Data

Rgp 22 2020
Expired!

Laikas

21:00 - 22:00

Pasivaikščiojimas Klaipėdoje – Naktis 303

Naktis 303 – pasivaikščiojimas dabartinės Klaipėdos gatvėmis, sienomis, žmonių mintimis, ieškant iš nedidelių, subjektyvių fragmentų besidėliojančio šio miesto praeities paveikslo. Praeities, kuri susideda iš nesuskaičiuojamos daugybės skirtingo dydžio laiko žingsnių. Atvaizdas nebūtinai turi išeiti simetriškas, tikslus lyg vokiškas senamiestis. Juk laikas kartais pėdina kaip lėtas milžinas palikdamas už nugaros vien griuvėsius miesto gatvėse ir žmonių gyvenimuose. O kartais moka būti mažas mažas, lyg atomas, jog nei žmogus, nei miestas nesugeba jo tokio pastebėti. Jisai tik šmurkšt šalin į tamsų skersgatvį – ir jau prabėgo. O pėdsakų vos keletas ir tie, menkiausiam vėjui pūstelint, pranyksta.
Naktis 303 – ne mokslinis ar istorinis tyrimas – tai meninis eksperimentas, pro padidinamąjį uostamiesčio gyventojų minčių stiklą žvelgiantis į sovietmečio Klaipėdos dailininko ir restauratoriaus Vytauto Vičiulio gyvenimo ir kūrybos pėdsakus. Taip pat iš tolumos apžiūrintis Klaipėdos istorijos ypatumus bei mėginantis atrasti jungtį tarp šių dviejų organizmų. Miesto ir žmogaus – dabartyje ir jau praėjus.
Pasivaikščiojimo metu naudojami autentiški klaipėdiečių įrašai, V. Vičiulio šeimos nuotraukos ir draugų prisiminimai, Aleksando Ilginio, Iskander, Bernardo Aleknavičiaus fotografijos, Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos fondai.

Pasivaikščiojimo vedliai:
Paulius Kavoliūnas, Aistė Alksnytė, Donatas Mickūnas, Jūratė Martinaitytė, Kristupas Biržietis
LMTA Klaipėdos fakulteto vaidybos bakalauro antro kurso studentai
Kostiumų dailininkė: Erika Jankauskaitė

Susirinkimo vieta: Klaipėdos senasis turgus, prie parduotuvės „Aibė“

Pasivaikščiojimas nemokamas, tačiau vietų skaičius ribotas, registracija: Facebook puslapyje „Pasivaikščiojimas Klaipėdoje“, naujame renginyje „Naktis 303“ nuorodoje

RENGINIO METU PRAŠOME LAIKYTIS VISŲ SAM (sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijų)

Renginio partneriai: Lietuvos kultūros taryba

The event is finished.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *