Data

Rgs 29 2022
Ongoing...

Laikas

06:30

Cost

$14.00

Praeinančio laiko muzika

Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro programa „Praeinančio laiko muzika“ pagerbs du iškiliausius lietuvių muzikos kūrėjus ir pristatys pripažinto danų autoriaus kūrinį.

Broniui Kutavičiui šių metų rugsėjo 13 dieną būtų sukakę 90 metų, tačiau pernai rugsėjo 29 dieną jo netekome. Nacionaline premija įvertintas kompozitorius laikomas lietuviškojo minimalizmo pradininku. Kūrėjo įkvėpimo šaltinis – tautos istorijos ir kultūros klodai,  o muzikinės kalbos šaknys glūdi archajiškoje lietuvių liaudies kūryboje. Iš pažiūros paprastos, tačiau nuolat kartojamos ir auginamos jo garsų sistemos turi magišką poveikį klausytojams.

Monumentaloji B. Kutavičiaus „Epitafija praėjusiam laikui“, parašyta mišriam chorui ir simfoniniam orkestrui, garsais pasakos apie keturis Lietuvos kultūros ir istorijos momentus. Kūrinio atlikime dalyvaus ir Valstybinis choras „Vilnius“.

Osvaldą Balakauską, kuris šių metų gruodžio 19 dieną minės savo 85-metį, pažįstame ne tik kaip kompozitorių, pedagogą, bet ir politiką. Už itin savito stiliaus kūrybą jis taip pat pelnė Lietuvos nacionalinę premiją. Koncerte išgirsime kompozitoriaus simfoninę poemą „Tetra“ (graikiškai – keturi), kurios pavadinimas, pasak autoriaus, „apibendrina šiame kūrinyje naudojamą keturgarsį kontrapunktą“.

Šiame koncerte taip pat pasirodys viena ryškiausių Lietuvos dainininkių – sopranas Lauryna Bendžiūnaitė. Iš Nidos kilusi, Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijoje studijavusi solistė dabar dainuoja garsiausiose pasaulio scenose.

L. Bendžiūnaitė atliks solo partiją Hanso Abrahamseno kūrinyje „Let Me Tell You“ sopranui ir orkestrui. „The Guardian“ muzikos kritikai jį įvertino kaip puikiausią XXI amžiaus kūrinį. Pastarąjį dešimtmetį šį opusą atlieka patys garsiausi pasaulio orkestrai.

Programą diriguos pripažintas šiuolaikinės muzikos interpretatorius, lietuvių kompozitorių kūrybos puoselėtojas Robertas Šervenikas.

Kompozitoriaus Osvaldo Balakausko 85-mečiui

Kompozitoriaus Broniaus Kutavičiaus 90-mečiui

Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras

Meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Pitrėnas

Valstybinis choras „Vilnius“

Meno vadovas ir vyr. dirigentas Artūras Dambrauskas

Solistė Lauryna Bendžiūnaitė (sopranas)

Dirigentas Robertas Šervenikas

Programa: Osvaldas Balakauskas, Hans Abrahamsen, Bronius Kutavičius

 • 00

  days

 • 00

  hours

 • 00

  minutes

 • 00

  seconds

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *