Data

Rgs 26 2023

Laikas

12:00

Šiuolaikinės muzikos festivalis „Permainų muzika“

20 koncertinį sezoną pradedanti Klaipėdos koncertų salė kviečia atsiverti pokyčiams ir atrasti šiuolaikinės muzikos festivalį „Permainų muzika“. Vykstantis jau 19-ą kartą jis klausytojams pristatys geriausius XX–XXI a. muzikos pavyzdžius ir moderniausias raiškos formas, supažindins su įvairių menų tarpusavio sąveikomis. Festivalio programa, aprėpianti platų šiuolaikinės kultūros kontekstą, siūlys gausią tarptautinės reikšmės projektų įvairovę, skatins pažinti intriguojančias dabarties meno teritorijas ir patirti atradimo džiaugsmą.

 • 00

  days

 • 00

  hours

 • 00

  minutes

 • 00

  seconds

Hourly Schedule

Rugsėjo 15 d.

18:30
Žvaigždžių lietus I: Amerikos muzika | Klaipėdos kamerinis orkestras
Festivalį pradedančią žvaigždžių programą su Klaipėdos kameriniu orkestru rengia tarptautinėse scenose pasirodanti lietuvaitė dirigentė Adrija Čepaitė. Pasak jos, „programa sutelkta į žymiųjų šio laikmečio amerikiečių kompozitorių muziką. Joje suskamba kontrastinga dabartis, o kartu ir raminanti vienovė“. Tarp ryškiausių programos kūrinių – Davido Lango „The national anthems“ versijos premjera, sukurta specialiai festivaliui, bei Philipo Glasso Tirolio koncertas fortepijonui ir orkestrui.

Rugsėjo 20 d.

18:30
Hado zona | Šiuolaikinės muzikos ansamblis „Synaesthesis“
Tarptautinėse šiuolaikinės muzikos scenose pasižymėjęs ansamblis „Synaesthesis“ interpretuos Nacionalinės premijos laureatės Žibuoklės Martinaitytės kūrinį „Hado zona“. Paveikios garso ir šviesos instaliacijos dėka jis nukels į vandenyno gelmę, pasakos apie jos sudedamąsias dalis, lengvai hipnotizuos ir atvers kintančias sąmonės būsenas. Pasinerkime į jas ir kartu patyrinėkime pasaulinėje scenoje pripažintos tautietės kompozitorės garsų pasaulio paslaptis!

Rugsėjo 21 d.

18:30
Apie mūsų santykį su laiku | Anzû Quartet (JAV, Vokietija, Austrija)
Vienintelį koncertą Lietuvoje surengs iš skirtingų žemynų į Klaipėdą atvykstantys Anzû Quartet nariai. Pasaulyje pripažinti šiuolaikinės muzikos entuziastai atliks įstabaus grožio Olivier Messiaeno „Kvartetą laiko pabaigai“, kuris laikomas vienu geriausių XX amžiuje sukurtų opusų. Taip pat skambės XXI autorių Keno Thomsono ir Annos Webber kūriniai, išradingai reflektuojantys šiandienos žmogaus santykį su laiku.

Rugsėjo 26 d.

12:00 ir 18:30
Magiškas sanskrito ratas | Edukacinė programa (12–19 metų vaikams ir jaunimui)
Tai pirmasis vizualus ir teatralizuotas Broniaus Kutavičiaus oratorijos „Magiškas sanskrito ratas“ atlikimas Lietuvoje. Jis išskirtinis dar tuo, kad originalią, įvairių simbolių formomis užrašytą iškilaus lietuvių kompozitoriaus oratorijos partitūrą įgarsina moksleiviai. Jie patys kūrė jos scenografiją, kostiumus ir net kai kuriuos instrumentus. Susibūrę į ratą išgirskime magiškame oratorijos skambesyje glūdinčias prasmes!

Rugsėjo 27 d.

18:30
Sapnovaizdžiai | SONO Ensemble (Jungtinė Karalystė, Lietuva)
Vaizdingas valandos trukmės performansas sujungs šiuolaikinę akademinę muziką, poeziją ir šviesų projekcijas. Jį atliks kūrybiniams eksperimentams atviras SONO Ensemble. Skirtingoms instrumentų sudėtims parašytų kūrinių programą paįvairins tekstai iš lenkų poetės Vislavos Šymborskos poemos „Sapnai“, atspindintys vienišo šiuolaikinio žmogaus gyvenimą mieste, nutolimą nuo gamtos. Performansas panardins į sapno būseną, tačiau gražios muzikos dėka nesinorės iš jos pabusti.

Rugsėjo 29 d.

18:30
Šviesos angelas | Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras
Lukas Geniušas – plataus kūrybinio akiračio menininkas. Būdamas nepaprastai smalsus jis su dideliu užsidegimu imasi šiuolaikinės klasikos kūrinių. Šįkart jis kartu su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru atliks Witoldo Lutosławskio Koncertą fortepijonui ir orkestrui – vieną žymiausių šio žanro kūrinių XX a. muzikos istorijoje. Tiek šis opusas, tiek Vytauto Bacevičiaus „Kosminė simfonija“ ir Einojuhani Rautavaara Simfonija „Šviesos angelas“ Klaipėdoje skambės pirmąjį kartą. Nepraleiskite išskirtinės progos!

Spalio 4 d.

18:30
Būsenos
Šioje programoje susitiks dvi labai kūrybingos jaunosios kartos lietuvių muzikės ir du instrumentai. Pasak Gabijos Natalevičienės, „man kaip atlikėjai įdomiausia tyrinėti tembrines fortepijono galimybes, kelių garsų ar harmonijų kombinacijose ieškant jautrių spalvinių niuansų. Todėl ši programa man yra neišsenkantis kūrybos ir inspiracijos šaltinis. Tuo tarpu klausytoją ši muzika kviečia nurimti, susitelkti ir įsiklausyti medituojant savo mintis ir vidines būsenas“.

Spalio 6 d.

18:30
Žvaigždžių lietus II: Lietuvos muzika | Klaipėdos kamerinis orkestras
Festivalį užvers dar viena žvaigždžių programa, kurią su Klaipėdos kameriniu orkestru rengia tarptautinėse scenose pripažintas lietuvis dirigentas Vykintas Baltakas. Koncerte pasirodys net trys garsūs mūsų šalies solistai, skambės dviejų kūrinių pasaulinės premjeros, du kūriniai bus atlikti pirmąkart Klaipėdoje. Tiek juos parašę kompozitoriai, įvertinti tarptautinėmis ir nacionalinėmis premijomis, tiek jų atlikėjai yra mūsų tautos kultūros stiprybė ir garbė. Tai žvaigždės, rodančios kelią.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *