Data

Lap 18 2020
Expired!

Laikas

18:30 - 19:45

LABAS RYTAS, PONE TRIUŠI (16+)

Premjera 2017 11 29

 

1 dalies groteskas

 

Pjesės autorius Milan Marković Matthis

Iš anglų kalbos vertė Marija Kobylskaja

 

Režisierius Marius Pažereckas

Kostiumų dizainerė Ana Romanova

Muzikos autorius Edvinas Vasiljevas

Vaizdo projekcijų autorius Tomas Jurginas

Šviesų dailininkas Stasys Jamantas

Režisieriaus asistentas Vaidas Jočys

 

Vaidina:

Ponas Triušis – Mikalojus Urbonas

Jovanas – Jonas Baranauskas

Gydytojas Nr. Vienas – Vaidas Jočys

Mira / Lapė – Kamilė Andriuškaitė

Tėtis / Petaras – Kazimieras Žvinklys

Mama / Pagyvenusi moteris – Jolanta Puodėnaitė

Nr. Du / Slaugas / Lokys / Šefas – Karolis Maiskis

 

„Labas rytas, pone Triuši“ – tai rinkos sąlygojamų šiuolaikinio meno ir visuomenės kritika, tai narcisistinių fantazijų analizė, istorija apie tarpgalaktinę draugystę, apie Budą ir drugelį, apie mažą paukštelį, nutūpusį ant peties, apie šunis, kates ir delfinus… (Milan Marković Matthis)

 

Tai pjesė apie modernios vartotojiškos visuomenės šizofreniją. Spektaklis apie jauną žmogų, nusivylusį vartotojiška „pirk arba mirk“ visuomene, kurioje jis bando išgyventi. Vartotojų visuomenė prieš Asmenybę. Asmenybė prieš Vartotojų visuomenę. Vyriškumas prieš Moteriškumą. Moteriškumas prieš Vyriškumą. Laisvė prieš Stigmatizaciją. Stigmatizacija prieš Laisvę. Beprotybė prieš Gydymą. Gydymas prieš Beprotybę. Beprotybė prieš Keistenybę… Užburtas ratas… Iš pirmo žvilgsnio atrodo neįmanoma ištrūkti iš šio labirinto. Bet tik iš pirmo žvilgsnio. Giliau įnikus į šią istoriją, paaiškėja vienas dalykas: tai drama, kurios esminis konfliktas yra senas kaip pasaulis. Tai konfliktas tarp atsakomybės ir laisvės. Kalbant teatriniais terminais – tarp meilės ir pareigos. Šioje dramoje bandoma prisitaikyti prie mus supančio pasaulio taisyklių. Ši drama – tarsi vadovėlis, kuriame aprašytos žaidimo taisyklės tuomet, kai žaidimas virsta gyvenimu. Tikru gyvenimu.

 

Pjesės autorius yra jaunas ir jau tarptautinį pripažinimą pelnęs serbų dramaturgas, rašytojas ir atlikėjas Milan Marković, gimęs 1978 m. Belgrade, gyvenantis Švedijoje, Malmėje. Jo darbai didžiuosiuose nacionaliniuose Kroatijos, Slovėnijos, Serbijos, Italijos teatruose ir nepriklausomoje scenoje demonstruoja svarbius jo meninės veiklos aspektus. Pagal jo dramaturgiją pastatyti spektakliai Danijoje ir Vokietijoje. Jis yra aktyvus „FyraBen“ narys.

 

ĮSPĖJIMAS: spektaklio metu yra naudojami Strobe žibintai, kurių poveikis gali turėti įtakos asmenims sergantiems epilepsija. Apie 65 proc. asmenų, kurie serga epilepsija, vis dar gali būti neigiamai paveikti ties 10 iki 12 pliūpsnio per sekundę intervalais šviesos.

 

Apdovanojimai:

2018 m. 9-ajame Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalyje pelnė „Ryškiausio festivalio režisūrinio debiuto“ nominaciją.

Video menininkui Tomui Jurginui įteiktas diplomas už sėkmingą vaizdo projekcijų panaudojimą šiame spektaklyje.

The event is finished.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *