Data

Spa 22 2020
Expired!

Laikas

19:00 - 21:00

Koncertas „Dėmesio! Baletas“

Spalio 22 d. 19 val. Žvejų rūmuose Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro baleto šokėjai publikai dovanos įspūdingą šokio šventę „Dėmesio! Baletas”, kurios tikslas – skatinti naujai pažvelgti į išraiškingą šokio meną.  Teatro šokėjai publikai prisistatys kaip choreografai, o visa baleto trupė – kaip kūrybinga, ieškanti unikalių meninių sprendimų komanda.  

Žiūrovai išvys Aurelijaus Liškausko, Aušros Krasauskaitės, Darios Verovkos, Eivos Dobilaitės, Viktorijos Galvanauskienės, Oleksandros Borodinos, Romano Semenenko, Denyso Tarasiuko sukurtas choreografines miniatiūras bei kviestinių šokėjų Olgos Konošenko, Ingos Briazkalovaitės ir Žilvino Beniuševičiaus pristatomus pasirodymus. Tarptautinei šokio dienai skirtas renginys žiūrovus turėjo pradžiuginti balandžio 29 d., tačiau dėl karantino buvo perkeltas rudeniui.  

Muzikinio teatro vyriausiasis choreografas Aurelijus Liškauskas teigia, kad tokių iniciatyvų dėka atrandami ir pasaulinio lygio choreografai. Juk kūryba visuomet prasideda nuo pasitikėjimo savimi bei pirmojo bandymo. Kurti įkvepia ir padidėjusi baleto trupė: „Vos baigusiam studijas baleto šokėjui pas mus suteikiama galimybė šokti didžiojoje scenoje ir kartais net pagrindinius vaidmenis. O dabar siūlome jiems, nors ir trumpam, tapti choreografais projekte „Dėmesio! Baletas”. Manau, mūsų trupę galima vadinti svajonių išsipildymo vieta, nes šokėjai ambicingi žmonės. Jie šoka baletą nuo 4–6 metukų, todėl anksčiau nei kiti jauni žmonės atranda savo gyvenimo tikslus. Daug kas tik sulaukęs pilnametystės susimąsto apie būsimą profesiją, o tokio amžiaus šokėjams jau seniai viskas būna aišku. Jie anksčiau už bendraamžius palieka tėvų namus, nes mokosi ir visą dieną praleidžia baleto mokyklose. Jie anksti tampa savarankiškais – patys gaminasi valgį, tvarkosi rūbus ir pan. Jie ilgisi namų ir mąsto apie juos, kai kiti ramiai leidžia laiką tėvų globoje. Gal todėl baleto šokėjai anksti pajunta veiklos alkį… Skubėti ragina žinojimas, kad baleto šokėjo karjera trunka tik 20 metų. Per tuos du dešimtmečius tenka ne tik rūpintis scenos karjera, bet ir subrandinti ateities planus. Tad šokėjai dairosi neatrastų sričių ir griebia jautį už ragų”, – juokiasi choreografas.

„Dėmesio! Baletas” atspindės jaunų žmonių gyvenimo tikslus, skirtingus charakterius ir intencijas. Panašūs projektai kituose teatruose jau atskleidė ne vieną talentingą choreografą: tarkim, „Eglės žalčių karalienės” pastatymą sukūrusį Martyną Rimeikį ir šiuo metu „Fausto” choreografiją kuriantį Robertą Bondarą. Abu jie savo pirmuosius spektaklius sukūrė dar būdami šokėjais.

The event is finished.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *