Data

Gru 10 2022
Expired!

Laikas

16:00

„ALELIUMA LODA“. Dzūkiškų pasigiedojimų vakaras

Kviečiame stabtelti šventinių darbų lėkime ir gruodžio 10 d. 16.00 val. susiburti į Advento – Kalėdų giesmių vakarą, padėsiantį pajusti gamtos ir žmogaus darną, patirti laiko tėkmę ir pajausti senovinę Šv. Kalėdų laukimo dvasią!

Pasidainavimus ves Eglė ir Rokas Kašėtos – dzūkų tradicinio dainavimo puoselėtojų šeima, atvyksianti į Klaipėdą iš nedidelio dzūkiško Krokšlio kaimelio, esančio kitame Lietuvos pakraštyje – Čepkelių raisto prieigose.

Daugiausia Dzūkijoje ir rytų Aukštaitijoje užfiksuotose dainose, pateikėjų neretai vadinamose giesmėmis, žmogaus išgyvenimų vaizdai gretinami su gamtos motyvais. Mitologinių vaizdinių prisodrintose giesmėse vaizduojama, kad tamsos laikas baigėsi, kibirkštis įžiebia ugnį ir metai atsikuria iš naujo. Taip pat apdainuojama ir meilės, vestuvių tema, mat anksčiau šis laikotarpis buvo piršlybų, naujų porų sudarymo laikas.

Kviečiame susirinkti Klaipėdos etnokultūros centre pavakaroti kartu su Egle ir Roku Kašėtomis, susipažįstant ir giedant savitas dzūkų Advento ir Kalėdų laikotarpio giesmes.

The event is finished.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *