Liepos 4-osios šeimos šventė bibliotekoje

2024-07-04 - 2024-07-04

Time

11:00 - 19:00

Location

Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka
H. Manto g. 25, Klaipėda
Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka, bendradarbiaudama  su JAV ambasada Lietuvoje ir minėdama JAV Nepriklausomybės dieną, kviečia šeimas liepos 4 dieną į biblioteką, kurioje vyks šeimų šventė. Programa:
  • Liepos 4 d. 11 val. bibliotekos Saulės laikrodžio kiemelyje  „Family lab” užsiėmimas mažiesiems. Susitikimo metu susipažinsime su indėnų kultūra, jų aplinka ir unikaliais garsais. Sensorinių priemonių dėka pasinersime į subtilią indėnų kasdienybę – rūpinsimės jų arkliais, išbandysime taiklumą, miegosime tipi palapinėje, apžiūrėsime totemus ir pakedensime plunksnas. Prisijunk ir pasinerk į indėnų pasaulį visais savo pojūčiais. Būtina išankstinė registracija užpildant formą: https://forms.office.com/e/UFmNXXudJe arba tel. +370 46 410 345.
  • Liepos 4 d. 13 val. bibliotekos Saulės laikrodžio kiemelyje vyks sapnų gaudyklės kūrimas su Vinetu kaimo atstovais. Sapnų gaudyklės – indėnų talismanas, saugantis žmogaus sapnus, jo mintis nuo neigiamų vaizdinių. Legenda byloja, jog jis išfiltruoja sapnus, pritraukdamas gerus ir nuvydamas košmariškus. Tai ne itin sudėtingas, tačiau vienas magiškiausių ritualų, kurio metu į kiekvieną rišamą mazgelį, senovės indėnai sudėdavo teigiamas mintis, gerus linkėjimus. Edukacijos metu dalyviai susipažins su indėnų kultūra, jų ritualais ir tradicijomis bei šio talismano atsiradimo istorija ir legendomis. Būtina išankstinė registracija užpildant formą: https://forms.office.com/e/UFmNXXudJe arba tel. +370 46 410 345.
  • Liepos 4 d. 15 val. bibliotekos Saulės laikrodžio kiemelyje vyks Būgnų ratas su Vinetu kaimo atstovais. Nuo seno žmonės žinojo apie būgnų skleidžiamo garso ir jo vibracijos magiškas galias, kurios pakelia nuotaiką, stiprina kūną, protą ir dvasią. Ne veltui žmogui duotas ir balsas. Net be žodžių, vien garsu galima išreikšti savo emocijas, pajusti save. Dainuodami ir grodami būgnais galime įgyti daugiau sveikatos harmoningam ir laimingam gyvenimui. Muzika suartina kultūras ir žmones, leidžia juos geriau pažinti, o jai sklindant įsivyrauja taika, meilė ir darna tiek žmogaus viduje, tiek ir išorėje. Indėniški ritmo, reakcijos žaidimai lavins klausą ir pojūčius, sustiprins ryšį tarp ritualo dalyvių. Būtina išankstinė registracija užpildant formą: https://forms.office.com/e/UFmNXXudJe arba tel. +370 46 410 345.
  • Liepos 4 d. 18 val. bibliotekos Saulės laikrodžio kiemelyje vyks Editos Bodrovaitės ir Vaidoto Ruko akustinis koncertas. Būtina išankstinė registracija užpildant formą: https://forms.office.com/e/UFmNXXudJe arba tel. +370 46 410 345.
**Esant nepalankiomis oro sąlygomis, renginiai bus vykdomi bibliotekos patalpose.