Tapybos parodos „Nerūpestingas gyvenimas“ atidarymas

2023 lapkričio 17 d. (penktadienį)  18 val.  KADS Baroti galerijoje  (Didžioji vandens g. 2 / Aukštoji g. 1, Klaipėda)  atidaroma Kosto Dereškevičiaus (1937 – 2023) tapybos paroda  „NERŪPESTINGAS GYVENIMAS“.

1969 metais režisierius Dennisas Hopperis su savo kolegomIs sukūrė iš karto kultiniu tapusį filmą „Nerūpestingas keliautojas“ (Easy Rider). Supaprastintai tariant – tai kelio drama, pasakojanti apie po pietines valstijas keliaujančius du motociklininkus. Kino kritikai šį kūrinį yra priskyrę socialinio kraštovaizdžio žanrui, pasakojančiam apie 7 dešimtmečio jaunimo tarpe susikaupusius skaudulius ir aktualijas, įtampas bei problemas.

Regėtųsi, kad toks palyginimas nėra visiškai adekvatus, tačiau panašiu metu (1967 metais) Valstybinį dailės institutą (dabar – Vilniaus dailės akademija) baigusio Kosto Dereškevičiaus (1937-2023) kūrybą taip pat drąsiai galima pavadinti ne kuo kitu, o – „socialiniu peizažu”. Aštuntajame praeito amžiaus dešimtmetyje, pačiame sovietinės stagnacijos apogėjuje, savitą (ne be tuo metu populiaraus pop art’o poveikio), specifinę plastiką ir tematiką suformavęs tapytojas pasižymėjo negailestingu pastabumu.

Date

Lap 17 2023
Expired!

Time

18:00

Location

Baroti galerija
Aukštoji g. 1, Klaipėda

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *