Data

Lap 25 2020
Expired!

Laikas

18:00

Masiniai renginiai ir masių epocha. Sportas ir kultūra. Pro ir contra

Asociacija Klaipėdos kultūros bendruomenė tęsia viešų diskusijų ciklą „Laisvu stiliumi su Leonidu Donskiu“. Iki 2020 m. pabaigos numatoma surengti penkis renginius, kuriuose stengsimės atliepti aktualumo nepraradusias temas, kadaise plėtotas klaipėdiečio filosofo Leonido Donskio (1962–2016). Ketvirtoji diskusija „Masiniai renginiai ir masių epocha. Sportas ir kultūra. Pro ir contra“ kviečia į susitikimą lapkričio 25 d., trečiadienį, 18 val. Dėl įvesto karantino esame priversti perkelti ją į virtualų formatą. Diskusija bus transliuojama internetu (nuoroda pasidalysime vėliau).

ANOTACIJA

Leonidas Donskis buvo vienas tų Lietuvos viešųjų intelektualų, kurie su polėkiu kalbėjo apie sportą. Jis perkėlė sportą į kitą intelektualinę dimensiją ir taip sukūrė tam tikrą kultūrinę legendą apie sportą apskritai, bet labiausiai apie futbolą. Vis dėlto ir futbolas, ir kultūra šiandien išgyvena ne tik kovidinę, bet ir idėjinę bei moralinę krizę. Ji susijusi su didele įtaka, ne ką mažesniais pinigais, žvėriška konkurencija ir pavydu. Ar sportas yra įrankis masėms valdyti, karo sublimacija, ar vis dėlto „socialinė paslauga“, o gal tik pernelyg sureikšminta gyvenimo sritis? Ką apie mus sako situacija Klaipėdoje, kai dešimtmečiais nesugebama išgryninti miestui prioritetinių sporto šakų?
Sportas ir menas žmogui atneša šlovę, turtą, galią, bet tai yra dvidešimtojo amžiaus reiškiniai, kuriuose kai kurie teoretikai įžvelgė neišvengiamą masių epochos sudedamąją dalį. Oswaldas Spengleris „Vakarų saulėlydyje“ arba José Ortega y Gassetas „Masių sukilime“ rašė apie tai, kad masių epocha yra reginių epocha. Už kokius masinius renginius ir reginius mes pasiruošę mokėti pinigus ir į kokius mus kviečia nemokamai? Kaip šie mūsų sprendimai susiję su išsilavinimu, ugdymu ir švietimu? Pagaliau, kas jungia ir skiria amžinąsias kultūros ir sporto idėjas? Ar socialiniame lauke matome bendradarbiavimą, ar priešpriešą?

Apie visa tai ketvirtijoje ciklo diskusijoje lapkričio 25 d. 18 val. kalbėsis Nijolė Laužikienė, Liutauras Kraniauskas, Vaclovas Gedvilas ir Robertas Petrauskas. Renginį moderuoja Agnė Bukartaitė.

Renginį numatoma filmuoti ir tiesiogiai transliuoti internetu.

Projektą „Laisvu stiliumi su Leonidu Donskiu“ iš dalies finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė.

The event is finished.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *