Data

Vas 11 2021
Expired!

Laikas

18:00

Dr. Kristinos Blockytės-Naujokės paskaitos ,,Lietuvininkų Šiupinio vakaras: švęsti negalima atsisakyti” tiesioginė transliacija

Etnologės dr. Kristinos Blockytės-Naujokės paskaita ,,Lietuvininkų Šiupinio vakaras: švęsti negalima atsisakyti

 

Klaipėdos etnokultūros centras kviečia į etnologės dr. Kristinos Blockytės-Naujokės paskaitą ,,Lietuvininkų Šiupinio vakaras: švęsti negalima atsisakyti“, kuri bus tiesiogiai  transliuojama vasario 11 d. 18 val. Facebook paskyroje @etnocentras.lt.

,,Lietuvininkų Šiupinio vakaras: švęsti negalima atsisakyti”. Kur dėtumėte skyrybos ženklą? Ne vienas greičiausiai atsakytų: švęsti negalima, atsisakyti – tai juk atgyvena! Koks dar riebus šiupinys, kai aplink visi ragina laikytis sveikos mitybos principų? Tačiau neskubėkime dėlioti ženklų ir atsisakyti senųjų tradicijų, o paanalizuokime šios šventės ištakas… Juk Šiupinio vakaras – išskirtinis lietuvininkų Užgavėnių šventės elementas, kuriame vyravo dainos, šokiai, improvizacija bei šiupinio valgymas, o gautas pelnas buvo skiriamas šalpai ir pan.

Paskaitos metu etnologė dr. Kristina Blockytė-Naujokė kvies keliauti laiku ir išsiaiškinti, nuo ko prasidėjo šis mažlietuvių kultūros reiškinys, kaip šventės tradicijos puoselėjamos išeivijoje ir kodėl šiais laikais vis dar verta išsaugoti Šiupinio vakarą?

The event is finished.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *