Data

Lap 16 2022
Expired!

Laikas

08:00 - 18:00

Klaipėdos ŠV. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios mozaikinio fasado atidengimo ir pašventinimo iškilmė

2022 metų lapkričio 20 – ąją, Kristaus Karaliaus Visatos Viešpaties dieną įvyks unikalaus ir vienintelio regione Klaipėdos šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios mozaikinio fasado „Švč. Mergelė Marija – visų šventųjų ir ligonių globėja“  atidengimas ir pašventinimas. Šio unikalaus meno kūrinio mecenatai – Martinas, Zita, Inga Gusiatinai, kurie dovanoja Klaipėdos miestui ir jo žmonėms miesto ištakas ir dvasingumą atspindintį ikonografinį mozaikinį fasadą.
Mozaikos ikonografinį eskizą pagal brolio Benedikto idėją nupiešė dailininkė Angelina Banytė, mozaika buvo pagaminta ir surinkta Italijoje daugiau nei šimto bizantiškosios Ravenos mokyklos meistrų, o Lietuvoje montavimo darbus užbaigė Arvydo Bumblio vadovaujama „Vakarų pakrantės aidas“ įmonė.

IŠKILMIŲ PROGRAMA

2022 11 20

Klaipėdos šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčia, Savanorių g.4, Klaipėda

 

11:00 val. šv. Mišias švęs Jo Ekscelencija vysk. Algirdas Jurevičius.
11:45 val. brolis Benediktas pristatys bažnyčios mozaikinio fasado „Švč.  Mergelė Marija – visų šventųjų ir ligonių globėja“ istoriją ir ikonografiją.
12:00  val. br.Benedikto laudacija mozaikos kūrėjams.
12:10 val. Savo šeimos džiaugsmu pasidalins mecenatų šeimos atstovė Inga Gusiatina.
12:20 val. Atlikėjai Laimonas Urbikas (saksofonas) ir Edmundas Federavičius (perkusija) muzikine improvizacija pakvies visus rinktis priešais bažnyčios fasadą.
12:30 val. Jo Ekscelencijos vysk. Algirdo Jurevičiaus žodis, iškilmingas Klaipėdos šv.Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios fasado atidengimas ir pašventinimas.
12:45 val. Agapė.

Jus kviečia Klaipėdos šv.Pranciškaus Asyžiečio vienuolyno broliai

The event is finished.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *