Data

Bir 18 - 19 2022
Expired!

Laikas

17:00 - 17:00

TEMA: Audiovizuali paroda „Ukraina: lūžio būsena“

Vienos dienos audiovizuali paroda ir performansas
Birželio 18 d., 18:00 val. kviečiame dalyvauti vienos dienos audiovizualioje paramos parodoje „Ukraina: lūžio būsena“, kurią atidarys Playback teatras „Vakhtery“ iš Charkivo, o vakarą pratęs Dj Ira melodijos iš Černihivo.
DURYS 17:00 val.
RENGINIO PRADŽIA 18:00 val. TEMA galerija
Audiovizuali paroda „Ukraina: lūžio būsena“
Ankstyvą vasario 24-osios rytą prasidėjo Rusijos invazija į Ukrainą. Saugių erdvių šalyje nebeliko, o kiekvienas tapo pasipriešinimo Rusijos agresijai dalyviu. Netikėtas lūžis panardino visą šalį į naują, sunkiai suvokiamą šoko būseną.
LRT fotožurnalistas Benas Gerdžiūnas, NARA multimedijos kūrėjai Denis Vėjas ir Tomas Valkauskas Ukrainoje iš viso praleido du mėnesius, ten fiksavo laukimo nerimą, pirmuosius antskrydžius ir smūgius civiliams, desperatišką jų evakuaciją į Vakarus ir atgal skubančius humanitarinius konvojus. Pasitraukus Rusijos kariams, jie buvo kartu su namo traukusiais žmonėmis, kurie rado sugriautus savo miestus ir rūsiuose pasislėpusius, kankinimus ištverti turėjusius artimuosius.
„Ukraina: lūžio būsena“ – tai audiovizuali paroda, vienijanti autentiškus karą išgyvenusiųjų pasakojimus, fotografijas ir liudijimus.
––
Parodą atidarys Playback teatras „Vakhtery“ iš Charkivo, kurie atvyko į Klaipėdos TEMA NAMAI kūrybinę rezidenciją pasidalinti Playback teatro metodu. Naudodami fizinio ir dokumentinio teatro elementus, jie padės žiūrovui giliau patirti parodą ir pasinerti į joje pristatomas istorijas, taip jas lyg išgyvenant iš naujo.⠀
Nuo karo pradžios Playback teatras „Vachterija“ savo pasirodymais renka pinigus ir padeda savanoriams bei kariams, kovojantiems už Ukrainos laisvę.
Sekmadienį Playback teatras „Vakhtery“ ves savirefleksijos ir emocijų atskleidimo per performatyvias formas mokymus.
––
Lėšos, surinktos šios parodos metu, Liepos viduryje bus išsiųstos humanitarinei pagalbai subombarduotam Charkovo miestui, padėti fronto linijose esantiems kariams ir paprastiems miesto gyventojams.
Parodos lankytojai galės patys laisvai pasirinkti skiriamą sumą.
––
Autoriai
Benas Gerdžiūnas – multimedijų žurnalistas, anksčiau rengęs reportažus iš įvairių Europos ir Artimųjų Rytų šalių. Nuo 2014-ųjų dirba Ukrainoje. Publikacijos skelbtos „Al Jazeera“, „Bloomberg Magazine“, „DW“, „Politico“, „Der Spiegel“, „The Independent“, „Vice News“ ir kitur.
2021 m. World Press Photo „Digital Storytelling Contest“ laureatas, „LRT English“ redaktorius.
Denis Vėjas – dokumentinės fotografijos kūrėjas ir keliautojas, per pastaruosius penkiolika metų aplankęs virš septyniasdešimt šalių. Nuo kelionių neatsiejamą kūrybą Denis pristatė parodose Lietuvoje, Belgijoje bei Meksikoje. Jo pasakojimai publikuoti „Vice“, „Juxtapoz“, „El Papel“, „Beware“, „Zeit“.
Šiuo metu Denis bendradarbiauja su žurnalistų kolektyvu NARA ir ruošia dvi fotografijos knygas: „Niekieno žemė“ – fotopasakojimas apie Meksiką, „VLN“ – kolaboracija su rašytoja Lina Laura Švedaite ir dizainere Jurga Juodyte – projektas, pasakojantis apie Vilnių ir jo gyventojus.
Tomas Valkauskas – iš Minsko kilęs žurnalistas ir tinklalaidžių kūrėjas, bendradarbiaujantis su žurnalistų kolektyvu NARA. Jis yra publikavęs tekstus apie Baltarusijos visuomenę krečiančias socialines problemas, politinę šalies padėtį bei režimo represijas.
Šiuo metu Tomas ruošia publikacijas apie karą Ukrainoje, Rusijos ekonominę ir politinę ateitį. Jo kurtas tinklalaidžių ciklas „South Bronx“ apie protestų kultūrą posovietinėse šalyse įkvepiantį socialinį hiphopą buvo transliuojamas per nepriklausomą Baltarusijos interneto radiją „Radio Plato“.
Adomas Zubė – radijo prodiuseris ir kultūros žurnalistas, šuo metu bendradarbiaujantis su žurnalistų kolektyvu NARA. Jo pasakojimai skambėjo LRT RADIJO eteryje, jis yra vienas iš audiofestivalio „Banguoja“ organizatorių. Savo kūrybinėje praktikoje Adomas tyrinėja, kaip garso žurnalistika gali susipinti su garso menu ir kaip autentiški balso įrašai, kartu su kitais garso elementais (garsovaizdžiais, vibracijomis ir muzika), gali susilieti į vieną, takią garso tekstūrą.

The event is finished.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *