Data

Rgs 21 2022
Expired!

Laikas

18:30

Cost

$10.00

Perkusijos peizažai

Braidydami po įvairiaspalvius „Perkusijos peizažus“ pirmiausia pabuvosime graikųprancūzų  kompozitoriaus, teoretiko, architekto ir inžisieriaus Iannio Xenakio muzikos sferoje. Vienas žymiausių XX amžiaus II pusės muzikinio avangardizmo atstovų gerai žinomas kaip stochastinės ir žaidimų teorija paremtos elektroninės ir kompiuterinės muzikos kūrėjas. Šiemet pasaulis mini jo gimimo 100-ąsias metinės, tad mušamųjų grupės „Giunter Percussion“ meno vadovo Pavelo Giunterio iniciatyva programoje suskambės trys I. Xenakio opusai.

Po pertraukos žydų kilmės lietuvių kūrėjo Anatolijaus Šenderovo ir garsaus kinų autoriaus Tan Duno muzikos dėka persikelsime į visiškai kitokio skambesio oazę. Pastarasis autorius save apibūdina kaip kompozitorių, „laisvai besisupantį ir plaukiojantį tarp skirtingų kultūrų“. Jo kūryba yra įkvėpta kinų teatro bei ritualų, todėl išsiskiria ypatingu skambesiu. Didžiausios sėkmės jis sulaukė sukūręs muziką filmui „Sėlinantis tigras, tūnantis drakonas“ (režisierius Ang Lee), už kurią pelnė Oskaro, Grammy ir BAFTA apdovanojimus.

Solo ir kartu su „Giunter Percussion“ ansamblio perkusistais gros jų kolega iš Latvijos Guntars Freibergs, anksčiau pasirodęs Klaipėdos koncertų salėje su ansambliu „Perpetuum Ritmico“. Solo violončelės partiją grieš klaipėdiečiams gerai pažįstamas violončelininkas Glebas Pyšniakas, prieš keletą metų dirbęs Klaipėdos kamerinio orkestro violončelių grupės koncertmeisteriu.

 

Mušamųjų grupė „Giunter Percussion“:  Pavel Giunter, Sigitas Gailius, Andrius Rekašius (mušamieji)

Guntars Freibergs (mušamieji, Latvija)

Gleb Pyšniak (violončelė)

Programa: Iannis Xenakis, Tan Dun, Anatolijus Šenderovas

The event is finished.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *