Data

Sau 22 2023
Expired!

Laikas

12:00 - 12:40

Šešėlinių lėlių spektaklis „Sudaužytas kiaušinis“

Šešėlinių lėlių spektaklis vaikams nuo 3-ejų iki 8-erių metų.

„Sudaužytas kiaušinis“ – spektaklis apie sudužusį kiaušinį, kurio gailėdama šarka uodegą išsipeša, medis lapus nusimeta, o upė krauju pavirsta, vaizduoja įvykio ir jo vertinimo neatitikimą: dėl perdėtai jautrios reakcijos menkniekis tampa didele bėda. Rodos, visiškai nereikšminga priežastis – sudužęs kiaušinis – sukelia nesibaigiančią dramatiškų įvykių ir komiškų pasekmių virtinę. Spektaklio vaizdas, rodomas tarsi per didinamąjį stiklą, suteikia galimybę pasijuokti iš pačių savęs. Iš kokio kampo pažiūrėsime į įvykį, tokios bus ir to įvykio pasekmės.

Spektaklyje žaidžiama su šviesa ir šešėliu. Šešėlis gali daugiau negu šviesa. Jis patenka už uždarų spintos durų, į sugniaužtą kumštį, į užčiauptą burną ir į žmogaus vidų. Šešėlis asocijuojasi su tamsiąja puse, bet jo šaltinis – šviesa.

„Sudaužytas kiaušinis“ sukurtas pagal formulinę lietuvių liaudies pasaką, kuriai būdingi aiški kalba bei pasikartojimai padeda stiprinti atmintį, lavinti dėmesį ir suvokti sudėtingesnius kūrinius net patiems mažiausiems klausytojams. Tokios pasakos yra ypač naudingos hiperaktyviems ir nedėmesingiems vaikams.

The event is finished.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *