Data

Lap 25 2022
Expired!

Laikas

18:30

Goldbergo variacijos muzikoje ir dailėje

Šios muziką ir tapybą susiejančios programos akcentas – monumentalusis Johanno Sebastiano Bacho fortepijoninis ciklas „Goldbergo variacijos“. Tai vienas sudėtingiausių klasikinės muzikos šedevrų, kuris koncerte bus atliekamas klavesinu ir fortepijonu. Išgirsime ir H. Marchand  pastišus J. S. Bacho „Goldbergo variacijų temomis“. Kūrinius atliks pianistė Violeta Tamašauskaitė-Coutaz  (Prancūzija) ir klavesinininkas Balys Vaitkus.
Atlikėjai šia programa siekia pratęsti žymaus lietuvių kompozitoriaus ir dailininko M. K. Čiurlionio menų sintezės mintį, kad tapyba skamba. Viso muzikinio-tapybinio projekto moto yra variacijos. Piešinio ir muzikos variacijos – tai nesibaigianti M. K. Čiurlionio idėjų studija, jų perteikimas šiuolaikinių medijų pagalba.
Muzikos kūriniai skambės tapybos darbų fone. Video projekcijoje bus demonstruojami Juodkrantėje reziduojančių dailininkų Jūratės Bučmytės ir Alberto Krajinsko tapybos darbai, iliustruojantys menininkų vaizduotės žaismą klausantis J. S. Bacho „Goldbergo variacijų“. Jie nutapyti tarsi improvizuojant pagal M. K. Čiurlionio piešinio motyvą.

The event is finished.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *