Data

Rgs 02 2022
Expired!

Laikas

17:00

Tarptautinis žydų kultūros festivalis

Tarptautinis festivalis, skirtas žydų tautos istorijos, kultūros, meno, tradicijų pažinimui „Šalom visuos kraštuos“ vyks antrą kartą ir yra Klaipėdos miesto 770-tam gimtadieniui skirtų renginių programos dalis. Gausi renginiais, graži ir prasminga šventė vėl kvies visus susitikti koncertuose, pokalbiuose, kino filmų peržiūrose, parodose, kūrybinėse dirbtuvėse, žydų tradicinių šokių pamokose, ekskursijose.

Šiais metais festivalio svečiai atvyksta iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Izraelio, Švedijos, Lenkijos, Vokietijos. Netruks įdomių, neeilinių susitikimų ir su festivalio dalyviais iš Lietuvos.

Plačiau apie renginį

 

 

The event is finished.

Hourly Schedule

Rugsėjo 16 d.

17:00 - 19:00
Filmas "Testamentas"
Filmas pasakojantis apie Holokausto tyrėją Joelį, kuris yra įsitraukęs į teisinę kovą dėl žiaurių žydų žudynių Lensdorfe, įvykusių Antrojo Pasaulinio karo pabaigoje. Įtakinga pramoninkų šeima, ant kurios žemės vyko žudynės, planuoja įgyvendinti didelės apimties nekilnojamo turto projektą būtent toje vietoje. Joelis įtaria, kad vienas iš statybų tikslų – amžiams palaidoti įvykių atmintį, tačiau tam, kad projektas būtų sustabdytas, jam trūksta įrodymų.

Rugsėjo 22 d.

17:00
Filmas "Obuoliai iš dykumos"
Filmas apie Viktoriją ir Ruveną, ortodoksų sefardų žydų tėvus iš Jeruzalės, kurių vienintelė dukra Rivka, sužinojusi savo tėvo planą sutuokti ją su gerokai vyresniu našliu ortodoksu, pabėga iš namų gyventi į kibucą (kibucas – Izraelyje žemės ūkiu užsiimančių žydų gyvenvietė, kur visa žemė ir gamybos priemonės yra bendra nuosavybė) su pasauliečiu aškenaziu, vardu Dubis.

Rugsėjo 23 d.

17:00
Dainų konctertas „Vakaro daina“
Etnokultūros centre. Kameriniame koncerte turėsime unikalią galimybę išgirsti iki šiol negirdėtus Klaipėdoje muzikinius kūrinius – dainas, sukurtas tuometiniuose Lenkijos štetluose. Koncerto repertuare įvairiais motyvais ir nuotaikomis, trimis žydų tautos kalbomis: jidiš, hebrajų, ladino (ladino – Sefardų žydų kalba) bus atliekami išraiškingų melodijų poeto, dainų kūrėjo Mordecai Gebirtig (1877- 1942) ir kitų liaudies kompozitorių kūriniai.

Rugsėjo 24 d.

19:30
Garsinis pasivaikščiojimas „Neegzistuojanti knyga“
Šioje fantastiškoje, unikalioje kelionėje, skambant muzikinėms improvizacijoms ir skaitomiems balsu tekstams iš „Neegzistuojančios knygos“, mes išgirsim ir atrasim istorinį Klaipėdos sinagogų garso paveldą nuo seniausių jų gyvavimo laikų, įsiklausysime į garsinę realybę, supančią, deja, jau neegzistuojančias, sinagogas šiandieną. Pradžia Galinio pylimo g.

Rugsėjo 28 d.

17:00
Paskaita „Atraskime žydų moteris rašytojas iš naujo“
Paskaitoje susipažinsime su rašytojomis iš Europos, Izraelio, JAV, aktyviai kūrusiomis tiek prieš, tiek ir po Antrojo pasaulinio karo, jidiš, hebrajų, anglų, rusų, lenkų kalbomis. Turėsime unikalią galimybę išgirsti apie žydų moterų literatūrinį palikimą 20a., feministinę perspektyvą jų kūryboje, moterų rašytojų gyvenimą kovojant, pasitelkus literatūrą, už pripažinimą „vyriškame pasaulyje.“. Paskaita vyks Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje.

Rugsėjo 30 d.

15:00
Paskaita "Apie istorijas ir smegenis"
Pokalbis apie smegenų ir pasakojimo ryšį ir kaip šio ryšio tyrinėjimas tapo pagrindu knygai “Jeruzalės paplūdimys”. Iddo Gefen, tyrėjas ir rašytojas turintis disleksijos sutrikimą pasakos apie smegenų ir disleksijos ryšį, apie strategijas bei įrankius, kurie jam padėjo įveikti sunkumus, susijusius su šiuo sutrikimu. Iddo Gefen kalbės ir apie tai, jog disleksija ne tik netrukdo rašymo procesui, bet priešingai-atveria kūrybines galias.

Spalio 1 d.

11:00
Ekskursija “Žydai XIX-XX a. Klaipėdoje”
Ekskursijos metu keliausime po Klaipėdą (istorinį Memelį) ne įprastu maršrutu senamiestyje, bet iš naujo atrasime Klaipėdos naujamiestį ir su žydais susijusias istorijas bei vietas jame. Ekskursiją pradėsime prie miesto rotušės (Danės g. 17), kurios istorijoje taip pat galime rasti žydiškų pėdsakų.

Spalio 7 d.

17:00
Paskaita „Žydų istorijos ir literatūros draugija ir jos centrinė figūra Leon Scheinhaus“
1896 m.balandžio 26 d. Klaipėdoje buvo įkurta Žydų istorijos ir literatūros draugija (Verein für jüdische Geschichte und Literatur), kurios veikla ilgainiui tapo pastebima ir Berlyne 1893 m. suburtos Vokietijos žydų istorijos ir literatūros draugijų sąjungos (Verband der Vereine für jüdische Geschichte und Literatur in Deutschland) erdvėje.

Spalio 8 d.

18:00
Paskaita „Žydiško kostiumo istorija“
Šioje paskaitoje sužinosime kaip kito žydų aprėdo tradicijos istorijos eigoje, gyvenant žydams ne žydiškų kultūrų apsuptyje, kokią įtaką kitos kultūros darė žydų tradicinei aprangai, ar tradicinis kostiumas gyvuoja šiais globalizacijos laikais.

Spalio 15 d.

17:00
Koncertas "Auksinė Jaruzalė"
Koncerte skambės ypatingai gražios, jautrių emocijų kupinos dainos apie šventąjį miestą -Jeruzalę, apie tikėjimą ir viltį, apie išmintį ir begalinę meilę mamai. Dainos bus atliekamos hebrajų bei jidiš kalbomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *