Data

Gru 11 2020
Expired!

Laikas

18:30

TRANSLIACIJA INTERNETU | Šviesiam atminimui

Gruodžio 11 d., penktadienis, 18.30 val.

TRANSLIACIJA INTERNETU | Šviesiam atminimui

 

Klaipėdos kamerinis orkestras

Meno vadovas ir solistas Mindaugas Bačkus (violončelė)

Solistai: Edvinas Kaziukaitis, Anna Luiza Aleksandrow-Bertash, Auksė Kaziukaitienė, Ivan Bertash (altai)

Programa: Vidmantas Bartulis, Faustas Latėnas

 

Nemokamai

 

Adventinio susikaupimo laikotarpiu dažnai prisimename tuos, kurių nebėra tarp mūsų… Klaipėdos kamerinio orkestro programa „Šviesiam atminimui skirta pagerbti šiemet amžinybėn iškeliavusius žymius lietuvių kūrėjus Vidmantą Bartulį ir Faustą Latėną.

Mindaugas Bačkus, Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovas ir šios programos sumanytojas, pasakoja: „Kai buvau vaikas ir pradėjau mokytis muzikos, F. Latėnas ir V. Bartulis buvo pavadinti „naujaisiais romantikais“, kurių kūryba balansavo tarp teatro muzikos ir akademinės muzikos. Jie nuolat bandė įgyvendinti netikėčiausias kūrybines idėjas, kurios stebino klausytoją, bet visada žiūrėjau į juos su begaline pagarba ir meile už jų nuoširdų tikrumą, išradingą chuliganiškumą ir emocinį muzikos gilumą. Šiandien, kai jų abiejų nebėra, norisi tiesiog kartu pabūti su jų muzika“.

Pats Mindaugas atliks violončelės solo partiją V. Bartulio  kūrinyje „Bolero Pavane Lacrimae“. Beje, prieš dešimtmetį jis griežė šio kūrinio premjerą „Permainų muzikos“ festivalyje. Tąkart violončelininkas minėjo, kad V. Bartulio partitūroje aptiko Antonio Vivaldi „Metų laikų“ atbalsius.

Bus atliktas ir  F. Latėno „Pasadoblis“, rašytas kaip muzika kino filmui „Miesčioniškas gyvenimas“, kuriame solo partijas grieš visa orkestro altų grupė.

Klaipėdiečių kolektyvas interpretuos ir du styginių kvartetus – V. Bartulio Styginių kvartetą Nr.1 „O, brangioji“ ir programos pavadinimą inspiravusį F. Latėno Styginių kvartetą Nr. 2 „Šviesiam atminimui“. Pastarajame kūrinyje skamba ištraukos iš muzikos režisieriaus Rimo Tumino spektakliui „Nusišypsok mums, Viešpatie“.

  1. Latėnas yra sakęs, kad menas gimsta iš meilės Dievui ir žmogui, o šis kvartetas „skirtas šviesiam atminimui visų gerų bičiulių, kurie emigravo iš Lietuvos; tai muzika, skirta šviesiam atminimui visų laimingų akimirkų, kurias teko išgyventi; tai muzika, skirta šviesiam atminimui visų artimų žmonių, kurių nebėra šiame gyvenime“.

Šįkart „Šviesiam atminimui“ skambės kūrinio autoriaus ir jo kolegos atminimui…

 

Reaguojame į LR Vyriausybės sprendimus drausti visus atvirose ir uždarose erdvėse, viešose vietose, organizuoti kultūros ir kitus renginius, todėl nuo lapkričio 7 d. Klaipėdos koncertų salėje koncertai vyks be klausytojų. Šį koncertą galėsite stebėti tiesiogiai Facebook arba Youtube platformoje. Sekite naujienas!

The event is finished.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *