Data

Rgs 02 2020
Expired!

Laikas

18:00 - 20:00

Vakarai su Senąja Klaipėda

Vakaro tema: „Vokiečių ordino didžiojo magistro Frydricho Sakso sapnas: Klaipėda 1507 m. karo nuostatuose”

Savo mintimis dalinsis Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto doktorantas, Lietuvos Jūrų muziejaus istorikas Dainius Elertas

Klaipėda istorijoje nuo pat jos įsikūrimo pirmiausia iškyla ne tiek kaip uostas, kiek kaip Vokiečių ordino valstybės Prūsiškosios šakos pati šiauriausia tvirtovė. Tokiam miesto statusui turėjo būti numatomi ir atitinkami projektai. Vienas iš tokių dokumentų buvo sudarytas XVI a. pradžioje – galimo karo tikslais buvo parengti 1507 m. „Karo nuostatai”, kurie suteikia įvairių duomenų, leidžia pasekti VO vadovų karinę mintį ir nuogąstavimus. Lieka neaišku kiek buvo bandyta įgyvendinti šaltinyje užrašytus ketinimus, siekius ir nurodymus. Tačiau šaltinyje galima rasti to laiko realybės atspindžių ir kasdienybės detalių.

Kol leidžia galimybės, bandysime vakarą organizuoti gyvai galerijoje. Prašome pasiimti apsaugos priemones ir paisyti saugaus atstumo reikalavimo. Tiems, kurie laikosi saugaus komunikavimo nuostatų ar negalės atvykti dėl asmeniškai susiklosčiusių aplinkybių informuojame, kad vakaras bus transliuojamas gyvai internete. Dėl nuorodos į tiesioginę transliaciją dar informuosime, sekite pranešimus.

The event is finished.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *