Data

Spa 13 2022
Expired!

Laikas

18:30 - 18:30

Trio ”Meta” Koncertas

Café Music ir kita muzika

Fortepijoninis trio „Meta“:

Marija Pranskutė (smuikas), Deividas Dumčius (violončelė), Julija Bagdonavičiūtė (fortepijonas)

Programa: Joseph Haydn, Paul Schoenfield, Ástor Piazzolla, Loreta Narvilaitė

 

„Café Music“ ir kita muzika“ – tai fortepijoninio trio „Meta“ programa. Talentingų jaunosios kartos atlikėjų ansamblis aukštai vertinamas muzikos kritikų dėl savo ypatingos darnos ir gilaus skambesio. Šalia daugybės tarptautinių apdovanojimų visi trio nariai yra sukaupę plačią patirtį ne tik kaip kamerinės muzikos atlikėjai, bet ir kaip solistai.

Šioje programoje, pasak atlikėjų, „fortepijoninio trio žanras atsiskleidžia iš įvairiausių pusių. Pradžioje skambės žaismingas, klasicizmo epochos idealus perteikiantis Josepho Haydno fortepijoninis trio C-dur. Tuomet klausytojai turės galimybę išgirsti retai atliekamo amerikiečių kompozitoriaus Paulo Schoenfieldo fortepijoninį trio „Café Music“. Pavadinimas labai tiksliai nuteikia tiek atlikėjus, tiek ir klausytojus: nuo pat pirmųjų kūrinio akordų juntama stipri džiazo ir svingo įtaka, kuri lengvai įtraukia į šios muzikos sūkurį.

Programoje dėmesys skiriamas ir lietuviškai muzikai. Klaipėdoje parašytas Loretos Narvilaitės kūrinys „Pamatyk jūrą tolumoje“ primena betarpišką bangavimą, tam tikrą ieškojimo būseną. Šis jūros motyvas tarytum palydi mus už tolimų jūrų – į Argentiną ir taip pat – į paskutinį kūrinį. Tai bus tango ritmo, pietietiško temperamento persmelktas argentiniečio Ástoro Piazzollos ciklas „Keturi metų laikai Buenos Airese“.

Tikimės, kad įvairiapusėje, skirtingų laikotarpių ir nuotaikų programoje kiekvienas ras sau patinkančią muziką.

Bilietai

 

The event is finished.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *