Data

Kov 23 2023
Expired!

Laikas

18:00 - 19:00

Ekskursijos po parodas Prano Domšaičio galerijoje

Kovo 23 d., ketvirtadienį, 18:00 val. Prano Domšaičio galerija kviečia pasivaikščioti su gidu po Gintauto Trimako ir Dalios Matulaitės parodas.
Jau keletą mėnesių Prano Domšaičio galerijoje veikia Gintauto Trimako paroda “#atsakymas #spalva #slinktis” (kuratorė A. Narušytė) bei Dalios Matulaitės “Tėvynės tema” (kuratorė R. Rachlevičiūtė). Šie du gerai žinomi lietuvių klasikai savo kūryboje gvildena gyvenimo prasmės, laiko, tikėjimo temas.
Gintautas Trimakas — fotomenininkas, abstrakčios fotografijos pradininkas Lietuvoje.  Menininkas apdovanotas Nacionaline kultūros ir meno premija už fotografijos ištakų sudabartinimą.  Dalia Matulaitė – žinoma skulptorė, kurios kūrinių galima rasti dažname Lietuvos mieste.
Gintautas Trimakas šviesą gaudo fotografijos chemija.  Jį domina baltoje šviesoje slypinčios spalvos, kurias išryškina nespalvotas popierius.  Menininkas nuolat realizuoja aukso pjūvio taisyklę, kuri tampa daugelio kūrinių pagrindu.  Cianotipijos kuriamos naudojant cheminius junginius, o rausvi lumen printai atsiranda ant stiklo ar plastmasės klijuojant įvairių spalvų lipnias juostas.  Dalia Matulaitė savo kūryboje semiasi inspiracijų iš archeologijos, etnografijos, istorijos ir šiuolaikinėmis formomis moko suprasti praeities ženklų reikšmes.

 Ekskursijos metu dalyviai sužinos, kuo cianotipija skiriasi nuo lumen printo. Gidas papasakos pirmosios sintetinės spalvos atsiradimo istoriją ir paaiškins, kaip ji susijusi su G. Trimako kūryba. D. Matulaitės parodoje lankytojai sužinos, kodėl menininkei svarbus rašytojas Kristijonas Donelaitis. Gidas supažindins su Ievos Simonaitytės, Lazdynų Pelėdos, Ingos Rinau gyvenimo istorijomis ir paaiškins, kaip jas vaizduoja skulptorė.

Ekskursijos trukmė – 1 val. Pasivaikščiojimas nemokamas.
Mokama tik už lankytojo bilietą: mokiniui – 2,50 Eur, suaugusiajam – 5,00 Eur, šeimai – 6,00 Eur.
Daugiau informacijos tel. (8 46) 41 04 21.

The event is finished.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *