Data

Geg 07 2021
Expired!

Laikas

18:30

INTERNETU | Cellissimo

Klaipėdos kamerinio orkestro programoje Cellissimo susitiksime su ypatingu muziku, violončelininku ir dirigentu Davidu Geringu. Pasak kolektyvo meno vadovo Mindaugo Bačkaus, 2019 metais D. Geringas tapo Tarptautinio Klaipėdos violončelės konkurso veidu – renginys pavadintas jo vardu, todėl Klaipėda pasidarė labai svarbiu tašku pasauliniame šio menininko koncertų žemėlapyje.

Į Klaipėdą D. Geringas sugrįžta beveik kasmet. Jis turėjo dalyvauti ir šią gegužę planuotame violončelės konkurse, tačiau dėl pandemijos renginys nėra organizuojamas. Talentingiausi pasaulio violončelininkai ir violončelės muzikos gerbėjai laukiami Klaipėdoje po dviejų metų, 2023–ųjų gegužės pradžioje.

  1. Geringo sudaryta programa pavadinta Cellissimo(cello itališkai reiškia violončelė). Ją pradės 5 violončelėmis atliekamas Vasilijaus Stepanovo kūrinys, beje, pagrįstas populiariosios G. Verdi operos „Traviata“ temomis.
  2. Geringo ir orkestro atlikime suskambės Anatolijaus Šenderovo kompozicija violončelei ir styginiams „Con amore“. Tai yra Adagio dalisiš baleto „Dezdemona“. Kompozitorių ir žymųjį violončelininką ilgus metus siejo ypatinga kūrybinė bičiulystė.
  3. Geringas į programą įtraukė ir Eduardo Lalo Koncertą violončelei d-moll, kurio solo partijai atlikti jis pasirinko Rugilę Juknevičiūtę, 2019 metais sėkmingai pasirodžiusią II tarptautiniame Klaipėdos violončelės konkurse.

Koncerto pabaigoje išgirsime Antoníno Dvořáko Serenadą styginiams, jaudinančią melodingumu, lengvumu, tyru ir nerūpestingu skambesiu.

Koncertą kviečiame nemokamai stebėti internetu Facebook arba YouTube platformoje.

Programoje:

Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Dirigentas ir solistas David Geringas (violončelė, Lietuva–Vokietija)
Solistė Rugilė Juknevičiūtė (violončelė)
Programa: Vasiliy Stepanov, Édouard Lalo, Anatolijus Šenderovas, Antonín Dvořák

The event is finished.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *