Vieta

Žvejų rūmai
Taikos pr. 70, Klaipėda
Kategorija

Daugiau

Bilietai

Data

Lap 30 2019

Laikas

18:00 - 20:00

Šokio spektaklis „Altorių šešėly“

Kas veda jauną vyrą rinktis kunigo kelią? Ar gali kunigas būti ir poetas? Kas paskatina bažnyčios tarną mesti kunigavimą? Šie ir daug kitų visuomeninių, religinių ir filosofinių klausimų buvo iškelti aikštėn 1933 m. Vinco Mykolaičio-Putino intelektualiniame psichologiniame romane „Altorių šešėly“. Šiandien jau vargiai rastumėm šios knygos neskaičiusio ar apie ją negirdėjusio tautiečio.
Nepaisant to, šis kūrinys perėjimų iš literatūrinės formos į sceninę patyrė vos keletą – jo autorius atkakliai saugojo romaną nuo bet kokių bandymų ekranizuoti, inscenizuoti, net versti į kitas kalbas. Atsisakymus lydėdavo kategoriškas rašytojo argumentas: „taip nesunku nukrypti į banalumą“. Tad pirmosios romano „Altorių šešėly“ sceninės versijos pasirodė tik po 1992 m., pasibaigus autoriaus teisių galiojimo laikui.
Klaipėdoje į šio gilaus, sudėtingo ir sunkiai suvaldomo kūrinio gelmes 2014 m. leidosi choreografas Aurelijus Liškauskas, režisierius Ramūnas Kaubrys ir dailininkė Iveta Ciparytė. Šokio spektakliui libretą sukūrė rašytoja, aktorė ir režisierė Birutė Mar.

Vaidina:

Liudas – Mantas Černeckas,

Liucė – Aušra Krasauskaitė,

Auksė – Viktorija Galvanauskienė,

Baronienė – Daria Verovka,

Sokolina – Jaroslava Antonenko,

Baronas Petryla – Simonas Laukaitis,

Dvasios tėvas, Glaudžius – Ričardas Jankevičius,

Julė – Kristina Gudelytė,

Vyskupas – Romualdas Butkevičius,

Variokas – Mantvydas Vaitkevičius,

Klebonas – Danylo Butenko,

Platūnas, Indrulis – Taurūnas Baužas,

Sesė – Eiva Dobilaitė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *