Vieta

Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka
H. Manto g. 25, Klaipėda
Kategorija

Data

Geg 26 2020

Laikas

17:30 - 18:00

Augustino Našlėno fotomontažų paroda „Tylios šventovės“

Tylios šventovės – tai devyni istoriškai svarbūs taškai, išsidėstę palei Minijos upės slėnį nuo Macuičių piliakalnio iki Kvietinių kaimo, Klaipėdos rajone. Tai ir Gargždų-Kalniškės piliakalnis, kur XIII amžiaus pirmoje pusėje stovėjo Kuršių pilis, šalia buvusi senosios Baltų tikybos alkavietė, šimtamečių ąžuolų giraitė, ir geležies amžiaus pilkapynas prie Kvietinių kaimo, kur 2015 metais buvo rasti du išskirtiniai palaidojimai molinėse urnose, datuojami taip pat, kaip ir Kernavės istorinis kompleksas.

Autorių nuo pat vaikystės su šiomis vietomis sieja stiprus dvasinis ryšys, kuris, metams bėgant gyvenant svetur, ne tik neišblėso, bet dar labiau sustiprėjo. 2018 metais du kraštiečiai, multimedijų menininkai Augustinas Našlėnas ir Vilius Jokubaitis aplanko visas devynias vietas ir patiria fantastiškų išgyvenimų, kuriuos įprasmina „Tylių šventovių“ instaliacijoje. Instaliacija sudaryta iš 90 minučių animuoto video filmo ir erdvinio garso takelio. Tiek foto, tiek garso medžiaga šiai instaliacijai buvo sukurta minėtose devyniose vietose įvairiais metų laikais. Instaliacija eksponuojama Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje, o fotomontažų paroda ekponuojama Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje iki birželio 25 d.

Šie fotomontažai – sustabdyti kadrai iš instaliacijos video filmo. Juose susitinka istorija, gamta, atmintis ir žiūrovas. Menininkai nori Įkvėpti žiūrovus, kad jie ieškotų kitokių, subtilesnių kontaktų su savo aplinka, paskatinti juos domėtis istorine krašto praeitimi, baltų kultūros paveldu, ypač – išlikusiais senoviniais baltų ženklais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *