Data

Spa 02 2020
Expired!

Laikas

17:00

Cost

Nemokamai

Rasos Jančiauskaitės iliustracijų parodos „Summa“ atidarymas

2019 m. projekto „Summa“ iliustracijos pelnė I-ąją vietą vaikų literatūros festivalio iliustracijų konkurse „Sharjah Children’s Reading Festival“ (Jungtiniai Arabų Emyratai).

Rasos Jančiauskaitės iliustracijos knygai „Summa“ sukurtos studijuojant vizualiųjų komunikacijų dizaino magistro studijose Vilniaus dailės akademijoje 2017 m. Baigiamojo darbo projektą sudaro leidinys, iliustracijų paroda ir video animacija (projekto vadovė prof. Aušra Lisauskienė). Lot. kilmės žodis „summa“ reiškia „sankaupa, visuma“ arba tam tikrą pinigų kiekį, tad R. Jančiauskaitė akcentuoja, kad pavadinimas „Summa“ atliepia idėją sudėti bendrą visumą, pajusti pilnatvę. Darbų autorė siekia panagrinėti, kas ši suma yra šiandien? Ar tai pinigų suma už nesibaigiantį prekių srautą? Ar tai ilgesys savo pilnatvės, savo bendros (vi)sumos suvokimo?

Iliustracijomis ir animacija kuriamas vizualinis dialogas su XXI a. masinės kultūros apsuptyje gyvenančiu žmogumi. Tekstinis, vizualinis ir dinaminis projekto lygmuo kviečia žiūrovą apmąstyti dabarties socialinę kultūrą, aplinkos spaudimą ir savo pasirinkimus.

Rasos Jančiauskaitės darbai Lietuvoje eksponuojami pirmą kartą. Knygos „Summa“ iliustracijų veikėjai – pabirusios žmogaus kūno dalys, tarsi už virvelių valdoma tapatybė, tad Lėlių teatras ir iliustracijų marionečių koncepcija turi gražią sąsają.

Parodos „Summa“ atidaryme dalyvaus ir darbų autorė.

Paroda Klaipėdos lėlių teatre veiks iki lapkričio 5 d.

The event is finished.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *