pateiks mažiesiems klaipėdiečiams svarbiausius ir įdomiausius Klaipėdos senamiesčio faktus. Dalyviai ne tik klausysis gido pasakojimų, bet ir patys taps aktoriais/poetais; taps senojo miesto architektais; išgirdę Klaipėdos miesto vardo legendą, bandys miesto pavadinimą parašyti kitaip; rungtyniaus konstruodami burlaivio modeliuką; taps projektuotojais ir “pastatys” dar vieną tiltą per Danės/Dangės upę; dalyvaus viktorinoje bei laimės prizus.

Meniškoji Klaipėda

Kviečiame pasiviakščioti senamiestyje ir sužinoti įdomiausias seniausio Lietuvos miesto istorijas. Ar žinote namą, kurio sienos sūrios? O gal pažįstate pilies gyventoją, kurio širdis amžiams sustingusi į bronzos kamuoliuką? Ekskursijos pabaigoje apsilankysime žymaus dailininko dirbtuvėse ir pauostysime, kaip kvepia vieta, kur gimsta paveikslai.

Mergvakaris kitaip

Ekskursija “subalansuota” “nuotakai”. Klaipėdos senamiesčio gatvele šįkartą atrasime kitaip: šmaikščiai, žaismingai, su būsima nuotaka priešaky!

Meilė uostamiestyje

Klaipėdos senamiestyje slepiasi… Meilė! Ekskursijos metu išgirsime Taravos Anikės meilės istoriją. Paklausysime kaip Klaipėdoję gimęs poetas, Simonas Dachas, savo eilėse ragina pasiduoti “kaitriai aistros liepsnai”.
Surasime klaipėdiečių mylimus miesto simbolius, išgirsime jų istorijas. “Pro rakto skylutę” pažvelgsime į karališkosios meilės subtilybes.

Pažintinė ekskursija “Memelis XIX amžiuje”

Pažvelkim į XIX amžiaus Memelį per istorijos laiko prizmę. Svarbus Memelio XIX amžiaus pradžios istorinis faktas – laikinosios Prūsijos sostinės statusas. Prūsijos karalius Frydrichas Vilhelmas III, karalienė Luizė kartu su šeima ir vyriausybe vieneriems metams apsistojo mūsų mieste.

Ekskursija vaikams “Užburti senamiesčio gyventojai”

Norite išgirsti legendų ir neįtikėtinų istorijų? Norite susipažinti bei susidraugauti su nuostabiais, užburtais “senamiesčio gyventojais”, kurie išpildytų Jūsų slapčiausius norus bei svajones?
Keliaukime ir svajokime kartu! Ši ekskursija gali buti puiki gimtadienio dovana Jūsų vaikui!

Pažintinė ekskursija su “Ponu Kapitonu” – “Mano nuostabusis uostamiestis”

Ar žinote, kad mūsų uostas yra senesnis nei pats Klaipėdos miestas ir kad nuo pat pirmųjų dienų Klaipėda vystėsi bei augo kaip jūrinis miestas? Ir šiandien spartaus dabartinės Klaipėdos vystymosi fenomenas yra būtent mūsų uostas. Pažinkit uostamiestį su “Ponu Kapitonu”.

Kai Klaipėdos senamiestis kitaip prabils

Ar žinote, kokias paslaptis slepia atokiausi Klaipėdos kampeliai ir koks architektūrinis stilius vyravo iki XVIII amžiaus? Leiskitės į intriguojančią kelionę laiku Lietuvos uostamiestyje Klaipėdoje. Subalansuota vaikams nuo 7 iki 12.

Ekskursijos rankų darbo kanojomis

Dienos, kai dideli garlaiviai švartavosi čia su visais savo kroviniais, praėjo. Dabar krovininiai laivai stoja moderniame Klaipėdos uoste, o Danė/Dangė su visomis savo krantinėmis liko pažįstama tik mums.
Tai puiki galimybė susipažinti ir pasimėgauti su irklavimu, patirti tikrą kedro kanojos galią judesyje. Pakeliui susipažindami su senosiomis krantinėmis, amžiaus vidurio Memelio įtvirtinimais.

Ekskursijas galite užsakyti VšĮ Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centre

+370 46 412186, tic@klaipedainfo.lt

Kitos ekskursijos

Ekskursija po Klaipėdos universiteto botanikos sodą

Aplankykite botanikos sodą įsikūrusį senajame Tauralaukio parke, dešiniajame Danės upės krante. Čia galite pasigrožėti dendrologine, vaistinių ir prieskoninių augalų bei daugiamečių ir vienmečių gėlių kolekcijomis, atsigaivinti vietoje užaugintų žolelių arbatomis.

Gimtadienio pramoga “Azartiška įspūdžių medžioklė mieste”

Kodėl? Nes gimtadienį reikia švęsti įsimintinai! Su draugais išbandyk azartišką orientacinį žaidimą, kurio metu surask, iššifruok, sukurk ir užfiksuok įdomiausias vietas ir akimirkas.
Kaip? Susiskirstę į komandas, lenktyniausite atlikdami smagias užduotis. Kada? Jums patogiu metu, darbo dieną ar savaitgalį.
Kam skirta? Jei tau 16+, sukviesk draugus ir pirmyn, o jei metų mažiau – žaisti kviesk netik draugus, bet ir suaugusiuosius.
Ar aš suprasiu? Kiekvienas žaidimas pritaikomas pagal dalyvių amžių, pageidaujamąsudėtingumą, judėjimo būdą ir trukmę. Žaidimas gali vykti lietuvių, anglų,rusų arba vokiečių kalbomis.
Ar įpirksiu? Grupei iki 12 asmenų – 60eur., o už kiekvieną papildomą dalyvį + 5eur.

Orientacinis žaidimas šeimoms “Iškoduok Klaipėdą”

Nusibodo sėdėti namuose? Aplankė giminės? Leiskitės kartu į nuotykių ir atradimų kupiną žaidimą! Čiupk jį/ją, mamą, tėtį, sesę, brolį, močiutę, senelį, anūką ar anūkę ir priimk iššūkį iškoduoti įdomiausias Klaipėdos paslaptis…
Kada? Jei turite kelias komandas suorganizuosime jums patogiu laiku. Jei turite vieną komandą, registruokitės ir dalyvaukite ketvirtadieniais 18 val. Dalyvių amžius ir skaičius neribojamas, ožaidimas organizuojamas, kai dalyvauja 4+ komandos.
Su kuo? Komanda ssudaro šeimos – tėvai ir vaikai, seneliai ir anūkai, tetos, dėdės… Komandos dydis 2-7 asmenys.
O kiek kainuos? Suaugusiam – 5eur. vaikui iki 12 m. – 2eur., nuo 12 m. 3eur., o mažučiukams iki 4 m. – nemokamai. Daugiavaikėms šeimoms draugiška kaina – 14eur.
Kur ir kaip? Apsiginklavę žemėlapiais ir užduotimis aktyviai judėdami praleisite 2 įsimintinas valandas Klaipėdos miesto širdyje.
Būtina registracija ne vėliau kaip 24 val. iki renginio.

Ekskursija atviru turistiniu autobusu (2020 metais nevyksta)

Po Klaipėdos centrinę miesto dalį kursuoja autobusiukas su audiogiu šešiomis kalbomis. Ekskursijos vyksta nuo trečiadienio iki sekmadienio 6 kartus per dieną.
Autobusas pradeda maršrutą iš teatro aikštės.
Išvykimo laikai: 10:00, 11:00, 12:00, 13:30, 14:30, 15:30.
Kaina 12.00 €/asm.

Roshen konditerijos fabrike

Ekskursijos metu vaikai sužinos fabriko, kuris gamina konditerinius gaminius jau daugiau nei 100 metų, istoriją, o taip pat apie konditerio profesiją. Ekskursijos vadovas papasakos viską apie šokoladą: kaip jis atsirado, kaip vystėsi šokolado vartojimo kultūra, kokios yra šokolado rūšys. Mokiniai galės pasigaminti ledinuką karamelės gamyklėlėje. Ekskursijos pabaigoje mokiniai gaus saldžių dovanų. Ekskursijos vyksta kiekvieną darbo dieną ir yra nemokamos.
Registruotis per “Roshen” internetinį puslapį – www.roshenkids.lt

Ekskursijos viešuoju transportu

Klaipėdos apylinkėse yra daug gamtinių ir istorinių lobių, kurių klaipėdiečiai kol kas dar nėra atradę.
Klaipėdos kraštotyrininkas, Denisas Nikitenka, parengė trumpų ekskursijų į priemiestį aprašus. Iki visų tų lankytinų objektų galima atvažiuoti „Klaipėdos keleivinio transporto“ organizuojamais viešojo transporto maršrutais. Ekskusijų trasos nėra ilgos, fizinės apkrovos nedidelės, tad į tokias pažintines poilsines iškylas galima važiuoti ir visa šeima, pasiėmus vandens ir sumuštinių. Daugiau skaitykite – čia.

Teatralizuotos ekskursijos

Interaktyvi šokio ekskursija – Keliaujančios bažnyčios. “Klaipėda tranzit Memel”

Tai šokio ir garso spektaklis-ekskursija po 7-ių senosios Klaipėdos bažnyčių vietas, keliant klausimą – kas mes esame, kai pamirštame, ir kuo tampame, kai prisimename? Tai naujas, netikėtas miesto potyris, kurio metu Jūs sužinosite, kur stovėjo pirmosios Klaipėdos bažnyčios, kaip jos atrodė, kokie žmonės gyveno Turgaus gatvėje ir ką jie galvojo.
Spektaklio-ekskursijos metu kiekvienas dalyvis per ausines girdi istorinio/meninio teksto, muzikos ir garso kompozicijas, stebi šiuolaikinio šokio interpretacijas įvairiose miesto erdvėse ir tai jam suteikia galimybę išgyventi bažnyčių ir žmonių istorijas asmeniškai bei praplėsti savąsias miesto suvokimo ribas.
Už šį spektaklį – ekskursiją Agnija Šeiko nominuota Klaipėdos teatrų apdovanojimui “Padėkos kaukė”, o “Auksinių kryžių” ceremonijoje apdovanota Boriso Dauguviečio auskaru už “tarpdisciplininę kūrybą, atveriančią plačias šiuolaikinio šokio sąveikos su kitais menais ir kultūros paveldu perspektyvas”. Video pristatymas.

Ekskursijos po Klaipėdos regioną

Kuršių nerija

UNESCO pasaulio gamtos paveldo objektas, tikras stebuklas, sukurtas, smėlio, vėjo ir žmonių tarp dviejų vandens stichijų. Gražuolės kopos ir romantiškos, senąjį žvejų architektūros stilių išlaikiusios, gyvenvietės.

Klaipėdos rajonas

Dar vadinamas “keturių vandenų kraštas”. Čia verta aplankyti Karklę ir Pajūrio regioninį parką, Dreverną, buriuotojų jėgos aitvarais Meką – Svencelę, Karaliaus Vilhelmo kanalą, Vėžaičių dvaro sodybą ir kt. O gal jus sudomintų kulinarinis kruizas „ŽUVIES KELIAS“?

Šilutės kraštas

Ši teritorija kupinas netikėtumų ir paslapčių, paženklintas upių santakomis, daugeliui žinomas dėl didžiojo pavasarinio patvynio. Išskirtinė geografinė padėtis, unikalus kraštovaizdis ir savita etnokultūra – Šilutės rajono išskirtinės detalės, su kuriomis išsamiau susipažinti galėsite ekskursijos metu.
Kad patirti daugiau įspūdžių , siūlome užsisakyti plaukimą laivu iš Šilutės, Rusnės, Minijos ar Ventės.

Palanga

Mūsų neoficiali Lietuvos vasaros sostinė. Kurorto pasididžiavimas – gintaro muziejus, Birutės parkas, J. Basanavičiaus gatvė, jūros tiltas, muzikinis fontanas ir grafų Tiškevičių alėja.

Kretinga

kartais dar vadinama pranciškonų sostine – čia veikia net penki vienuolynai! Kretingos muziejus su žiemos sodu, dvaro parkas su astronominiu kalendoriumi ir saulės laikrodžiu, japoniškas sodas, baltų parkas – čia tikrai yra ką pamatyti!

Skuodo rajonas

Nustebins jus vieninteliu Lietuvoje Akmenų muziejumi, seniausia rašytiniuose šaltiniuose paminėta gyvenviete ir piliakalniu, kadagynu – jo kraštovaizdis primena ledynmečio tundrą, ar didžiausiu Lietuvos akmeniu.

Ekskursijos dviračiais

Kol nebuvo daugiabučių
Kaip prie Klaipėdos priaugo Smeltės kaimas, kur buvo Gintaro pelkė, kur išliko mažai pakitęs pirmasis lietuvių darbininkų kvartalas, kur tebestovi tipiška Klaipėdos krašto mokykla, kas vyko Gedminų dvare, kur ilsisi kuršiai, ką mena Rimkų geležinkelio stotis ir pagaliau – kur paslaptingiausia, turtingiausia ir nuostabiausia Pilsoto žemės vieta?

Klaipėdos miesto istorijos vingiais ir dabartimi
Į dviračio turo kainą įskaičiuota: turo vadovo-gido paslaugos, kelionės programos rengimas ir derinimas.

Atgimimo aikštė-Pajūrio regioninis parkas-Memel Nord bunkeris
Lankomi objektai: Pajūrio regioninio parko lankytojų centras, “Memel Nord” baterija.

Ekskursijas galite užsakyti VšĮ Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centre

+370 46 412186, tic@klaipedainfo.lt

Rekomenduojamos mobiliosios aplikacijos miesto pažinimui

Klaipėda Audio Guide
Google Play
Atrask Klaipėdą
Google Play
Klaipėda Heritage Guide
Google Play