Data

Lie 17 2020
Expired!

Laikas

21:30

Po vasaros dangumi – su lietuvišku kinu

Įsijungęs į Lietuvių kino klasikos platinimo akciją, kino klubas 8 1/2 kartu su partneriais – I. Simonaitytės biblioteka ir Lietuvos kino centru – vasaros kino renginius skiria Lietuvos kinui. Filmas, kurį pamatys žiūrovai liepos 17 d. – tai pirma spalvota lietuviška kino juosta/komedija „Marš Marš! Tra-ta-ta“.

Režisieriaus Raimondo Vabalo 1964 m. sukurtas šis filmas 2019 m. lapkričio 3 d. buvo parodytas prestižinėje Nacionalinėje Vašingtono meno galerijoje (JAV) ir susilaukė didelio dėmesio programoje „Absurdistan: Central European Cinema of the Absurd“, kurią sudaro 1950-1989 m. Centrinėje ir Rytų Europoje sukurti filmai. Renginio tikslas buvo – pažymėti 30-ąsias postsovietinių šalių nepriklausomybės metines, prisimenant tuo metu sukurtus siurrealistinius kūrinius.

Tai politinės satyros filmas, pradiktuotas to meto geopolitinio pasaulio konteksto, kuris šiandien vėl tampa aktualus. Kaimyninėse amžinai besikivirčijančiose šalyse Centijoje ir Grošijoje gyvena įsimylėjėliai Zigmas ir Jadzė. Naktimis jie vaikšto per sieną, kurią saugo vienodi palankūs „kūmai“. Vieną rytą po audringos nakties Grošijos majoras Varnalėša netyčia įkrenta į gatvėje neatsargiai atidarytą kanalizacijos vamzdį. Ieškodamas kaltų („Pasikėsinimas!“), jis beda pirštu į minioje pamatytus Zigmą ir Jadzę ir taip tarp šalių prasideda eilinis karinis konfliktas.

Renginys vyks I. Simonaitytes bibliotekos kiemelyje.

RENGINYS NEMOKAMAS.

The event is finished.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *