Data

Rgs 22 2022
Expired!

Laikas

18:30

Šventasis šydas

„Šventasis šydas“ – tai naujo lietuviško vokalinio kolektyvo „Baltic Solo Choir“ debiutinė programa. Ji pavadinta pagal vieno populiariausių pasaulyje chorinės muzikos kompozitorių ir dirigentų, Grammy laureato Erico Whitacre’o kūrinį. Jo opusus atlieka milijonai dainininkų visame pasaulyje. Pats kompozitorius jau keletą kartų viešėjo Lietuvoje. E. Whitacre’o kūryba domisi ir ją atlieka Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijos absolventas Edigijus Kaveckas, kuris yra šio jaunatviško kolektyvo „Baltic Solo Choir“  įkūrėjas, meno vadovas ir dirigentas.

Pasak E. Kavecko, „Baltic Solo Choir“ – tai unikalus ir naujas Lietuvoje ansamblis, apjungiantis išimtinai vokalo specialybę studijuojančius arba jau baigusius dainininkus, todėl kiekvienas jo dalyvis įneša savo unikalų indėlį į grupės tembrinių spalvų derinį.

„Baltic Solo Choir“ kviečia sustoti ir permąstyti vertybes, svarbias kiekvienam mūsų. Kolektyvo debiutinei programai buvo pasirinktas „Šventasis šydas“ – naujausias kompozitoriaus E. Whitacre’o ir poeto Charleso Anthony Silvestrio bendras darbas. Tai 12 dalių kūrinys mišriam chorui, violončelei ir fortepijonui, pasakojantis gyvenimo, meilės ir netekties istoriją. A. Silvestrio žmona mirė nuo vėžio, būdama 36 metų ir palikdama du mažus vaikus. Intymi, įtikinama partitūra pasakoja apie nepaprastą ir jaudinančią draugystę, piršlybas, meilę, netektį ir paguodos paieškas“.

Choro skambesį papildys puikių jaunosios kartos atlikėjų Elenos Daunytės ir Motiejaus Bazaro instrumentinis pritarimas.

 

Baltic Solo Choir”

Meno vadovas ir dirigentas Egidijus Kaveckas

Elena Daunytė (violončelė)

Motiejus Bazaras (fortepijonas)

Programa: Eric Whitacre

The event is finished.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *