Data

Rgs 16 2020
Expired!

Laikas

18:00

Baltų vienybės diena – su filmu „Baltų gentys“

Baltų vienybės dieną, kuri minima šiemet rugsėjo 22 d., kino klubas „8 1⁄2“ minės rugsėjo 16 d. su originaliu atkuriamosios dokumentikos žanro filmu „Baltų gentys. Paskutinieji Europos pagonys“.
Filmą 2018 m. Latvijoje kūrė trys broliai – Raitis, Lauris ir Marcis Abele. „Jau seniai reikėjo, kad kažkas sukurtų šiuolaikinį filmą apie mūsų bendras Baltijos šaknis“ – sako filmo autoriai. Filmas susideda iš istorinių rekonstrukcijų su profesionaliais aktoriais, gyvų veiksmo scenų ir kompiuterinės animacijos.

Filmo istorija nukelia žiūrovus į XIII amžių. Danų pirklys – šnipas, krikščionis Larsas, patenka į baltų tautų žemes (Prūsiją, Lietuvą, Latviją), kur dalyvauja religinėse apeigose, žiauriose kautynėse, o vasaros saulėgrįžos metu tampa kuršių vergu ir netgi kovoja su kryžiuočiais. Tai kelionė į praeitį – į nežinomas baltų genčių žemes. Dokumentinė drama paneigia baltų žmonių, kaip taikių ūkininkų, mitus ir sukelia diskusiją – kiek mažai mes žinome apie kraują, kuris teka mūsų venose. Kas iš tikrųjų buvo mūsų protėviai – paskutinieji Europos pagonys? Ir kieno krauju paženklintas krikščionybės kelias į Baltų žemes?
Filmo pristatyme ir diskusijoje dalyvaus Julius Einikis – socialinės antropologijos specialistas, Baltų mitologijos parko puoselėtojas bei Benas Šimkus – kuršių istorijos klubo „Pilsots“ vienas iš vadovų.

Baltų gentys. Paskutinieji Europos pagonys (Latvija , 2018, 1.42 min.)
Istorinė drama
Rež. Raitis, Lauris ir Marcis Abele
Vaidina: Kasparas Aninšas, Kristapas Bedritis, Lauma Balode, Francis Hagendrofas ir kt.

The event is finished.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *