Data

Geg 13 2023
Expired!

Muziejų naktis Klaipėdoje

Gegužės 13-ąją, šeštadienį, Klaipėdos kultūrinės įstaigos ir muziejai kviečia švęsti Europos muziejų naktį. Unikali galimybė aplankyti muziejus, jų erdves ir eksponatus vakare ar naktį, visoje Europoje sulaukia daugybės istorija ir kultūra besidominčių lankytojų. Šiai progai Klaipėdos muziejai ir kultūrinės įstaigos savo lankytojus sutiks ypatingai pasirengę ir paruošę malonių netikėtumų.

The event is finished.

Hourly Schedule

Gegužės 13 d.

20:00 - 23:00
Lietuvos jūrų muziejus. Renginys „Kodas – muzika”
Pavasariškai Muziejų nakčiai „Sūduvis“ pritraukė jaunystės energija ir gaivumu pulsuojančią Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto Džiazo katedros ritmo grupę ir Šokio katedros studentus. Vakaro programoje du koncertai: 20.00 ir 21.15 val. Daugiau informacijos: el. paštu ljm@muziejus.lt , tel. +370 698 37299.
17:00 - 22:00
Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras ir Meno kiemas
Augustino Našlėno fotografijų paroda „Rekviem posovietiniam sapnui” ir fotolaboratorija. Urtės Yasenkos dirbtuvės. Puiki proga pamatyti menininkės kūrybą gyvai, pabendrauti, sužinoti jos kūrybos istoriją. Žanetos Jasaitytės Bessonovos monotipijos lino raižinių dirbtuvės meno kiemo istorijos tema. Edgaro Janušausko 3D spausdinimo dirbtuvės. Sužinokite apie Lui Brailio sukurtą aklųjų bei silpnaregių skaitymo ir rašymo sistemą, parašykite žinutę neregiui ar silpnaregiui!
18:00 - 21:30
LNDM Laikrodžių muziejus
Meninio vyksmo pradžia, kurį organizuoja vyksmą Lietuvos muzikos ir teatro Klaipėdos fakulteto Teatro, Muzikos, Šokio katedrų studentai. Vakarosite vaikščiodami po muziejų įsijungę savo telefono žibintuvėlius ir pritemdytoje bei paslaptingoje ekspozicijoje grožėsimės senoviniais laikrodžiais. Visą vakarą lankytojams bus siūloma aktyviai žaisti įdomius, edukacinius lauko žaidimus laiko tema.
11:00 - 16:00
Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto biblioteka. „Kol nesutemo. Susitik su I. Kantu!“
Priimk iššūkį Jaunimo bibliotekoje: įveik užuominas ir ištrūk iš virtualios realybės pabėgimo kambario. Žaidimas nemokamas! Greičiausiai iš kambario ištrūkęs dalyvis – gaus prizą: Kanto išminties kepurę, Power bank bateriją arba raktų pakabuką. Daugiau informacijos : tel. (8 46) 314728.
19:00 - 20:00
Klaipėdos dramos teatras. Kaip teatras virsta teatru?
Muziejų nakties proga kviečiame dalyvauti neįprastoje kelionėje teatre, jos maršrutas ves ne į fizines pastato erdves, bet į pačią teatro sielą. Apsilankiusius Muziejų nakties renginyje pasitiks ilgiausiai teatre dirbanti administratorė Irena Bandzaitė, ji dalinsis per savo ilgametę patirtį išgrynintu teatro vaizdu – čia aktoriai žengia pirmuosius profesinius žingsnius, pasiekia šlovės viršūnę, taip pat čia kartais jie išlydimi ir į pačią paskutinę kelionę. Būtina registracija į renginį: https://forms.gle/hYPFPA5TWpwoAWUEA DAUGIAU INFORMACIJOS: el. paštu lina@kldt.lt, mob. tel. + 370 659 07932.
16:00 - 23:00
LNDM Prano Domšaičio galerija
„Įženk į paveikslą. Dailė interaktyviai“. Apsilankę galerijoje Jūs ne tik galėsite išvysti meno kūrinius, bet ir patys tapsite meno kūrinio personažu – Prano Domšaičio paveiksle. Kūrybinės dirbtuvės „Augalų labirintai“. Ekskursija po nuolatinę Prano Domšaičio kūrybos ekspoziciją. Tarptautinis Klaipėdos violončelės festivalis: violončelių kvarteto PlaCello (Rumunija) koncertas. Kūrybinės dirbtuvės „Nepaprastas portretas“. Kūrybinės dirbtuvės „Magnolijos žiedai“.
18:00 - 23:00
Mažosios Lietuvos istorijos muziejus kartu su Klaipėdos etnokultūros centru
Parodos „Kasdienybės erdvės“ atidarymas Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus kiemelyje. Filmų ciklo „Ką mes bevalgėm. Klaipėdos krašto tradiciniai valgiai“ pristatymas, dalyvauja režisierė ir scenarijų autorė ‒ prof. dr. Dalia Kiseliūnaitė. Po to filmo „Klaipėdos liuteronų kunigas Reincholdas Moras“ peržiūra, dalyvauja Klaipėdos miesto evangelikų liuteronų parapijos kunigas Reincholdas Moras. Sutemus vyks šokių vakaras, į kurį kviečia Tradicinių šokių klubas, vadovė Rita Šukienė. Visi renginio dalyviai lankydamiesi ekspozicijose galės susikurti įvairių užduočių kupiną knygelę, kurią patys susiriš ir papuoš grafikos staklėmis atspaustu specialiai Muziejų nakties proga sukurtu antspaudu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *