Data

Rgp 13 2020
Expired!

Laikas

19:00

Virginija Pievos albumo „Tolumėla“ pristatymas su Donatu Bielkausku (DONIS)

Pirmasis solinis Virginija Pievos albumas „Tolumėla“ klausytoją stebina netikėtu postfolkloro skambesiu ir užburiančia nuotaika. Visą jo muziką sukūrė, daugeliu instrumentų atliko ir savo mažame provincijos miestelyje įrašė pati atlikėja. Dešimtis albumo kūrinių žavi prietemos nuojautų kupina lyrika, alternatyviniu roko rupumu, šamaniška ritmika bei atskleidžia naują požiūrį į šiuolaikinį tradicinės baltiškos muzikos atlikimą.

Virginija jau pora dešimtmečių kuria poetišką, folkloro ir roko atspalvių nuspalvintą muziką, daugeliui klausytojų atpažįstamą iš atlikėjos itin gražaus, sodraus balso. Prieš keturis metus jos suburta folkloro grupė PIEVOS sugrojo savo paskutinį koncertą, po kurio savo muzikinį kelią Virginija tęsė kaip multiinstrumentalistė, atrasdama ir pasitelkdama įvairias technines naujoves, kilpinimo (angl. looper) efektus bei balso procesorius.

Kūriniuose skamba akustinė gitara, kanklės, ryla, būgnas, tambūrinas, varpeliai, barškutis, lumzdelis, dūdelė, lūpinė armonikėlė, dambrelis ir atlikėjos balsas. Įrašinėjant kompozicijas talkino ir subtiliai kūrinių atmosferą sintezatoriumi paspalvino Donatas Bielkauskas (DONIS).

Šis koncertas yra vienas iš projekto „Etnoreidas“ renginių. Projektas ,,Etnoreidas“ – įvairių etnokultūrinių renginių ciklas, pristatantis autentiško ir modernaus folkloro projektus, įdomius naujus atlikėjus, kūrybiškas idėjas, iniciatyvas ar kitas etnoraiškas. Projektą ,,Etnoreidas“ iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba www.ltkt.lt.

The event is finished.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *