Data

Lap 06 2020
Expired!

Laikas

16:00 - 19:00

Klaus Richter fotografijų paroda “Bajorai”

Lapkričio 6 d. 16‒19 val. galerijoje „Si:said“ (Daržų g. 18, Klaipėda) kviečiame aplankyti Klaus Richter fotografijų parodą „Bajorai“.

Fotografijų serijoje „Bajorai“ K. Richter  eseistiškai tyrinėja vieno Lietuvos miestelio istoriją. Autorius pasakoja tik dalį istorijos, joje persipina praeities ir dabarties naratyvai.  Klaus du metus (2017‒2019) dokumentavo miestelio gyventojus, jų buitį. Seriją papildo nuotraukos iš Bajoruose gyvenančių šeimų albumų bei esė, rašyta remiantis pokalbiais ir asmeninėmis impresijomis.

Fotografijomis menininkas kalba apie užmirštus žmones, gyvenančius marginalizuotoje Europos dalyje, o kartu ir apie nūdienos Lietuvos visuomenę. Tačiau ši serija ne tik apie mažą visuomenės dalį. Greitai galima susidaryti įspūdį, jog „Bajorų“ serija reflektuoja ir trauminę mūsų visuomenės patirtį bei neišspręstas ir užmirštas praeities temas.

Albumuose rastos nuotraukos reprodukuojamos ant tekstilės, tokiu būdu atkreipiant dėmesį į daiktiškumą ir laikinumą. Pažvelgus į fotografijų serijos atvaizdus, akivaizdžiai jaučiamas praėjęs laikas. Menininko žvilgsnis tarytum krypsta į yrančius objektus, kurių jau greitai nebeliks.

Klaus Richter (g. 1986) gimė ir užaugo Vienoje. 2012-aisiais įgijo tarptautinio vystymo bakalauro laipsnį Vienos universitete. 2016-aisiais baigė studijas Ostkreuzo (Vokietija) fotografijos mokykloje. Gyvena ir dirba Bajoruose.

Paroda veiks iki lapkričio 27 d.
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Klaipėdos miesto savivaldybė.

Galerijos darbo laikas III‒V 16‒18 val.

The event is finished.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *