Vykstančios parodos

Parodos vykstančios Klaipėdoje gali pradžiuginti jas lankantis gyvai galerijose arba apžiūrint jas nuotoliniu būdu.

Pateikiame informaciją apie šiuo metu Klaipėdos galerijose eksponuojamas parodas.

 


Virtualios
parodos/turai


 

Lietuvos nacionalinis dailės muziejus Prano Domšaičio galerija

Liepų g. 33, Klaipėda | www.ldm.lt/pdg

Rytų Prūsijos dailės paroda „Nuostabioji žemė. Dailininkai Rytų Prūsijoje. XIX a.-XX a. I pusės tapyba ir grafika iš Aleksandro Popovo rinkinio”

Grupelė kraštotyros ir istorijos mėgėjų 2009 m. Klaipėdoje įkūrė VšĮ Rytų Prūsijos dailės mylėtojų draugiją „Nidden“, kurios tikslas – dailės darbų, sukurtų Rytų Prūsijoje ir vaizdingai bylojančių apie regiono gamtą, praeitį, gyventojus, paieškos, rinkimas bei sklaida
Daugiau…

XVI–XX a. miniatiūrų ekspozicija

Miniatiūrų ekspozicijoje Prano Domšaičio galerijoje rodoma daugiau kaip 300 įvairių miniatiūros žanro vaizduojamosios ir taikomosios dailės kūrinių iš Lietuvos dailės muziejaus rinkinių
Daugiau…

Paroda „Dionyzo Varkalio kolekcija. Iš Lietuvos dailės muziejaus Klaipėdos krašto XIX– XX a. pr. taikomosios dailės rinkinio”

Parodoje „Dionyzo Varkalio kolekcija iš Lietuvos dailės muziejaus Klaipėdos krašto XIX-XX a. pr. taikomosios dailės rinkinio” eksponuojami porceliano, fajanso indai, bronzinės skulptūrėlės, medaliai, žvakidės, sidabro ar pasidabruotos vazos, stalo reikmenys ir papuošalai. Visi jie mena Klaipėdos ir pamario krašto kasdienį gyvenimą, atspindi vidutiniojo luomo bei eilinių miestiečių estetinį skonį. Nemaža dalis keramikos dirbinių – puodeliai, lėkštės ir lėkštutės, įvairūs suvenyrai yra puošti Klaipėdos miesto ir krašto vietovių vaizdais arba pažymėti buvusių restoranų, smuklių, viešbučių užrašais. Kolekciją, vertinga istoriniu ir meniniu požiūriu, surinko ir Lietuvos dailės muziejui perdavė klaipėdietis Dionyzas Varkalis
Daugiau…

Česlovo Janušo tapybos ekspozicija „Prie Baltijos ir prie Atlanto“

Ekspozicijoje „Prie Baltijos ir prie Atlanto“ rodoma Česlovo Janušo (1907–1993) – vieno populiariausių tarpukario Lietuvos ir lietuvių išeivijos tapytojų marinistų – darbų kolekcija (88 kūriniai), kurią 2010 m. Lietuvos dailės muziejui dviem dešimtmečiams deponavo Jungtinėse Amerikos Valstijose gyvenantis tapytojo sūnus ir kolekcijos savininkas Saulius Janušas… Daugiau…

 

 

Klaipėdos Kultūrų Komunikacijų Centras (KKKC) / Kultūrpolis

Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda | www.kkkc.lt

 

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) nuo 2021 m. balandžio 9 d., penktadienio, 16 val. eksponuojama Vitos Opolskytės ir Kazimiero Brazdžiūno paroda „X / Y“.

Šioje parodoje pristatomi du menininkai, kalbantys skirtingomis meninėmis kalbomis, kartais labai nutolstančiomis viena nuo kitos, o kartais susikertančiomis tam tikruose taškuose. Vitos vaizduojami intymūs bei asmeniški buitiniai motyvai, žaismingi spalviniai santykiai, dailus potėpis, kone vaikiški piešiniai čia susimaišo su Kazimiero bejausmiu, beasmeniu potėpiu, nihilistinio ir susvetimėjusio pasaulio motyvais, skelbiančiais tuštumą. Tuo pačiu metu abiejų autorių kūrinius galima būtų traktuoti kaip šiuolaikinės kultūros vizualumo refleksiją, atspindinčią išsklaidytą, heterogenišką atvaizdų srautą ir komentuojančią dabartinio pasaulio, jo vaizdų bei įvaizdžių aktualijas. Besiskleidžiantis abiejų kūrėjų pasakojimas analizuoja tikėjimo / netikėjimo, seksualumo / atgrasumo, meilės / neapykantos, tikrumo / tuštumos, bendrumo / svetimumo ir kitas temas. Kuriamas interjerinis parodos modelis kelia klausimą apie regimosios ir neregimosios realybės koegzistavimą bei tampa meno kūrinio – menininko – žiūrovo santykio tyrimu bei išsiverčiančio pasaulio epifanija.

Paroda veiks iki 2021 m. gegužės 2 d.

Esant karantino ribojimams, KKKC Parodų rūmų lankytojams būtina laikytis tam tikrų reikalavimų: bilietus įsigyti tik internetu tiketa.lt arba atsiskaitant Parodų rūmų kasoje banko kortele. Vyresniems nei 6 m. amžiaus asmenims privaloma dėvėti burną ir nosį dengiančias apsaugos priemones bei dezinfekuoti rankas. Ekspozicinėse salėse būtina laikytis 2 metrų atstumo. Lankytojai įleidžiami ne didesnėmis nei dviejų asmenų grupėmis (šis ribojimas netaikomas šeimoms).

 

Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyrius nuo 2020 m. lapkričio 13 dienos Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) pristato penktąją Fotografijos šventę.

Jau tapo tradicija, kad KKKC Parodų rūmuose paskutinieji du metų mėnesiai skiriami fotografijos menui. Penktąją Fotografijos šventę LFS Klaipėdos skyrius pradeda pristatydamas išskirtines fotografijų parodas: Aleksandro Čekmeniovo (Ukraina) „Užmiršta žemė“, Violetos Bubelytės „Monospektaklis kitaip“ ir Arūno Kulikausko „Paskutinė“.

Tiesa, ilgai ir kruopščiai rengtos šventės planus sujaukė Covid-19 pandemija ir su ja susijęs karantinas, apribojęs parodinių erdvių ir muziejų lankymą. Todėl Fotografijos šventės pirmųjų parodų atidarymo ir fizinio jų lankymo šiuo metu nebus. Tačiau nuo lapkričio 18 d. ekspozicijas bus galima pamatyti virtualiai: https://klaipeda360.lt/parodu_turai/5/

Daugiau renginį

Fotografijos šventės parodų kuratorius – Darius Vaičekauskas.
Fotografijos šventės parodas iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Klaipėdos miesto savivaldybės administracija.

 

Klaipėdos lėlių teatras

Turgaus g. 9, Klaipėda | www.klaipedosleliuteatras.lt

Monikos Šlančauskaitės rankų darbo knygučių paroda „Mano abėcėlė“

Nuo balandžio 9 d. Klaipėdos lėlių teatro edukacinio centro parodą „Mažieji pasauliai“ papildys ir Monikos Šlančauskaitės 32-iejų rankų darbo knygučių paroda „Mano abėcėlė“.

Parodos autorė pastebi, kad parodą įkvėpė lietuviška abėcėlė: „Kai pradedame ko nors mokytis, dažniausiai pradedame nuo pačių paprasčiausių dalykų. Pavyzdžiui, kai mokomės rašyti ir skaityti, pradedame nuo abėcėlės. Tik išmokus raides, atsiveria stebuklingas pažinimo, kūrybos ir knygų pasaulis. Tai mane ir įkvėpė sukurti 32 (lygiai tiek, kiek lietuviškoje abėcėlėje yra raidžių) rankų darbo knygutes. O kiekvienoje knygutėje lietuviška abėcėlė įgaus vis naują ir kitokią formą. Kurdama šias knygeles į vieną sujungiau ne tik tris didžiąsias savo aistras (knygų iliustravimą, kaligrafiją ir knygrišybą), bet ir stengiausi panaudoti skirtingus įvairiais laikotarpiais ir įvairiose šalyse naudotus knygų rišimo būdus.“

Pažiūrėję parodą lankytojai turės galimybę išbandyti japonišką knygrišybos būdą bei pasigaminti savo knygelę: tam bus reikalinga patinkanti saga ir apvali gumutė, kurią galima įsigyti bet kurioje siuvimo reikmenų parduotuvėje (svarbu, kad ji tilptų per išsirinktos sagos skylutes). Kitas knygelei reikalingas priemones parūpins Klaipėdos lėlių teatro edukacinis centras.
…Daugiau informacijos

Paroda Klaipėdos lėlių teatro edukaciniame centre (Vežėjų g. 4, Klaipėda) veiks iki gegužės 2 d.

 

Kviečiame į nuostabų knygrišybos nuotykį!

Interaktyvi paroda „Mažieji pasauliai“ laukia lankytojų Klaipėdos lėlių teatro edukaciniame centre

Klaipėdos lėlių teatro edukacinio centro paroda „Mažieji pasauliai“ nuo kovo 19 d., minint ir Tarptautinę lėlininkų dieną, atvers duris ir kvies lankytojus eksponatus apžiūrėti ją gyvai. „Mažieji pasauliai“ – puiki galimybė visai šeimai pažinti ir atrasti magišką, lėlišką miniatiūrų pasaulį.

Parodoje lankytojai išvys įvairias situacijas iš žmonių gyvenimo „Biržų duonos“ gaminių pasaulyje, taip pat – Annos Braginos kurtą banginį, ant savo kūno nešantį visą Klaipėdos miestą: namukus, elektros stulpelius ir net didįjį švyturį. Parodoje bus galimybė pamatyti lietuvių lėlinės animacijos filmo „Matilda ir atsarginė galva“ scenų, lėlių, kadruočių ir kitų svarbių filmo elementų ekspoziciją…
…Daugiau informacijos

Apsilankyti parodoje galima nuo kovo 19 d.
Būtina išankstinė registracija el. p. leliuedukacija@gmail.com 

Paroda Klaipėdos lėlių teatro edukaciniame centre veiks iki 2021 m. rugpjūčio 1 d.

 

Lietuvos Jūrų muziejus 

Smiltynės g. 3 | www.muziejus.lt

 

Lietuvos jūrų muziejus antrąjį karantiną pasitiko siūlydamas lankytojams ir gerbėjams neapleisti jo ir lankytis virtualiai tinklalapyje www.muziejus.lt bei socialinėse „Facebook”, „Instagram” paskyrose. Šiandien pristatome naują parodą – „Jūros gyvūnai herbuose” – peržiūra.

Gyvenimas prie vandens formavo žmogaus savimonę. Vandens simbolika atsispindėjo kultūroje ir valdžios simboliuose. Atsiradus heraldikai, vandens simboliai persikėlė į miestų ir miestelių herbus. Vienuose – bures iškėlė laivai, kituose – apsigyveno vandens gyvūnai ir fantastinės būtybės. Pastarieji sutinkami po visą Lietuvą išsibarsčiusių gyvenviečių herbuose. 

 

Virtuali paroda „Nuo žagrės – prie šturvalo” peržiūra.

Šimtmečius lietuviai buvo žemdirbiai. Arė žemę, sėjo rugius, augino gyvulius. Apie „jūres” žinojo tik iš nuogirdų. Nedaugelis jas savo akimis buvo matę. Tais laikais Lietuva buvo toli nuo jūros… prie žagrės.

Viskas pasikeitė XIX a. antrojoje pusėje. Rusijos carų valdomoje Lietuvoje skurdas slėgė lietuvių pečius, o pasakojimai apie dolerį kitoje „jūrių” pusėje viliojo norinčiuosius gyventi geriau. Palikę savo gimtąsias sodybas, tūkstančiai lietuvių išvyko į Ameriką. Kelionės metu jie pamatė didžiausius Europos uostus ir laivus. Plaukdami Amerikos link, išeiviai patyrė gyvenimą jūroje: sirgo jūros liga, su išgąsčiu laukė audros pabaigos, o kartais  – pasitikdavo mirtį Atlanto vandenyse. Tai buvo pirmoji masinė lietuvių akistata su jūra.

 

“Baltija – mūsų namai” – peržiūra.

Baltijos jūra – jauna, vos 18 tūkstančių metų skaičiuojanti jūra. Juokai lyginant su 750 milijonų metų skaičiuojančiu Ramiuoju vandenynu. Kaip augo Baltija? Išbudinta ledynų ir judančių tektoninių Žemės plutos plokščių ji gimė kaip Baltijos ledyninis ežeras, judėjo savo kontūruose – virto į Joldijos jūrą, vėliau Anciliaus ežerą, Litorinos jūrą. Tarp kitko, žymusis Olando kepurės skardis istorijos mėgėjams iki šiol primena Litorinos jūros periodą. Jūra iki šiol nerimsta, mūsų pakrantėje vandens lygis kasmet kilsteli keliais milimetrais. Pagrindinė mūsų jūros ypatybė yra jos druskingumas – tai apysūrio vandens telkinys, tad čia gyvena tik labiausiai užsispyrę gyviai, prisitaikę gyvento kritinio druskingumo sąlygomis. Gėlavandenėms žuvims Baltijos jūra per sūri, o jūrinėms rūšims, mėgstančioms sūrų vandenį – per daug gėla. Į Baltijos jūrą įteka gėlą vandenį didžiuliais kiekiais plukdančios upės (Neva, Dauguva ,Vysla, Nemunas ir t.t.), o sūrus vanduo į jūrą įsilieja gana sunkiai, per gana seklias protakas – Skagerako, Kategato, Didžiojo ir Mažojo Belto bei Eresuno sąsiaurius.

 

Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyrius

Bažnyčių g. 6, Klaipėda | facebook.com/LDSKlaipedosGalerija

Virtuali Algirdo Taurinsko (1941–2017retrospektyvinė paroda „Iš dirbtuvių…”. Algirdas Taurinskas, pelnytai buvo tituluojamas gyvuoju tapybos klasiku, jis buvo nepralenkiamas koloristas, potepių virtuozas, filosofas, mąstytojas ir puikus pedagogas. Tai buvo stiprios, jaunatviškos ir ekspresyvios dvasios menininkas, tęsiantis romantiškosios lietuvių tapybos tradicijas ir gebantis pajūrio gamtos motyvus, Klaipėdos peizažus ir portretus perteikti vis kitaip. Pasak menotyrininkų, paprastuose jo siužetuose slypi didžiulė spalvos galia, dermė bei harmonija, vyrauja sodrus, meistriškas tapybinis potėpis, plastiškumas bei įtaiga.

Virtualus gidas po parodą su menininko dukra: https://www.youtube.com/watch?v=0VRgfFtEvks&feature=youtu.be

Parodos kūrinių fotografijų parsisiuntimo nuoroda: https://we.tl/t-hJMFlVKCMP

 

Virtuali paroda „(SAVI)izoliacija“

Lietuvos dailininkų sąjungos skyrius (Klaipėdos galerija) gegužės mėnesį savo socialinių tinklų platformose pristato virtualią savo narių parodą „(SAVI)izoliacija”. Karantino metu įprastą rutiną pakeitė socialinis atsitolinimas, izoliacija, įvairūs ribojimai, iki nulio susitraukęs viešasis gyvenimas ir nerimas dėl ateities. Mokslininkai teigia, kad net ir geriausiu atveju persirgti teks didžiajai daliai visuomenės, o perkamiausių knygų dešimtukuose dabar karaliauja A. Kamiu romanas „Maras”… Ištuštėjusios miestų gatvės ir aikštės nestokoja apokaliptinės nuotaikos, o kultūros klausimas kabo visiškame nesvarume.

Šioje virtualioje parodoje dalyvauja Dalia Čistovaitė, Toma Šlimaitė, Gražina Eimanavičiūtė, Daiva Ložytė, Aurimas Anusas, Aušra Mačiulaitienė ir Neringa Poškutė-Jukumienė.

 

Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centras

Daržų g. 10, Klaipėda | www.etnocentras.lt

Kovo 12–balandžio 12 dienomis Klaipėdos etnokultūros centras kviečia miestiečius bei miesto svečius nepraleisti progos išvysti pirmąją Astos Grušelionienės margučių parodą. Margučiai eksponuojami Meno kiemo dirbtuvių vitrinoje (Daržų g. 10).

Parodoje eksponuojama daugiau nei aštuonios dešimtys margučių. Tai senais tradiciniais raštais vaškuoti žasų ir vištų kiaušiniai. Autorė drąsiai derina margučių spalvas, įkvėpimo semdamasi iš gamtos. Meistrei raštus dažniausiai padiktuoja pati kiaušinio forma. Astai gražiausi senieji margučių raštai, kurių ji ieško muziejuose, o persipiešusi komponuoja ant savo margučių:

,,Taškelis, brūkšnelis, du taškeliai,  penki brūkšneliai… nesibaigiantis šokis ant kiaušinio lukšto. Taip gimsta paukščio pėdelės, saulutės, žalčiukai, rūtelės sūkuriukai ir paprastas vištos, anties ar žąsies kiaušinis tampa margučiu. O kiekvienas ženklelis neša savo žinią: linkiu Tau sveikatos, laimės, skalsos…‘‘ (A. Grušelionienė)

Visus savo margučius meistrė išdalina ar išdovanoja, džiaugdamasi, jog jie nedulka lentynose ar dėžutėse.  Dauguma jų – skirti vaikams ir atlieka slaptą misiją: pakviesti paimti į rankas kiaušinuką, susikaupti ir pradėti nesibaigiantį vaško taškelių ir brūkšnelių šokį, taip tęsiant šimtmečius skaičiuojančią tradiciją.

 

 

Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka

H. Manto g. 25, Klaipėda | www.klavb.lt

Kovo 8 d. bibliotekos Galerijoje 1H Bibliotekos pirmajame aukšte, prie registratūros, pradėsime eksponuoti Eglės Narbutaitės darbų parodą.

Kovo 18 d. bibliotekos Facebook ir Youtube paskyrose Eglės Narbutaitės parodos pristatymas.
Eglės Narbutaitės ir literatūrologės Rosanos Lukauskaitės pokalbio metu bus aptariama Eglės Narbutaitės kūryba. Tačiau Eglė nėra vien tik vizualinio meno meistrė, ji taip pat yra išleidusi savo dainų albumą „Bliuvė“. Tai septynių kūrinių albumas, kuriame, pasitelkus įsimintinas melodijas ir vartojant kiek humoristinę manierą, atskleidžiamos rimtos temos.

Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje – paroda „Laisvės forpostas“. Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje (H. Manto g. 25, Klaipėda) nuo 2020 m. lapkričio 13 d. veikia paroda „Laisvės forpostas“, skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui. Kitais metais planuojama šią parodą pristatyti Klaipėdos regiono bibliotekose.

Atsižvelgiant į pakitusias parodų rengimo sąlygas dėl Covid-19 pandemijos ir šiuo metu vykstančio karantino, paroda įkurdinta bibliotekos pirmame aukšte (knygų išdavimo-grąžinimo erdvėje), o dalis jos parengta patogiam apžiūrėjimui iš lauko, pro bibliotekos langus. Rengėjai sudaro visas sąlygas, kad bibliotekos lankytojai galėtų saugiai aplankyti parodą fiziškai. 

 

 

Si:said galerija

Daržų g. 18, Klaipėda | www.sisaid.lt

Nuo balandžio 9 d. 17 val. galerijoje „Si:said“ (Daržų g. 18, Klaipėda) veiks Raimondo Daukšos personalinė paroda „Ultima Thule“. Naujausioje parodoje „Ultima Thule“ Raimondas Daukša persvarsto atmintį, kurį ištįsta ne tik per tam tikrus yvenimo etapus, bet ir tampa erdve. Ultima Thule – užrašas ant kūriniu virtusios automobilio stogo bagažinės. Lotynų k. „thule“, nors skamba labiau skandinaviškai, reiškia „tolimiausią šiaurės tašką“. Vėliau plečiantis pasauliui ‒ įgijo tolimiausios, už žinomų ribų esančios vietos reikšmę. Pasak autoriaus, „Paauglystėje buvo estų roko grupė „Ultima Thule“. Mano atmintis geriau fiksuoja knygas, jų autorius, grupes, bet ne kasdien sutinkamus žmones. Ta tolumo reikšmė ir tapo kelių objektų, šiek tiek panašių į NSO apibendrinimą. Jų formą apsprendė pasirinktos medžiagos – seni čiužiniai sudėti ir suveržti fūriniais diržais. Šiek tiek kosminę tematiką patvirtino ir užrašas ant minėtos automobilinės bagažinės. Medžiaga – forma – pavadinimas. Tokia būtų natūrali šios parodos objektų atsiradimo seka.“ Tapyba parodoje lyg perima kosminių objektų siučiamų nuotraukų prasmę ir bando nukelti žiūrovą į Ultima Thule.

Paroda veikia iki balandžio 30 d.
Projektą finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė. Galerijos darbo laikas III‒V 16‒18 val.

 

Rugpjūčio 14 d. (penktadienį) 18 val. trečią kartą Smiltynėje (Smiltynės pl. 9) rengiamas meno festivalis „Mėlynoji juosta” atsigręžia  į gamtą ir ekologiją bendrystėje su žmogumi.

Festivalis „Mėlynoji juosta” ypatingą dėmesį skiria gamtai, ekologijai ir bendrabūviui. Festivalio rengėjai mano, kad svarbu kalbėti apie švarią ir tvarią aplinką, apie miestiečių savimonę ir atsakomybę aplinkai.  Projekto dalyviai tirs žmogaus ir gamtos..Daugiau informacijos…
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Klaipėdos miesto savivaldybė.

Nuo spalio 3-osios galerijoje „Si:said” (Daržų g. 18, Klaipėda) veikia Loren Britton (JAV/DE) paroda „Interdependency” (liet. „Tarpusavio priklausomybė”). Parodos kuratorė ‒ Sylvia Sadzinski.
Loren Britton parodą “Interdependency” (liet. „Tarpusavio priklausomybė”) sudaro grupė spalvingų langų paveikslų, žaidžiančių su galerijos erdvės riba ir matomų tiek iš vidaus, tiek iš galerijos išorės bei internetu prieinamas video, nagrinėjantis ribas tarp (ne)žmogiškų būtybių.
Šią parodą sudaro keli etapai.  Pirmasis – langų piešiniai, kurie bus eksponuojami „si:said” galerijoje (Daržų g. 18, Klaipėda) spalio 3 – 30 dienomis ir taip pat dokumentuojami internete. Antrasis ‒ skaitmeninis, bus pasiekiamas internetu puslapyje www.lorenbritton.com.
Trečiasis etapas pratęs parodą lapkričio 14 d. 14‒16 val. simpoziumo forma.
Ketvirtasis etapas bus įgyvendintas TIER – The Institute of Endotic Research Berlyne, Vokietijoje 2021-ųjų pavasarį.
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Klaipėdos miesto savivaldybė.

 

Lietuvos aklųjų bibliotekos (LAB) Klaipėdos padalinys

Šviesos g. 3 | www.labiblioteka.lt

Ramūno Šurkaus fotografijos paroda „Nereali realybė“

Iki 2021 m. balandžio 30 d. kviečiame apsilankyti Lietuvos aklųjų bibliotekos (LAB) Klaipėdos padalinyje (Šviesos g. 3), kur eksponuojama klaipėdiečio Ramūno Šurkaus fotografijos paroda „Nereali realybė“.

Darbai pristatomi čia.

 

Klaipėdos galerija

Bažnyčių g, 6 | www.ldsajunga.lt 

 

Klaipėdos naujoji galerija

Herkaus Manto g. 22 | www.klaipedosgalerija.com

 

Baroti galerija

Aukštoji g. 1 | www.barotigalerija.lt

 

Mažosios Lietuvos istorijos muziejus

Didžioji Vandens g. 2 | www.mlimuziejus.lt