Data

Gru 05 2022
Expired!

Laikas

17:00

Autorinių teisių mokymai

Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus Klaipėdos galerijoje vyks autorinių teisių mokymai, kuriuos praves autorinių teisių specialistė Gabrielė Naprušienė.
Lietuvos dailininkų sąjungą įgyvendina projektą „Vizualaus meno autorių teisių aktualizavimas, ugdymas ir sklaida“, finansuojamą Lietuvos kultūros tarybos. Projekto metu bus išleistas leidinys menininkams, kuriame aiškinamos pagrindinės „Lietuvos respublikos Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatyme“ numatytos vizualaus meno kūrėjo teisės. Taip pat numatomos mokomosios sesijos, susitikimai su autorinių teisių ekspertėmis, vyks individualios konsultacijos.
Menininkas turi žinoti savo teises. Tuomet jis galės efektyviai jomis naudotis, žinos kaip elgtis, kad jo kūriniai teisėtai pasiektų naudotoją, ir kaip gauti teisingą atlygį už savo kūrybą. Juk menininko kūryba – tai jo darbas, už kurį turi būti atlyginta.
Besivystant naujoms technologijoms, atsiranda nauji kūrinių panaudojimo būdai, tobulinamos įstatymo nuostatos. Autoriaus balsas, tobulinant autorių teisių įstatymą ir kolektyvinę autoriaus teisių administravimo sistemą, yra labai svarbus. Todėl menininkas turi žinoti, kokias teises turi dabar, ir ko galėtų siekti ateityje.
Renginio viršelyje – Ingridos Mockutės-Pocienės fotografija.
Rėmėjai:
Klaipėdos miesto savivaldybė
Lietuvos kultūros taryba

The event is finished.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *