Data

Bir 29 2023
Expired!

Laikas

19:30

Vasaros koncertų ciklas

Nuo 2011 metų šalia Klaipėdos koncertų salės esančio parko estradoje vyksta Vasaros koncertų ciklo renginiai. Jie skiriami įvairialypei auditorijai, todėl aprėpia plačią stilistinę amplitudę – nuo klasikos iki džiazo, nuo kino iki populiariosios muzikos. Čia klausytojai patiria tikrą muzikos klausymosi malonumą ir smagiai leidžia laiką atvirame ore, žaliuojančios gamtos prieglobstyje. Atlikėjų kuriamą harmoniją papildo natūralūs aplinkos „prieskoniai“ – vėjas, lietuviškos vasaros gaiva, parko garsai. Visa tai sukuria ypatingą nuotaiką ir suteikia daug gražių įspūdžių.

The event is finished.

Hourly Schedule

Birželio 29 d.

19:30
Unikalus duetas
„Duo Unicum“ – tai koncertinių kanklių ir keltiškos arfos duetas. Unikalus ir pirmasis toks pasaulyje! Šiuos skirtingos kilmės, bet savo konstrukcija ir grojimo technika panašius instrumentus, apjungė jaunystės draugės, šiandien jau profesionalios ir žinomos atlikėjos Giedrė Šiaulytė-Ulfig ir Ingrida Spalinskaitė-Kurienė. Abi jos yra Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijos absolventės. Duetas jau išleido kompaktinę plokštelę „Impressio“ bei vaizdo klipą. Vasaros koncertų ciklą pradeda jų programa, kurią duetas atliks šių metų koncertiniame ture Lietuvoje ir Vokietijoje. Joje darniai susipins lietuvių ir keltų tautų dainų ir šokių melodijų aranžuotės, lietuvių ir anglų kompozitorių kūryba.

Liepos 1 d.

19:30
ROYCE X
„ROYCE X“ projektas, skirtas elektroninio roko grupės „ROYCE“ kūrybinės veiklos 10-mečiui, sujungs skirtingų muzikos stilių Klaipėdos atlikėjus. Praturtintos styginių orkestro ir Brass kvinteto spalvomis žinomos grupės lyderio autorinės kompozicijos įgaus visiškai kitą formą, netikėtą, bet jų kūrėjui itin būdinga „cinematic“ skambesį ir spalvą. Koncerto programoje bus atlikti tiek nauji, tiek jau žinomi kūriniai („Iš Smėlio ir Pieno“, „Coming Home“, „Eikit Žmonės“ ir kt.) Projektas tikisi patraukti plačią tiek akademinės, tiek ir roko bei elektroninės muzikos gerbėjų auditoriją.

Liepos 5 d.

19:30
„Aukuras“ ir „Tykumos“
Lietuvos valstybės dienai skirtoje programoje savo kūrybines idėjas į bendrą visumą sulies klaipėdiečiai menininkai: choras „Aukuras“ ir atmosferinės muzikos duetas „Tykumos“. Žinomų praeities ir dabartiems lietuvių autorių chorinėms kompozicijoms harmoningą foną ir nuotaiką kurs išradingi liaudies instrumentų ir elektronikos kontrapunktai. Donato Bielkausko ir Kristijono Lučinsko kūrybinis tendemas dekonstruos lietuviškų dainų motyvus, siekdami įdomių skambesių ir šiuolaikiškos interpretacijos. Programą diriguos „Aukuro“ meno vadovas Tomas Ambrozaitis.

Liepos 7 d.

19:30
Fortepijono muzikos naktis
Ši dviejų dalių programa kviečia praleisti vakarą su užburiančia fortepijono muzika. Pradžioje pasirodys pianistė Milda Umbrusevičiūtė. Ji paskambins virtuozišką programą „Skambantis vanduo“, sukursiančią meditacinę ramybę. Visi jos kūriniai inspiruoti vandens – gyvybės šaltinio, garsais vedančio per ežerus, jūras ir vandenynus. Vėliau išgirsime autorines džiazo pianisto Egidijaus Buožio kompozicijas. Savo kūryboje jis plėtoja mainstream tradiciją, ankstyvųjų fortepijoninių stilių elementus siedamas su moderniojo džiazo raiška. Jo harmoninėje kalboje ir skambesio estetikoje yra akademinės muzikos atspindžių.

Liepos 14 d.

19:30
Dievų mitai, žmonių ritmai
Šveicarijoje įsikūrusi pianistė Akvilė Šileikaitė šįkart sugrįžta į gimtąją Klaipėdą kartu su šveicarų perkusininku Fabianu Ziegleriu. Vasaros koncertų ciklui jie pasiūlė itin spalvingą programą „Dievų mitai, žmonių ritmai“. Pasak atlikėjų, joje bus „nuo Atalantos bėgimo graikų mitologijoje iki šiuolaikinio metropolio vaizdų, besiskleidžianti žaidimų forma tarp ritmų, garsų ir vizualizacijų. Graikų mitoligijos, Dievų ir žmonių, žmonių ir technologijų santykiais apipinta muzikinė programa, atsiverianti perkusijos ir klavišinių instrumentų bei elektronikos pagalba“.

Liepos 19 d.

19:30
Niujorkas prie Baltijos
Kūrybingasis pianistas Gintaras Januševičius visada sugeba patraukti publiką tiek originaliomis meninėmis idėjomis, tiek patraukliu jų išpildymu. Kartu su Klaipėdos brass kvintetu jis rengia Niujorke gyvenusių kompozitorių kūrinių programą. Prie Baltijos vasarojantiems klausytojams jie atliks G. Gershwino, L. Bernsteino, L. Andersono kūrinius, aranžuotus fortepijonui ir brass kvintetui.

Liepos 21 d.

19:30
Laws of Distraction
Šv. Kristoforo kamerinis orkestras kartu su MAMA apdovanojimą pelniusia jaunosios kartos kūrėja ir atlikėja Monikaze rengia išskirtinį elektroakustinės muzikos koncertą. Jame skambės muzika iš Monikaze albumo „Laws of Distraction“. Albumas pasakoja apie žmogaus pastangas išlaikyti dėmesį triukšmingame šių laikų pasaulyje. Kiekviena daina atskleidžia tam tikrą nuotaiką ir konkrečią situaciją, kurią Monikaze pasakoja pagrindinio veikėjo balsu, o jo vidinį ir išorinį pasaulius atspindi persipinantys elektroninių garsų ir gyvai grojančio styginio orkestro sluoksniai. Monikaze (Monika Zenkevičiūtė) yra klaipėdietė, S. Šimkaus konservatorijos auklėtinė, baigusi kompozicijos studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

Liepos 27 d.

19:30
Grieg in Jazz
Unikali programa, skirta Edvardo Griego muzikai, apims įvairius žymaus norvegų kompozitoriaus kūrinius. Pradžioje skambės legendinių džiazo meistrų Duke‘o Ellingtono ir Billio Strayhorno „Peer Gynt“ („Peras Giuntas“) aranžuotės. Vėliau išgirsime lietuvių džiazo muzikantų aranžuotes E. Griego kūrinių temomis. Tai bus džiazinės kompozicijos, išaugusios iš žinomų šio autoriaus fortepijoninių pjesių, dainų ar orkestrinių kūrinių fragmentų. Improvizacijų ir džiazo dėka naujai patirsime E. Griego muzikos klodus, kurie prieš mus iškils lyg nepažinti ir naujai atrasti fiordai.

Liepos 29 d.

19:30
Koncertas Nr. 5
Kviečiame pakeliauti laiku ir nusikelti į XX a. I pusės moterų pasaulį, dievaičių ir primadonų laikmetį. Jame bene ryškiausiai žibėjo operos žvaigždė Maria Callas bei mados imperijos įkūrėja Coco (Gabrielle) Chanel. Tai buvo kuriančios, drąsios, savarankiškos, fatališkos asmenybės, kurios užburia, tačiau turi ir daug dramatizmo. Šios asmenybės įkvėpė ne vieną šių dienų menininkę. „Koncertas Nr. 5“ – tai klasikinų operų arijų bei populiarių XX a. dainų performansas, kartu su Chanel No. 5 natomis įtraukiantis į stiliaus, grožio bei kultūros sūkurį. Pabandykime užuosti prabangos dvelksmą, pajausti džiaugsmą, išgyventi liūdesį ir dramą, išgirsti autentišką garsą, sklindantį tarsi iš senos patefono plokštelės…

Rugpjūčio 2 d.

11:30 ir 18:30
Ritmo žaidimai V: šventės
Kartojame smagią edukacinę muzikinę – teatrinę programą „Ritmo žaidimai V: šventės“. Pasak ją kūrusios aktorės Rugilės Latvėnaitės, „joje mes daug muzikuosime kartu su vaikais. Švęsime jubiliejinį gimtadienį – mums jau penkeri!“

Rugpjūčio 3 d.

19:30
„Chordos“ ir „Sheep Effect“
Styginių kvartetui „Chordos“, sukaupusiam tikrai didelę muzikavimo patirtį šiuolaikinės muzikos srityje, ne kartą pavyko sugriauti nusistovėjusį klasikinį kvarteto įvaizdį. Aktyviai siekdamas dalyvauti šiandienos kultūros procesuose „Chordos“ šįkart į Klaipėdą atvyksta kartu su efektingai šiuolaikinį džiazą ir eksperimentinę muziką jungiančiu saksofonininku Simonu Šipavičiumi, kuriančiu „Sheep Effect“ pseudonimu. Jų pasirodymas žada atsipalaidavimo sesiją chaotiškuose garsų epizoduose, kurie persipins su minimalistiniais ritmais ir melodijomis. Vakaro programoje bus atliekami kūriniai iš Sheep Effect albumų, taip pat keletas naujų, dar negirdėtų kompozicijų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *