Data

Lap 03 2021
Expired!

Laikas

18:00 - 20:00

125-tasis vakaras su Senąja Klaipėda I Virtualiai

Lapkritis stipriau atkreipia mūsų dėmesį į Išėjusius. Kapai naktyje nušvinta žvakučių  liepsnelių pokalbyje su vėju. Prie nušvitusių kapų būriuojasi susirinkę pabendrauti su išėjusiais artimaisiais. Tad neatsitiktinai 125-tojo vakaro su Senąja Klaipėda temai rinkomės Klaipėdos kapinių istoriją. Iki pilnos jų istorijos dar toli, tačiau atskiri išaiškėjusios praeities trupinėliai, padeda pajausti ir šios miesto gyvenimo dalies raidos kontekstus.

Šį trečiadienį mus kviečia Klaipėdos universiteto doktorantas, Lietuvos jūrų muziejaus istorikas, ICOMOS Lietuva pirmininkas Dainius Elertas, norintis pasidalinti mintimis apie XIX a. pradžios įvykius ir Klaipėdos viešųjų kapinių raidą. Vakaro tema „Napoleono karų karių kapai ir II-jų Klaipėdos miesto viešųjų kapinių raida”

Įvadinės D. Elerto mintys: „Napoleono karai praūžė šalia Klaipėdos. Miestas nepatyrė nei gatvės kovų, nei apgulties, nei susirėmimų. Priešingai – išgyveno karališkojo dvaro rezidavimą, investavimą į bendrąjį gerbūvį ir nepažintų galimybių plėtrą. Tačiau uostamiesčio neaplenkė ir tamsioji karų pusė. Pakraščiuose radosi daug kauburėlių su menkais kryželiais. Apie juos ir ne tik šis pasakojimas”.

Tad susitinkame šį trečiadienį, lapkričio 3 d., 18.00 val. Vakaras vyks virtualiai. Primename, kad vakaras transliuojamas per “Klaipėda gyvai” facebook’o paskyrą, tad ten ir bus galima stebėti. O kai tik gausime iš operatorių komandos nuorodą į transliaciją, pasidalinsime ir su Jumis.

The event is finished.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *