Data

Geg 16 2021
Expired!

Laikas

11:00 - 17:00

Jūrų kiaulės beieškant

Supažindinsime su Baltijos mažuoju banginuku – Jūros kiaule

Trečiąjį gegužės sekmadienį yra minima tarptautinė Baltijos jūros kiaulės diena, kurios metu Lietuvos jūrų muziejuje rengiami įvairūs renginiai, kviečiantys pažinti vienintelį Baltijos jūros banginuką – Baltijos jūros kiaulę ir atsakyti į klausimą,  kodėl jis beveik išnyko iš Baltijos jūros. Per pastarąjį šimtmetį prie Lietuvos šie gyvūnai aptikti vos dešimtį kartų, dažniausiai – rasti žuvę tinkluose.

Paprastoji jūrų kiaulė paplitusi šaltesniuose Šiaurės Atlanto, šiaurinės Ramiojo vandenyno vandenyse. Ji yra gausiausia banginių rūšis Europos šiaurės vakarinės dalies šelfo vandenyse, ypač – Šiaurės jūroje. Pasaulyje paprastųjų jūrų kiaulių yra apie 700 tūkst.

Gegužės 16 dieną 11-17 val. Lietuvos jūrų muziejaus edukatoriai kvies į improvizuotas šio reto ir įdomaus gyvūno paieškas muziejuje. Ta proga muziejuje įsikurs KELIONIŲ CENTRAS, kuris  platins nemokamus bilietus į interaktyvią edukacinę kelionę „Jūrų kiaulės beieškant“. Specialiai tai progai bus išleistas bilietas-atvirukas su užkoduotu maršrutu.

Pagal atvirukuose pateiktus kodus – užuominas, lankytojai keliaus po akvariumo aukštus, kiekvienoje stotelėje gaudami papildomą virtualią informaciją apie jūrų kiaules, apeliuojančią į žmonių sąmoningumą, poreikį priimti aplinką tausojančius. Keliaudami po jūrų pasaulio įdomybių kupiną akvariumą, šio žaidimo dalyviai sužinos, kas yra bendro tarp jūros kiaulės ir … kašaloto, kodėl šie gyvūnai taip bijo žmonių ir jūroje beveik nematomi, kodėl jie paliko Baltiją ir pasirinko gyvenimui Šiaurės jūrą ir, be abejo, ką reikia daryti, kad jūros kiaulės g grįžtų atgal.

Paskutinis maršruto taškas bus įsikūręs spalvingiausioje muziejaus vietoje – suvenyrų parduotuvėje. Keliautojus, atlikusius visas užduotis ir radusius atsakymus į visus klausimas, čia lauks dovanos!

The event is finished.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *