Vykstančios parodos

Lietuvos dailės muziejaus Prano Domšaičio galerija

Liepų g. 33 | www.ldm.lt/pdg

Rytų Prūsijos dailės paroda „Nuostabioji žemė. Dailininkai Rytų Prūsijoje. XIX a.-XX a. I pusės tapyba ir grafika iš Aleksandro Popovo rinkinio”

Grupelė kraštotyros ir istorijos mėgėjų 2009 m. Klaipėdoje įkūrė VšĮ Rytų Prūsijos dailės mylėtojų draugiją „Nidden“, kurios tikslas – dailės darbų, sukurtų Rytų Prūsijoje ir vaizdingai bylojančių apie regiono gamtą, praeitį, gyventojus, paieškos, rinkimas bei sklaida… Daugiau apie parodą

XVI–XX a. miniatiūrų ekspozicija

Miniatiūrų ekspozicijoje Prano Domšaičio galerijoje rodoma daugiau kaip 300 įvairių miniatiūros žanro vaizduojamosios ir taikomosios dailės kūrinių iš Lietuvos dailės muziejaus rinkinių… Daugiau apie parodą

Paroda „Dionyzo Varkalio kolekcija. Iš Lietuvos dailės muziejaus Klaipėdos krašto XIX– XX a. pr. taikomosios dailės rinkinio”

Parodoje „Dionyzo Varkalio kolekcija iš Lietuvos dailės muziejaus Klaipėdos krašto XIX-XX a. pr. taikomosios dailės rinkinio” eksponuojami porceliano, fajanso indai, bronzinės skulptūrėlės, medaliai, žvakidės, sidabro ar pasidabruotos vazos, stalo reikmenys ir papuošalai. Visi jie mena Klaipėdos ir pamario krašto kasdienį gyvenimą, atspindi vidutiniojo luomo bei eilinių miestiečių estetinį skonį. Nemaža dalis keramikos dirbinių – puodeliai, lėkštės ir lėkštutės, įvairūs suvenyrai yra puošti Klaipėdos miesto ir krašto vietovių vaizdais arba pažymėti buvusių restoranų, smuklių, viešbučių užrašais. Kolekciją, vertinga istoriniu ir meniniu požiūriu, surinko ir Lietuvos dailės muziejui perdavė klaipėdietis Dionyzas Varkalis…
Daugiau apie parodą

Česlovo Janušo tapybos ekspozicija „Prie Baltijos ir prie Atlanto“

Ekspozicijoje „Prie Baltijos ir prie Atlanto“ rodoma Česlovo Janušo (1907–1993) – vieno populiariausių tarpukario Lietuvos ir lietuvių išeivijos tapytojų marinistų – darbų kolekcija (88 kūriniai), kurią 2010 m. Lietuvos dailės muziejui dviem dešimtmečiams deponavo Jungtinėse Amerikos Valstijose gyvenantis tapytojo sūnus ir kolekcijos savininkas Saulius Janušas… Daugiau apie parodą.

Vytauto Kašubos skulptūros ekspozicija „Žmogaus misterija“

Ekspozicijoje „Žmogaus misterija“ pristatoma Vytauto Kašubos (1915–1997) – žymaus lietuvių išeivijos skulptoriaus – kūryba. Menininkas gimė 1915 m. rugpjūčio 15 d. Minske – ten tuo metu gyveno per Pirmąjį pasaulinį karą iš Lietuvos pasitraukę tėvai. Grįžusi į Lietuvą, šeima apsigyveno Liudvinave, kiek vėliau persikėlė į Marijampolę. Menu V. Kašuba susidomėjo… Daugiau apie ekspoziciją

Eksponuojami „Baltica“ kūrybinės grupės gaminiai

Lietuvoje sukurti prekės ženklo „Baltica“ durų, langų, baldų rankenos ir jų aksesuarai yra pasaulyje pripažinti išskirtinio dizaino ir kokybės dirbiniai. 1997–2018 metais „Baltica“ kūrybinė grupė kūrė originalaus dizaino rankenas. Jos buvo liejamos Lietuvoje smėlio būdu iš žalvario ir bronzos. Siekiant tobulo rezultato, naudoti itin kokybiški metalai iš Jungtinių Amerikos Valstijų ir liejimo smėlis iš Vokietijos. „Baltica“ meistrai, gamindami šias rankenas, naudojo juvelyrų darbo įrankius… Daugiau apie ekspoziciją.

Michailo Brodovičiaus ir Jakovo Mitino kūrybos paroda „Tas nuostabus pasaulis“

Michailo Brodovičiaus darbams įtakos turėjo Maskvos vaikų dailės mokykla „Start“ ir Jūrmalos vaikų dailės mokyklos mokytojas Antons Vaivods. Turtinga vaizduotė ir įdomus stilių derinys padėjo Michailui skinti laurus ir apdovanojimus daugelyje tarptautinių dailės konkursų. Michailas turi daug kūrybinių planų ir dalyvavimą šioje parodoje vertina kaip svarbų kūrybos etapą.
Jakovas Mitinas penktus metus mokosi Jūrmalos dailės mokykloje pas Antoną Vaivodą… Daugiau apie parodą.  

Klaipėdos naujoji galerija

Herkaus Manto g. 22 | www.klaipedosgalerija.com

Anatoliy Sergienko kūrybos  paroda „Dviese“

Nuo 2019 m. gruodžio 19 dienos veikia naujoji paroda.
Anatolijus Sergijenka – tapytojas, grafikas, portreto, peizažo žanrų tapybos meistras, gyvenantis ir kuriantis Murmanske, Šiaurinėje Rusijoje. Parodoje eksponuojami menininko kūriniai iš esmės atspindi parodos pavadinimą „Dviese“. Paveiksluose, atliktuose skirtingais stiliais, tapybos bei grafikos technikomis, dominuoja žmonių figūros – persipynusios, tarsi meilės šokyje išreiškiančios savo jausmus.
„Tikriausiai visi meistrai savo paveiksluose kada nors išbandė abstraktaus meno subtilybes. Ir aš atlikau daugybę tokių darbų, tačiau visada likau ištikimas figūratyviniam menui. Menininkas turi keistis, kaip nuolatos keičiasi laikas. Jis neturi būti visą laiką vienodas, tačiau turi išlikti atpažįstamas. Nuoširdus, sąžiningas, labai profesionalus, drąsus menas visada bus suvokiamas ir paklausus“, – savo pasirinkimus argumentuoja A. Sergijenka.
Daugelis dailininko darbų yra paremti Biblijos motyvais, menininkas nagrinėja filosofines ir mitologines temas, jas spręsdamas šiuolaikiniu stiliumi. A. Sergijenka turi savo mėgstamus personažus, siužetus, kuriems suteikia vis naujų atspalvių. Menininko kūryba – daugialypė, jis atviras netikėtiems eksperimentams ir naujų formų paieškoms. Galingas tapytojo temperamentas ir impulsyvumas atsispindi gausioje ryškių spalvų paletėje, jį ypač žavi degančios ir fluorescuojančios spalvos, paveiksluose tarsi šokančios energingą šokį.
„Kiekvieną dieną piešiu realistiškai. Man piešti – būtinybė, kaip pianistui groti. Bet avangardiniuose darbuose turiu daugiau galimybių kūrybiškumui ir vaizduotei. Čia jau dirba ne rankos, o galva. Daugelis nesupranta šiuolaikinės tapybos, nes negali paaiškinti. Ir nereikia aiškinti. Tapyba turi būti jaučiama, – apie savo kūrybą kalba menininkas. – Aš nežinau, kas nutiks mano paveikslams, piešiniams, nežinau, kodėl aš tapau ir kuriu. Net jei būčiau patekęs į apleistą salą, kur nėra dirbtuvių ir parodų, vis tiek pieščiau su lazda smėlyje. Reikia skubėti išlieti savo energiją ir mintis paveiksluose, kurie liks amžiams“, – sako temperamentingasis menininkas.
Menininko darbų yra muziejuose ir privačiose kolekcijose Baltarusijoje, Didžiojoje Britanijoje, Graikijoje, Gruzijoje, Danijoje, Kanadoje, Nyderlanduose, Norvegijoje, Rusijoje, JAV, Ukrainoje, Suomijoje, Švedijoje.
Paroda vyks iki 2020 m. sausio 23 d.

Klaipėdos Kultūrų Komunikacijų Centras (KKKC) / KULTŪRPOLIS

Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda | www.kkkc.lt

Pietro Finelli „Noir Time“

2019 m. lapkričio 15 d., penktadienį, 18 val. Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyrius kviečia į Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmus, kur jau ketvirtą kartą rengiama Fotografijos šventė. Jos metu bus atidarytos trys fotografijos parodos, pristatytas makrofotografijos projektas, vyks ekskursijos po parodas. Dar du fotografijos projektai Parodų rūmuose bei uostamiesčio viešose erdvėse bus pristatyti mėnesio pabaigoje.
Daugiau apie parodą
Paroda veiks iki 2019 m. gruodžio 15  d.

Ketvirtoji fotografijos šventė

2019 m. lapkričio 15 d., penktadienį, 18 val. Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyrius kviečia į Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmus, kur jau ketvirtą kartą rengiama Fotografijos šventė. Jos metu bus atidarytos trys fotografijos parodos, pristatytas makrofotografijos projektas, vyks ekskursijos po parodas. Dar du fotografijos projektai Parodų rūmuose bei uostamiesčio viešose erdvėse bus pristatyti mėnesio pabaigoje.
Daugiau apie parodą
Paroda veiks iki 2019 m. gruodžio 15  d.

Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centras

Daržų g. 10, Klaipėda | www.etnocentras.lt/

Mažosios Lietuvos istorijos muziejus

Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda | www.mlimuziejus.lt/

Mažosios Lietuvos istorijos muziejus kviečia į parodą, skirtą paminėti Tilžės akto 101-ąsias metines„Klaipėdos krašto istorinių asmenybių miniatiūrų vaizdavimas abstrakčioje tapyboje“ II dalis. Autorė Irma Leščinskaitė. Parodos atidarymas lapkričio 29 dieną 17 val. Dalyvauja autorė Irma Leščinskaitė, literatūrologė Jovita Saulėnienė ir muziejaus direktorius dr. Jonas Genys. Parodos ciklo sumanymas – pristatyti Klaipėdos krašto istorines asmenybes, panaudojant klasikinę abstrakčią tapybą, papildyta interaktyviais, pridėtinės realybės techniniais sprendimais (technologijos autorė architektė Gerda Antanaitytė)
Daugiau apie parodą
Paroda veiks iki 2019 m. gruodžio 28 d.

Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka

H. Manto g. 25, Klaipėda | www.klavb.lt

Parodos afiša

Sausio 15 d. 17.30 val. bibliotekos galerijoje 13L atidaroma klaipėdiečio fotomenininko Aleksandro Dapkevičiaus (1929–2007) personalinė paroda „Iš(va)duota tikrovė” ir pristatomas pirmasis šio autoriaus kūrinių albumas. Renginys skirtas 90-osioms jubiliejinėms A. Dapkevičiaus gimimo metinėms. Projektą remia Klaipėdos miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba. Uostamiestyje paroda veiks iki vasario 15 d., po to ji bus eksponuojama Šiauliuose ir Vilniuje. Parodos kuratorė ir albumo sudarytoja – menotyrininkė Danguolė Ruškienė, leidėjas – UAB „Druka”.

Sausio 16 d. 17 val. bibliotekos galerijoje 3A vyks parodos „Lenkijos Respublikos ambasadorius Japonijoje Tadeusz Romer ir žydai karo pabėgėliai Tolimuosiuose Rytuose” pristatymas. Parodos lankytojai galės susipažinti ne tik su ambasadoriaus Tadeuszo Romerio veikla, bet ir su kasdieniu žydų karo pabėgėlių gyvenimu Japonijoje bei Šanchajuje. Parodą papildo proginis leidinys lietuvių, lenkų ir anglų k. Paroda veiks iki vasario 10 d.