Data

Bal 11 2021
Expired!

Laikas

17:00

INTERNETU | Atvelykio Gloria

Antonio Vivaldi – žymus XVIII a. italų kompozitorius, smuikininkas ir šventikas viename asmenyje. Sakoma, kad jis buvo nepaprastai talentingas: galėdavo parašyti koncertą greičiau, negu kitas žmogus suspėtų jį perrašyti į švarraštį, arba griežė smuiku taip puikiai, kad sunkiai tikėtina, kad kas nors yra grojęs ir ar kada nors gros taip, kaip jis. Jis gerokai praplėtė smuiko technikos galimybių ribas sukūręs daugybę koncertų smuikui ir orkestrui, tarp jų – populiarųjį „Metų laikų“ ciklą. Taip pat A. Vivaldi rašė koncertus kitiems soliniams instrumentams, dviem ar net trims solistams su orkestru. Kai kurie iš jų net šiandien tebelaikomi vienais pačių sudėtingiausių koncertų.
A. Vivaldi kūrė ir vokalinę muziką, didžioji jos dalis skirta katalikų bažnyčiai. Pats ištaigingiausias jo sakralinis kūrinys – “Gloria“, pasaulyje vertinamas kaip vienas ryškiausių šio žanro šedevrų. Jame autorius visapusiškai atskleidžia savo kompozicinį meistriškumą: čia darniai susijungia soliniai fragmentai ir formos visuma. Kūrinys žavi klausytojus baroko muzikai būdinga kontrastų kaita.
A. Vivaldi šlovinamasis himnas „Gloria“ ir dar du jo koncerto žanro kūriniai solo smuikui ir solo obojui skambės programoje „Atvelykio Gloria“. Tai bendras Lietuvos nacionalinės filharmonijos ansamblio „Musica Humana“ ir Klaipėdos koncertų salės choro „Aukuras“ meninis projektas, kuriam vadovaus minėtų kolektyvų lyderiai Robertas Beinaris ir Alfonsas Vildžiūnas. “Gloria“ giesmėse išgirsime ir nuostabiųjų solisčių Dovilės Kazonaitės ir Ievos Prudnikovaitės balsus.
Koncerto įrašo kviečiame virtualiai klausytis jums patogiausiu būdu šiais Klaipėdos koncertų salės interneto kanalais:
Bei Lietuvos nacionalinės filharmonijos kanalais:
Filharmonijos ir Skaitmeninės koncertų salės Facebook paskyrose, YouTube kanalu (adresas – Lietuvos nacionalinė filharmonija).

The event is finished.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *