Data

Bal 23 2021

Laikas

18:30

INTERNETU | Brandenburgo koncertams – 300

„Johannas Sebastianas Bachas kūrė koncertus įvairiems instrumentams ir orkestrui, orkestrines siuitas. Patys žymiausi yra šeši Brandenburgo koncertai, parašyti 1721 metais ir dedikuoti Brandenburgo markgrafui. Dedikaciją Bachas pasirašė 1721 metų kovo 24 dieną. Kaip žinia, tuoj bus lygiai 300 metų nuo tada, kai šie koncertai gimė“, – teigia Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovas Mindaugas Bačkus. Jis pasiūlė paminėti šią sukaktį solidžia koncertine programa, kurios tikslas – atlikti visus šešis Brandenburgo koncertus.
Pasak Mindaugo, „III ir VI koncertai yra tik styginių solistams su klavesinu. Tačiau didžioji koncertų dalis (I, II, IV ir V) yra concerto grosso tipo kūriniai. Juose soliniai instrumentai derinami su likusia orkestro grupe. Projekto unikalumas būtų atlikti juos mūsų orkestro sudėtį papildžius originaliais pučiamaisiais instrumentais ir autentiškame 415hz derinime. Šiam sumanymui įgyvendinti reikalingas geras klavesinistas, atliekantis vieną pagrindinių basso continuo vaidmenų. Juo sutiko būti Vincent Bernhardt iš Prancūzijos. Jis yra fantastiškas atlikėjas.“
Meno vadovo nuomone, „sumanymas yra labai įdomus, bet dar labiau sudėtingas dėl absoliučiai unikalių ir Lietuvoje negrojamų instrumentų: senovinių valtornų, barokinių obojų, fagoto, trimito.“ Šios srities specialistų, kurie gerai įvaldę senovinius instrumentus, yra tik užsienyje. Todėl pasaulinės pandemijos akivaizdoje šio ambicingo sumanymo įgyvendinimas tampa dideliu iššūkiu.
Koncerto įrašo kviečiame virtualiai klausytis jums patogiausiu būdu šiais Klaipėdos koncertų salės interneto kanalais:
 • 00

  days

 • 00

  hours

 • 00

  minutes

 • 00

  seconds

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *