Data

Lie 23 - 25 2021
Expired!

Jūros šventė 2021

JŪROS ŠVENTĖ į miestą sugrįžta liepos 23-25 dienomis, o kartu su ja ir vienas laukiamiausių kiekvieno uostamesčio akcentų – burlaivių regata BALTIC REGATTA 2021. Trys vasaros vakarai pasiilgusiems draugų, muzikos, teatro, jūros ir istorijų, kurias gali papasakoti tik Jūros šventė. Laukiamiausia sugrįžta!

Jūros šventę galima patirti įvairiais būdais. Vienas jų – aplankyti jūrą, nuo kurios ir gimė šventės ištakos, kai paskelbta Jūros diena ragino visos Lietuvos žmones atrasti Baltijos jūrą. Jūros šventę galima išgirsti – kai šventės šurmuliui pasklidus po miestą, jos kuriamas „white noice“ sukuria su niekuo nesupainiojamą meditacinį gaudesį. Gatvėse, aikštėse ir skersgatviuose skamba geriausios muzikos kūrėjų natos, susijungiančios į dainas, o dainos į didžiuosius šventės koncertus. Jūros šventę galima ragauti, kai skonių erdvės – mugė, pikniko zona pakvimpa skirtingų pasaulio virtuvių gardėsiais, kulinarinio paveldo skanėstais. Jūros šventę galima matyti – spalvų terapija užburia šokančių fontanų istorijos, geriausių pasaulio filmų skveras, senamiesčio gatvėse įsikūrusios parodos ar netikėtos instaliacijos. Jūros šventė puošia – čia iš pačių kūrėjų perkame stilingus karolius, nepakeičiamus džemperius ir stiliaus tope esančius „must have“. Jūros šventė juntama ir per vandenį, kuriame plaukia ir varžosi, kuriame apsigyvena burlaiviai ir istoriniai laivai.

Dėl sudėtingos pandeminės situacijos dviems „The Tall Ships Races“ uostams – Turku ir Mariehamnui pasitraukus iš birželio gale turėjusių vykti lenktynių, tokio masto renginys perkeliamas į 2024 metus. Sėkmingų Klaipėdos miesto vadovų, renginio organizatoriaus „Sail Training International“ bei likusių uostų dėka, Klaipėda sugrįžtančiais burlaiviais džiaugsis jau šią liepą.

„Kalendorinės vasaros pradžią Klaipėda pradeda mintimis apie artėjančius didžiuosius renginius, kuomet liepos gale miestas kvies į dvigubą šventę – čia susikirs Jūros šventės ir burlaivių regatos keliai. Tik vakar paaiškėjo visa galutinė situacija dėl „The Tall Ships Races“, todėl dabar jau oficialiai patvirtiname, kad iš lenktynių pasitraukus dviem uostams – „The Tall Ships Races“ perkeliami į 2024 metus. Tačiau nors ir su kitu vardu – regata į Klaipėdą sugrįžta Jūros šventės metu. Pasauliui vis dar išgyvenat pandeminius iššūkius, sulaukti stabilaus burlaivių dėmesio ir noro atvykti į Klaipėdą – didelis įvertinimas. Jūrinė dvasia, kuria miestą pripildo atplaukiantys burlaiviai – dovana kiekvienam klaipėdiečiui ir jūrai neabejingam uostamiesčio svečiui“, – sako Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

 

2021 M. LIEPOS 22–25 D.

RENGINYSVIETA
LIEPOS 22 D., KETVIRTADIENIS
14.30
Jūrininkų pagerbimo ir jūrinės kultūros apdovanojimų teikimo ceremonija prie paminklo „Albatrosas“ ir Lietuvos jūrų muziejuje.
Smiltynėje prie paminklo „Albatrosas“ ir Lietuvos jūrų muziejuje
16.00
Eglės Lipinskaitės akvarelinių darbų paroda „Mėlyna“
Žemaitijos dailininkų sąjungos galerija Žvejų g. 1/Tiltų g. 2
LIEPOS 23 D., PENKTADIENIS
12.00
JŪROS ŠVENTĖS ATIDARYMAS. Iškilmingas ir įspūdingas JŪROS ŠVENTĖS vėliavos pakėlimas su Klaipėdos priešgaisrine gelbėjimo valdyba į 35 metrų aukštį. Čia prasideda Jūros šventė!
Priešpilio g. (prie kelio į Kruizinių laivų terminalą)
12.00
JŪROS ŠVENTĖS MUGĖS ATIDARYMAS
Danės g. nuo buvusio TEO pastato iki Šiaurinio rago, Tiltų g., Priešpilio g., Turgaus g.
12.00-21.00
AB „LIETUVOS GELEŽINKELIAI“ KVIEČIA SUSIPAŽINTI. „Lietuvos geležinkelių“ stende – interaktyvus stendas „Kuri transporto priemonė žaliausia“, vizualūs pristatymai apie tai kiek CO2 išmeta kiekviena transporto priemonė, bus pristatomas žaliųjų kilometrų informacinis stendas, nurodantis pagrindines veiklos kryptis, veiks „Green Screen“ pramoga – fotobūdelė su žaliu fonu ir „Lietuvos geležinkelių“ paruoštais nuotraukų fonais.
Aikštė prie burlaivio „Meridianas“
12.00–23.00
DIZAINO SKVERAS: dizainerių ir kūrėjų erdvė po vienu stogu, apsipirkimas Jūros šventės nuotaikų ritmu
Tiltų g. atkarpa link Jono kalnelio
12.00–01.00
UAB „ETNA“ DOVANA JŪROS ŠVENTEI: FONTANAS ,,VANDENS ARKA“.
Karštą vasaros dieną tai taps tikra atgaiva ir netikėtumu įprastame miesto fone, o sutemus žavės šviesomis.
Biržos tiltas
12.00–2.00
SKONIŲ FIESTA: Maistas iš ,,Food Truck‘‘: greita, gardu, įvairu
Automobilių stovėjimo aikštelė, Pilies g.
15.00–20.00
TURIZMO GATVĖ. Jūros šventės dalyviams, jau penktus metus iš eilės bus atverta Turizmo gatvė. Joje miesto svečiai ir klaipėdiečiai galės susipažinti su galimybėmis atostogauti Lietuvoje: čia šeimininkaus nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ ir turizmo informacijos centrai iš Vilniaus, Šiaulių, Plungės, Mažeikių, Kėdainių, Alytaus, Lazdijų, Druskininkų, Ignalinos, Marijampolės, Klaipėdos regiono ir kitų šalies miestų.
Turgaus g. prie Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro (Turgaus g. 7)
15.00–17.00
AZARTIŠKOS KOVOS DANGĖJE: aštuonviečių valčių regata 8+
Dangės upė (nuo irklavimo centro iki burlaivio „Meridianas“)
12.00-20.00
KLAIPĖDOS PRIEŠGAISRINĖ GELBĖJIMO VALDYBA kviečia susitikimui -„Mūsų tikslas – Jūsų saugumas“. Pareigūnai pristatys tarnybos veiklą, ugniagesio gelbėtojo profesiją, demonstruos įspūdingą gaisrų ir gelbėjimo techniką, įrangą bei jos galimybes. Patars ir papasakos, kaip išvengti nelaimių, apsaugoti namus nuo gaisro, atsakys į rūpimus klausimus.
Priešpilio g. (prie kelio į Kruizinių laivų terminalą)
17.00-19.00
Asociacijos „Mano miestas Klaipėda“ naujojo prezidento inauguracija bei asociacijos gimtadienis
Teatro aikštė
14.00-00.00
KLAIPĖDA – EUROPOS JAUNIMO SOSTINĖ 2021 “SPOTAS”. Jūros šventės metu, Atgimimo aikštėje įkurtoje eksperimentinėje, pop-up jaunimo erdvėje, uostamiesčio jaunimas kvies į muzikinius, šokio pasirodymus, įvairias kūrybines, sporto veiklas ir supažindins su jaunųjų verslininkų veiklomis.
Atgimimo aikštė
18.00–2.00
Jūros šventės metu užsukite į „BHouse“ erdvėje ošiantį Aludarių skverą.
Muzikos bangos, geras maistas ir ekskursijos po daryklą. Nuleiskite savo inkarą čia ir švęskim kartu!
19.00-23.00 DJ Audrius
23.00-00.00 Baltasis Kiras
00.00-02.00 DJ Audrius
Kūlių Vartų g. 7
18.00
VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija pristato: DIDŽIOJI JŪROS ŠVENTĖS EISENA! Maršrutas: startas – Universiteto alėja, einama Herkaus Manto g., Naujojo Sodo g., Naujoji Uosto g., Pilies tiltas, Pilies g. iki Kruizinių laivų terminalo. Eisenos dalyvių pristatymas už Pilies tilto. Eisena transliuojama tiesiogiai socialiniame tinkle „Facebook“ #KlaipedosSventes.
Nuo Universiteto al.iki Kruizinių laivų terminalo
19.00 -21.00
DANGĖS FLOTILĖ. Tradicinių ir istorinių laivų parado „Dangės flotilė“ sutiktuvės ir pasveikinimas Dangėje. Tema – „Sielą – jūrai!“
Dangės upė, kyla Pilies tiltas
19.30
JŪROS ŠVENTĖS 2021 ATIDARYMO CEREMONIJA
Kruizinių laivų terminalas
20.00–21.00
DANGĖS FLOTILĖ. Pasiilgto miesto istorijos nuo vandens – tradicinio medinio burinio laivyno herojų istorijos ir laivų lankymas
Dangės upė
20.00–22.00
KAMINKRĖČIO VASARA
20.00 Šokiai atvirame ore su šokių studija Akredus! Susitikime smagiai pajudėti pagal Salsos, Bachatos, Kizombos ritmus! Karibų šokių pamokos.
Aikštė prie burlaivio „Meridianas“
20.00-00.00
AB „KLAIPĖDOS NAFTA“ PRISTATO: KINAS PO ATVIRU DANGUMI
Jūros šventė į miestą grąžina pasiilgtas veiklas, tarp kurių – jaukios kino popietės ir vakarai. Atraskite geriausius „Kino pavasario“ filmus!
20.00 Tapytoja ir vagis
22.00 Gagarinas
Jono kalnelio sala
20.00 – 00.30
TEATRO AIKŠTĖS KONCERTAI. Muzika sugrįžta į Teatro aikštę. Šiuolaikiškai, jaukiai, gaiviai – išgirsk!
20.00 Austieja
21.30 Vilius Popendikis
23.00 Gabrielius Vagelis
Teatro a.
20.00–1.00
DIDYSIS PENKTADIENIO KONCERTAS. Išskirtinius pasirodymus miestui dovanoja 30-čio jubiliejų mininti VĮ KLAIPĖDOS VALSTYBINIO JŪRŲ UOSTO DIREKCIJA
20.00 Sisters on Wire
21.30 The Roop
23.00 Kastytis Kerbedis
Kruizinių laivų terminalas
22.00-22.20
23.00-23.20
Šokių mokykla CODA pristato: „NUO BALETO IKI VERTIKALAUS ŠOKIO”. Šokių mokyklos CODA jaunųjų balerinų ir vertikalaus šokio šokėjos pasirodymas Klaipėdos Kultūros fabriko languose.
Kultūros fabriko (Bangų g. 5A) antro aukšto languose ir ant

fasadinės pastato sienos iš Bastionų komplekso Jono kalnelio pusės

00.00
ŠVENTINIS FEJERVERKAS. 30-ties salvių sveikinimą ir įspūdingą fejerverką miestui dovanoja VĮ KLAIPĖDOS VALSTYBINIO JŪRŲ UOSTO DIREKCIJA
Kuršių marios ties Kruiznių laivų terminalu
LIEPOS 24 D., ŠEŠTADIENIS
08.00-09.15
Studija ,,Jogos dvasia“ prie jūros
Kviečiame pabūti bendraminčių rate ir atgaivinti sielą bangų apsuptyje.
Jūsų laukia meditacija ir atpalaiduojantis kvėpavimas. Būtina išankstinė registracija.
Neįgaliųjų paplūdimys
ATMINIMO CEREMONIJOS:
9.30
Pirmojo Lietuvos uosto kapitono Liudviko Stulpino pagerbimas Smiltynės kapinaitėse. Pirmajam Lietuvos jūrų kapitonui literatūrinę – muzikinę kompoziciją ,,Laiškai Kapitonui…“ dedikuoja Klaipėdos Liudviko Stulpino progimnazijos bendruomenė.
Smiltynės kapinaitės
10.00
Žuvusios laivo LINKUVA įgulos pagerbimas prie memorialo
Skulptūrų parkas
12.00
Žuvusiųjų jūrose pagerbimas Baltijos jūroje. Laivų išplaukimas nuo Kruizinių laivų terminalo – 11 val. Klaipėdos mažųjų laivų savininkų asociacijos „Pajūrio laivai“ laivai norinčiuosius dalyvauti žuvusiųjų pagerbimo ceremonijoje plukdys nuo dešiniosios Dangės krantinės (pakeliui į Šiaurinį Ragą). Keleiviai su gėlės žiedu plukdomi nemokamai.
9.00–21.30
KAMINKRĖČIO VASARA
09.00–09.30 Zumba su Sigita
09.30–10.30 Joga su Andželika
10.30–11.30 Tai či mankšta
13.00–14.00 Kaimo kapelija „Subatvakaris“
19.00–20.00 Ingaja
20.00–21.30 Koncertas „Trise valtyje, neskaitant šuns”. Kostas Smoriginas, Martynas Kuliavas ir Audrius Balsys
Aikštė prie burlaivio „Meridianas“
9.00–1.00
UAB „ETNA“ DOVANA JŪROS ŠVENTEI: FONTANAS ,,VANDENS ARKA“.
Karštą vasaros dieną tai taps tikra atgaiva ir netikėtumu įprastame miesto fone, o sutemus žavės šviesomis.
Biržos tiltas
9.00–2.00
JŪROS ŠVENTĖS MUGĖ
Danės g. nuo buvusio TEO pastato iki Šiaurinio rago, Tiltų g., Priešpilio g., Turgaus g.
9.00–2.00
SKONIŲ FIESTA. Maistas iš Food Truck: greita, gardu, įvairu
Automobilių stovėjimo aikštelė, Pilies g.
10.00- 14.00
Senovinių automobilių asociacijos „Seni kibirai“ paradas Klaipėdos gatvėmis
10.00 Automobiliai rikiuojami prie PC „Studlendas“
10.30 Automobiliai vyksta į Atgimimo aikštę
11.00-14.00 Paroda Atgimimo aikštėje (važiuojamoji dalis)
14.00 Paradas
Atgimimo aikštė – Pilies g. – Žiedas prie Avitelos – Pilies g. – Liepų g.- Dujų fabrikas
10.00-15.00
JUBILIEJINĖ JŪROS ŠVENTĖS MONETA. Lietuvos bankas tęsdamas „Tradicinės lietuvių šventės“ seriją, kartu su renginio organizatoriumi VšĮ „Klaipėdos šventės“, pristato unikalią Jūros šventės monetą. Pamatyk ir įsigyk. Renginio metu bus prekiaujama tik pusantro euro monetomis.
Atgimimo aikštė
10.00-21.00
AB „LIETUVOS GELEŽINKELIAI“ KVIEČIA SUSIPAŽINTI. „Lietuvos geležinkelių“ stende jūsų lauks interaktyvus stendas „Kuri transporto priemonė žaliausia“, vizualūs pristatymai apie tai kiek CO2 išmeta kiekviena transporto priemonė, bus pristatomas žaliųjų kilometrų informacinis stendas, nurodantis pagrindines veiklos kryptis, veiks „Green Screen“ pramoga – fotobūdelė su žaliu fonu ir „Lietuvos geležinkelių“ paruoštais nuotraukų fonais.
Aikštė prie burlaivio „Meridianas“
10.00–23.00
DIZAINO SKVERAS: dizainerių ir kūrėjų erdvė po vienu stogu, apsipirkimas Jūros šventės nuotaikų ritmu
Tiltų g. atkarpa link Jono kalnelio
11.00-15.00
Ekskursijos Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje „Atrask galimybių jūras“. Išbandyk moderniausius navigacinius treniruoklius, kurių pagalba atkuriamos realios laivo valdymo situacijos, susipažink su tikrais jūrininkais ir įmink įvairias jūrines paslaptis.
I. Kanto g. 7
11.00–19.00
DRAKONŲ“ LENKTYNĖS DANGĖJE: Azartiškos drakonų valčių varžybos dėl KLAIPĖDOS VALSTYBINIO JŪRŲ UOSTO DIREKCIJOS TAURĖS. Nugalėtojų apdovanojimas pasibaigus varžyboms
Dangės upė, atkarpa nuo Irklavimo centro iki Biržos tilto
10.00-18.00
KLAIPĖDOS PRIEŠGAISRINĖ GELBĖJIMO VALDYBA kviečia susitikimui -„Mūsų tikslas – Jūsų saugumas“. Pareigūnai pristatys tarnybos veiklą, ugniagesio gelbėtojo profesiją, demonstruos įspūdingą gaisrų ir gelbėjimo techniką, įrangą bei jos galimybes. Patars ir papasakos, kaip išvengti nelaimių, apsaugoti namus nuo gaisro, atsakys į rūpimus klausimus.
Priešpilio g. (prie kelio į Kruizinių laivų terminalą)
11.00-19.00
KLAIPĖDOS APKRITIES VYRIAUSIOJO POLICIJOS KOMISARIATO PREVENCINĖ PALAPINĖ. Bendruomenės pareigūnai pristatys policininko profesiją, suteiks informacijos kaip pasirūpinti savo turto saugumu, konsultuos saugios kaimynystės grupių veiklos ir kitais klausimais. Prie palapinės budės mobilus nusikalstamų veikų registravimo policijos ekipažas.
Atgimimo aikštė
11.00–20.00
VAIKŲ MIESTO ISTORIJOS. Muzikos ir žaidimų apsuptyje vaikai kviečiami piešti savo miestą, kurti nuotaikingas jo istorijas. Smagios, azartiškos, spalvingos, išradingos veiklos lauks visą dieną.
12.00 Piešiame senojo miesto istoriją ant kartoninių namelių
14.00 Didžiosios dviračių, paspirtukų ir balastinių dviračių estafetės – slalomas. Turit savo dviratukus ar dviračius – pasiimkite kartu, o jei ne – juos parūpinsime mes
15.00-16.00 Mankšta kartu su šokių studijomis
17.00 Burlaivių gamyba
Dienovidžio aikštė
12.00-18.00
TEATRINIO VEIKSMO GATVĖ.
12.00 Stalo teatras, spektaklis „Eglė Žalčių karalienė“
Stalo teatras visus kviečia prie stalo paragauti senovės lietuvių papročių, paskanauti gyvai atliekamų smuiko melodijų ir tikrų pyragėlių – teatre iškeptų.
14.00 Vėjų teatras, spektaklis „Apie žuvis, ausis ir mamą“
Aktoriai Pijus ir Martyna spektaklyje pasakoja istoriją ir gyvai atlieka pačių kurtą muziką pianinu, gitara bei kitais smulkiais perkusiniais instrumentais bei dainas, sukurtas pagal Mariaus Marcinkevičiaus eilėraščius vaikams. Ritmas ir muzika – ypatingai svarbūs vaikų lavinimui. Mažieji čia galės ne tik klausyti, bet ir kartu judėti, o nesudėtingi tekstai įsimins ilgam ir švilpaus galvose dar ne vieną dieną.
17.00 Teatras Atviras ratas, projektas „Upinės. Poezijos ir muzikos vakaras“
Juditos Vaičiūnaitės, Indrės Valantinaitės eilėraščiai ir senosios liaudies dainos, sutartinės ir melodijos. „Upinės“ – trijų moterų balsai, jų individualumas ir susiliejimas poezijoje ir muzikoje bandant sukurti tekantį atvirą pokalbį, žmogaus, gamtos, istorijos ir šiandienos tema.
Turgaus ir Sukilėlių g. sankirta
10.00–20.00
TURIZMO GATVĖ. Jūros šventės dalyviams, jau penktus metus iš eilės bus atverta Turizmo gatvė. Joje miesto svečiai ir klaipėdiečiai galės susipažinti su galimybėmis atostogauti Lietuvoje: čia šeimininkaus nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ ir turizmo informacijos centrai iš Vilniaus, Šiaulių, Plungės, Mažeikių, Kėdainių, Alytaus, Lazdijų, Druskininkų, Ignalinos, Marijampolės, Klaipėdos regiono ir kitų šalies miestų.
Turgaus g. prie Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro (Turgaus g. 7)
12.00–2.00
Jūros šventės metu užsukite į „BHouse“ erdvėje ošiantį Aludarių skverą.
Muzikos bangos, geras maistas ir ekskursijos po daryklą. Nuleiskite savo inkarą čia ir švęskim kartu!
19.00-20.00 DJ Tadas
20.00-21.00 Shishi
21.00-22.00 DJ Tadas
22.00-23.00 Planeta polar
23.00-02.00 DJ Tadas
Kūlių Vartų g. 7
12.00-14.00
Edukacinis užsiėmimas vaikams – teatro kaukių jūrine tematika gamyba, piešimas ant kūno vaikams „Jūrinės, fantastinės būtybės“. Priemonės suteikiamos vietoje.
Žemaitijos dailininkų sąjungos galerija Žvejų g. 1/Tiltų g. 2,

lauke

14.00-00.00
INDORAMA VENTURES PRISTATO: KINAS PO ATVIRU DANGUMI
Jūros šventė į miestą grąžina pasiilgtas veiklas, tarp kurių – jaukios kino popietės ir vakarai. Atraskite geriausius „Kino pavasario“ filmus!
14.00 Vampyriukas
16.00 Aš esu Greta
20.00 Triumfas
22.00 Qua vadis, Aida?
Jono kalnelio sala
14.00
Diskusija „Lietuvos jūrų laivyno ištakos ir tradicijos“. Pranešėjai Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos lektorius Ričardas Malkus ir Kovo 11-osios akto signataras Liudvikas Narcizas Rasimas.
I. Kanto g. 7
14.00-17.00
Edukacinis užsiėmimas „Šilko vėjas“. Dailininkų ir miestelėnų bendras tapymo ant šilko procesas, jūrine tematika. Spalvotas sveikinimas Klaipėdai. Renginys šeimai.
Žemaitijos dailininkų sąjungos galerija Žvejų g. 1/Tiltų g. 2,

lauke

15.00
JŪRININKAI SUSITINKA. Visų laidų Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos absolventų (Alumni) susitikimas . Renginio organizatoriai: Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla, Lietuvos jūrininkų sąjunga, Jūros veteranų asociacija ir Jūros kapitonų asociacija
LAJM vidinis kiemelis, I. Kanto g. 7
15.00-23.00
IŠSKIRTINIŲ AUTOMOBILIŲ PARODA ,,MEMEL MOTOR FEST“.
250 išskirtinių automobilių, automobilių garso aparatūros varžybos, motociklų paroda, automobilių orinės važiuoklės varžybos, pramogos vaikams, simuliatoriai, apdovanojimai ir renginio dūzgės.
Kultūros fabriko automobilių stovėjimo aikštelė (Bangų g. 5A)
16.00-18.00
Keramikos edukacinis užsiėmimas „Jūros objektas“. Nemokamas renginys šeimai. Visos priemonės suteikiamos vietoje.
Žemaitijos dailininkų sąjungos galerija Žvejų g. 1/Tiltų g. 2,

lauke

17.00, 17.30
DANGĖS FLOTILĖ. Tradicinių ir istorinių laivų parado „Dangės flotilė“ įgulų pristatymas – „Bures – vėjui!“. Danės krantinėje, prie skulptūros „Žvejys“.
Parodos Lietuvos jūrų muziejaus kurėnui „SüD 1 – 20! atidarymas prie skulptūros „Žvejys“
Dangės upė, prie skulptūros „Žvejys“
17.30
Parodos Lietuvos jūrų muziejaus kurėnui „Sud 1“ – 20! atidarymas.
Tai laivų ir jų įgulų pristatymas, kur kviečiami svečiai: jūrininkai, miesto valdžios atstovai ir kiti marinistiniam paveldui neabejingi žmonės.
Dangės upė, prie skulptūros „Žvejys“
10.00-00.00
KLAIPĖDA – EUROPOS JAUNIMO SOSTINĖ 2021 “SPOTAS”. Jūros šventės metu, Atgimimo aikštėje įkurtoje eksperimentinėje, pop-up jaunimo erdvėje, uostamiesčio jaunimas kvies į muzikinius, šokio pasirodymus, įvairias kūrybines, sporto veiklas ir supažindins su jaunųjų verslininkų veiklomis.
Atgimimo aikštė
19.00–20.00
DANGĖS FLOTILĖ. Tradicinių istorinių „Dangės flotilės“ laivų paradas tarp Biržos ir Pilies tiltų.
Dangės upė tarp Pilies ir Biržos tiltų
20.00–00.00
DIDĮJĮ ŠEŠTADIENIO KONCERTĄ JŪROS ŠVENTĖS SVEČIAMS DOVANOJA „ŠVYTURYS Nealkoholinis“
20.00 Giedrė Kilčiauskienė
21.30 Donatas Montvydas
23.00 Marijonas Mikutavičius
Kruizinių laivų terminalas
20.00–00.30
TEATRO AIKŠTĖS KONCERTAI. Muzika sugrįžta į Teatro aikštę. Šiuolaikiškai, jaukiai, gaiviai – išgirsk!
19.00 KaYra su grupe
20.30 Augustina Vaiginytė quartet
22.30 Jurijus Veklenko
Teatro a.
23.00–00.00
DANGĖS FLOTILĖ. Naktinis tradicinių ir istorinių „Dangės flotilės“ laivų paradas „…vėjo genami“.
Dangės upė tarp Pilies ir Biržos tiltų
22.30-22.50, 23.00-23.50
Šokių mokykla CODA pristato: „NUO BALETO IKI VERTIKALAUS ŠOKIO”. Šokių mokyklos CODA jaunųjų balerinų ir vertikalaus šokio šokėjos pasirodymas Klaipėdos Kultūros fabriko languose.
Kultūros fabriko (Bangų g. 5A) antro aukšto languose ir ant

fasadinės pastato sienos iš Bastionų komplekso Jono kalnelio pusės.

LIEPOS 25 D., SEKMADIENIS
8.00-9.15
Studija ,,Jogos dvasia“ prie jūros
Kviečiame pabūti bendraminčių rate ir atgaivinti sielą bangų apsuptyje.
Jūsų laukia meditacija ir atpalaiduojantis kvėpavimas. Būtina išankstinė registracija.
Neįgaliųjų paplūdimys
KURŠIŲ MARIŲ REGATA
9.00
JŪROS ŠVENTĖS MUGĖ
Danės g. nuo buvusio TEO pastato iki Šiaurinio rago, Tiltų g., Priešpilio g., Turgaus g.
9.00
SKONIŲ FIESTA. Maistas iš Food Truck: greita, gardu, įvairu.
Automobilių stovėjimo aikštelė, Pilies g.
9.00
DANGĖS FLOTILĖ. Tradicinių istorinių laivų parado „Dangės flotilės“ laivų išlydėtuvės.
Dangės upė
09.00–18.00
UAB „ETNA“ DOVANA JŪROS ŠVENTEI: FONTANAS ,,VANDENS ARKA“.
Karštą vasaros dieną tai taps tikra atgaiva ir netikėtumu įprastame miesto fone, o sutemus žavės šviesomis.
Biržos tiltas
10.00-15.00
KLAIPĖDOS APKRITIES VYRIAUSIOJO POLICIJOS KOMISARIATO PREVENCINĖ PALAPINĖ. Bendruomenės pareigūnai pristatys policininko profesiją, suteiks informacijos kaip pasirūpinti savo turto saugumu, konsultuos saugios kaimynystės grupių veiklos ir kitais klausimais. Prie palapinės budės mobilus nusikalstamų veikų registravimo policijos ekipažas.
Atgimimo aikštė
10.00
Šv. Mišios už žuvusius jūroje ir visą jūrinę bendruomenę Marijos Taikos karalienės bažnyčioje.
Rumpiškės g. 6
10.00–15.00
KAMINKRĖČIO VASARA
09.00–09.30 Zumba su Sigita
09.30–10.30 Šeimų joga su Jolita
11.00–16.00 Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ ir Klaipėdos miesto pagyvenusių žmonių asociacijos meno kolektyvų koncertas
Aikštė prie burlaivio „Meridianas‘‘
10.00-15.00
AB „LIETUVOS GELEŽINKELIAI“ KVIEČIA SUSIPAŽINTI. „Lietuvos geležinkelių“ stende jūsų lauks interaktyvus stendas „Kuri transporto priemonė žaliausia“, vizualūs pristatymai apie tai kiek CO2 išmeta kiekviena transporto priemonė, bus pristatomas žaliųjų kilometrų informacinis stendas, nurodantis pagrindines veiklos kryptis, veiks „Green Screen“ pramoga – fotobūdelė su žaliu fonu ir „Lietuvos geležinkelių“ paruoštais nuotraukų fonais.
Aikštė prie burlaivio „Meridianas‘‘
11.00–14.00
Asta 867094060 Buriavimo centras
AZARTIŠKOS KOVOS DANGĖJE: tradicinė Žvejo regata – baidarių-kanojų irklavimo varžybos
Dangės upė, nuo Irklavimo centro iki burlaivio „Meridianas“
11.00-15.00
VAIKŲ MIESTO ISTORIJOS. Muzikos ir žaidimų apsuptyje vaikai kviečiami piešti savo miestą, kurti nuotaikingas jo istorijas. Smagios, azartiškos, spalvingos, išradingos veiklos lauks visą dieną.
11.00 Ryto mankšta su personažais.
12.00 Piešiame senojo miesto istoriją. Popierinių namelių miestas ir jo gatvės, šviesoforai, upės ir laivai lauks vaikų-mažųjų dailininkų, kurie miestui įkvėptų spalvas ir gyvybę.
14.00 Maudynės putų baseine
Dienovidžio aikštė
11.00–17.00
Klaipėdos krepšinio mokyklos gatvės krepšinio turnyras (3×3).
kruizinių laivų terminalas
10.00–15.00
TURIZMO GATVĖ. Jūros šventės dalyviams, jau penktus metus iš eilės bus atverta Turizmo gatvė. Joje miesto svečiai ir klaipėdiečiai galės susipažinti su galimybėmis atostogauti Lietuvoje: čia šeimininkaus nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ ir turizmo informacijos centrai iš Vilniaus, Šiaulių, Plungės, Mažeikių, Kėdainių, Alytaus, Lazdijų, Druskininkų, Ignalinos, Marijampolės, Klaipėdos regiono ir kitų šalies miestų.
Turgaus g. prie Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro (Turgaus g. 7)
12.00–16.00
Jūros šventės metu užsukite į „BHouse“ erdvėje ošiantį Aludarių skverą.
Muzikos bangos, geras maistas ir ekskursijos po daryklą. Nuleiskite savo inkarą čia ir švęskim kartu!
Kūlių Vartų g. 7
13.00-14.30
KONCERTAS „TAUTŲ PALETĖ“Spalvingas, jungiantis, buriantis sekmadienio popietės koncertas Teatro aikštėje, kurį pristato Klaipėdos miesto savivaldybės Tautinių kultūrų centras. Klaipėdoje gyvenantys ir puoselėjantys tautines tradicijas kitataučiai, miestui ir jo svečiams dovanos išraiškingą ir emocionalų renginį. Koncerte – melodingos ukrainietiškos ir baltarusiškos dainos, spalvingi rusų šokiai, rytietiški motyvai armėniškose dainose, totoriškos ir iškalbingos žydų dainos.
Teatro aikštė
13.30–15.30
Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ ir Klaipėdos miesto pagyvenusių žmonių asociacijos meno kolektyvų koncertas
Aikštė prie burlaivio „Meridianas‘‘
17.00
BALTIC REGATTA 2021“ BURLAIVIUS IŠLYDINT – BURIŲ PARADAS. Burlaiviai atsišvartuoja nuo krantinių. Svetingu burlaivių uostu tapusi Klaipėda palydi burlaivius.
Startas Baltijos jūroje
NUOLATINIAI RENGINIAI
Liepos 23 d. 18.00-21.00
Liepos 24 d. 10.00-20.00
BALTIC REGATTA 2021 burlaivių apžiūra, atviri deniai (jei laivai neužsakyti renginiams ar specialiems reisams) (Kruizinių laivų terminalo pirsas), Danės upė
Kruizinių laivų terminalo pirsas), Danės upė
RENGINIAI LIETUVOS JŪRŲ MUZIEJUJE
11.30, 13.00, 15.00, 16.30
Delfinų pasirodymai (apsilankymas mokamas, bilietai – www.ljm.lt).
12.15, 14.00, 16.00
Kaliforninių jūrų liūtų pasirodymai Saulės įlankoje (apsilankymas mokamas, bilietai – www.ljm.lt).
MALTIEČIŲ ORDINO PIRMOJI PAGALBA
Liepos 23 d. nuo 17.00 iki 00.00 val.
Liepos 24 d. nuo 12.00 iki 00.00 val.
Liepos 25 d. nuo 12.00 iki 15.00 val.
Jūros šventės sveikata rūpinasi „Maltos ordino pagalbos tarnyba“. STACIONARUS PUNKTAS
Atgimimo aikštė
Liepos 23 d. nuo 17.00 iki 00.00 val.
Liepos 24 d. nuo 15.00 iki 00.00 val.
Liepos 25 d. nuo 12.00 iki 15.00 val.
Jūros šventės sveikata rūpinasi „Maltos ordino pagalbos tarnyba“. MOBILUS PUNKTAS
Kruizinių laivų terminalas
LIETUVOS RAUDONASIS KRYŽIUS
Liepos 24 d.
10.00-22.00
„Lietuvos Raudonasis Kryžius“ informacinė palapinė (Atgimimo aikštė). Šventės metu gatvėse budės „Lietuvos Raudonojo Kryžiaus“ savanoriai
PILIES TILTO PAKĖLIMO GRAFIKAS:

Liepos 22 d. 07.00, 21.00
Liepos 23 d. 07.00, 19.00
Liepos 25 d. 09.00, 16.30 val.

The event is finished.

Tags:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *