Data

Spa 23 2020
Expired!

Laikas

19:00

Cost

Nuo 13,20 Eur

Spektaklis “Ašmenys”

Režisierė Greta Gudelytė

Aktorės Eglė Kazickaitė ir Greta Gudelytė

Muzika Saulius Petreikis

Ritualinis veiksmas „Ašmenys“, sukurtas remiantis lietuvių poetės, prozininkės, dramaturgės, aktorės Birutės Pūkelevičiūtės eilėraščių rinkiniu „Metūgės“. Šis eilėraščių rinkinys, alsuojantis erotine, tai švelnia, tai laukine mylinčios moters jausena, prasiveržusiais iš pasąmonės pasakojimais, Lietuvoje buvo priskirtas moralės ir dorovės nuosmūkio pavyzdžiui. Pokario Lietuvai buvo netikėta, kad įvardis „Ji“ tampa aktyviuoju veikėju, nebe vien vyriškojo ego priedėliu. K.Bradūnas rašė: ,,Biologinis moters pradas ir nežabotas vitališkumas gožte užgožia ištisus eilėraščius.”

Pūkelevičiūtės poetinis pasaulis ir subjektas sukurtas dar prieš išplintant feministinės kritikos teorijoms, todėl daug užtarėjų ji nesulaukė. Bet faktas – būtent B. Pūkelevičiūtės eilėraštis ,,The Cry of Rachel”, buvo įtrauktas į pasaulinės poezijos antologiją šalia A.Rimbaud, R.Frosto, V.B.Yeatso…

Ritualiniame veiksme „Ašmenys“ Apeirono teatro kūrėjos neieško atramų, neketina ginti teisių ar skelbti revoliucijos – tiesiog ieško kalbėsenos, gebėsiančios perteikti B. Pūkelevičiūtės poezijoje, biografijoje įskaitytas patirtis, kurios jungiamos su asmeninėmis patirtimis. Veiksmo „Ašmenys“ ašis sukasi apie jaunų moterų vienatvę – susvetimėjusioj šaly, karo nuojautose. Pagrindinis krūvis čia tenka klausimui: ką reiškia būti moterimi kūrėja Lietuvoje? Artimas santykis su kūryba įveda dar vieną svarbią temą: savitą nuodėmės suvokimą ir poreikį išsivaduoti iš tradicinės moralės primestų gniaužtų. Tai moterys, kurios dirba, kenčia, džiaugiasi, bijo, gimdo, laidoja savo mirusiuosius. Jos privalo pasikliauti savimi – nėra kas jas apgintų. Jų tvirtybė kyla iš jų pačių.

The event is finished.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *