Data

Rgs 23 2020
Expired!

Miuziklas “Velnio nuotaka”

REŽISIERIUS
Kęstutis S. JAKŠTAS

DIRIGENTAS
Dainius PAVILIONIS

DIRIGENTAS
Martynas STAŠKUS

DIRIGENTAS
Vytautas LUKOČIUS

DAILININKĖ
Kotryna DAUJOTAITĖ

ŠVIESOS DAILININKAS
Audrius JANKAUSKAS

CHOREOGRAFAS
Agris DANILEVIČS

CHORMEISTERIS
Vladimiras KONSTANTINOVAS

VIZUALIZACIJOS AUTORĖ
Viktorija STREIČA

KOMPOZITORIUS
Viačeslavas GANELINAS

LIBRETO AUTORIUS
Sigitas GEDA

Viačeslavo Ganelino „Velnio nuotaka“ – pirmasis lietuviškas miuziklas. Jo siužeto pagrindu tapo Kazio Borutos apysaka „Baltaragio malūnas“ – viena žymiausių meilės istorijų dvidešimto amžiaus lietuvių literatūroje. Ši apysaka įkvėpė ir 1974 m. ekranus pasiekusio pirmojo lietuviško muzikinio kino filmo „Velnio nuotaka“ kūrėjus. Kompozitoriaus ir muzikanto V. Ganelino šiam filmui sukurta muzika scenoje skamba ir šiandien, neprarasdama su ja užaugusių klausytojų dėmesio ir užkariaudama jaunosios kartos simpatijas.
2012 m. Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre sukurto „Velnio nuotakos“ pastatymo režisierius Kęstutis Jakštas yra pasakojęs, kad šis pastatymas atskleidžia lietuvių liaudies kodą – „tai, kaip mes mokame linksmintis, pasijuokti iš savęs ir iš kitų, ironizuoti, aistringai mylėti ir nekęsti, kovoti už savo laimę ir tada, kai mūšis pralaimėtas, žodžiu – pilnakraujiškai gyventi ir tikėti“.
Amžina gėrio ir blogio kova, tragikomiškos miuziklo herojų laimės paieškos, įpintos į melodingą ir jausmingą V. Ganelino muzikinę kompoziciją, jaudina ir kviečia dar ir dar kartą panirti į mitologizuotą „Velnio nuotakos“ miražą.

The event is finished.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *