Vykstančios parodos

Lietuvos nacionalinis dailės muziejus

Liepų g. 33, Klaipėda | www.ldm.lt/pdg

Rytų Prūsijos dailės paroda „Nuostabioji žemė. Dailininkai Rytų Prūsijoje. XIX a.-XX a. I pusės tapyba ir grafika iš Aleksandro Popovo rinkinio”

Grupelė kraštotyros ir istorijos mėgėjų 2009 m. Klaipėdoje įkūrė VšĮ Rytų Prūsijos dailės mylėtojų draugiją „Nidden“, kurios tikslas – dailės darbų, sukurtų Rytų Prūsijoje ir vaizdingai bylojančių apie regiono gamtą, praeitį, gyventojus, paieškos, rinkimas bei sklaida
Daugiau…

XVI–XX a. miniatiūrų ekspozicija

Miniatiūrų ekspozicijoje Prano Domšaičio galerijoje rodoma daugiau kaip 300 įvairių miniatiūros žanro vaizduojamosios ir taikomosios dailės kūrinių iš Lietuvos dailės muziejaus rinkinių
Daugiau…

Paroda „Dionyzo Varkalio kolekcija. Iš Lietuvos dailės muziejaus Klaipėdos krašto XIX– XX a. pr. taikomosios dailės rinkinio”

Parodoje „Dionyzo Varkalio kolekcija iš Lietuvos dailės muziejaus Klaipėdos krašto XIX-XX a. pr. taikomosios dailės rinkinio” eksponuojami porceliano, fajanso indai, bronzinės skulptūrėlės, medaliai, žvakidės, sidabro ar pasidabruotos vazos, stalo reikmenys ir papuošalai. Visi jie mena Klaipėdos ir pamario krašto kasdienį gyvenimą, atspindi vidutiniojo luomo bei eilinių miestiečių estetinį skonį. Nemaža dalis keramikos dirbinių – puodeliai, lėkštės ir lėkštutės, įvairūs suvenyrai yra puošti Klaipėdos miesto ir krašto vietovių vaizdais arba pažymėti buvusių restoranų, smuklių, viešbučių užrašais. Kolekciją, vertinga istoriniu ir meniniu požiūriu, surinko ir Lietuvos dailės muziejui perdavė klaipėdietis Dionyzas Varkalis
Daugiau…

Česlovo Janušo tapybos ekspozicija „Prie Baltijos ir prie Atlanto“

Ekspozicijoje „Prie Baltijos ir prie Atlanto“ rodoma Česlovo Janušo (1907–1993) – vieno populiariausių tarpukario Lietuvos ir lietuvių išeivijos tapytojų marinistų – darbų kolekcija (88 kūriniai), kurią 2010 m. Lietuvos dailės muziejui dviem dešimtmečiams deponavo Jungtinėse Amerikos Valstijose gyvenantis tapytojo sūnus ir kolekcijos savininkas Saulius Janušas… Daugiau…

Retrospektyvinė Danutės Žalnieriūtės grafikos paroda

Retrospektyvinėje parodoje Prano Domšaičio galerijoje eksponuojami klaipėdietės grafikės Danutės Žalnieriūtės darbai atstovauja trisdešimties metų kūrybos laikotarpiui, pradedant 1981 m. „Peizažu su baidykle“ ir baigiant 2020 m. „Trešnių lietumi“. Abu estampai sukurti dailininkei charakteringu ir puikiai įvaldytu oforto ir akvatintos technikų deriniu.

Paroda vyks iki 2020 m. rugsėjo 27 d.

Afrikos veidas. Nematytos Prano Domšaičio (1880–1965) pastelės

Paroda skiriama 140-osioms P. Domšaičio gimimo metinėms. Parodoje  eksponuojami 46 kūriniai iš Lietuvos nacionaliniame dailės muziejuje saugomo tapytojo ekspresionisto P. Domšaičio kūrybos rinkinio. Tai vėlyvuoju kūrybos laikotarpiu, XX a. 5–7 dešimtmečiais, pastelės technika sukurti Pietų Afrikos peizažai, figūrinės kompozicijos ir portretai.

Parodą papildo informaciniai tekstai, kuriuose aptariamos eksponuojamų kūrinių grupės – portretai, peizažai, afrikiečių kasdienio gyvenimo scenos, pasakojama apie P. Domšaičio pažintines kelionės po šalį, jo domėjimąsi vietinių gyventojų buitimi. Taip pat eksponuojami personalinių parodų, kurias rengė dailininkas, katalogai, leidiniai apie P. Domšaitį, kita gausi informacinė vaizdinė medžiaga.

Paroda vyks iki 2020 m. sausio 10 d.

Klaipėdos naujoji galerija

Herkaus Manto g. 22 | www.klaipedosgalerija.com

Rugsėjo 3 d. Nelė Zirnitė pristato jubiliejinę parodą lakonišku ir kartu labai asmenišku pavadinimu „NELE“. Parodą sudaro retrospektyvinių ir pastarųjų metų grafikos kūriniai. Ši paroda – tarsi kelionė į Nelės pasaulį. Prieš 30 metų sukurti grafikos kūriniai su laiku įgauna vis didesnį aktualumą šiuolaikiniame kontekste ir priverčia susimąstyti apie žmogaus ir gamtos, žmogaus ir visatos, žmogaus ir Dievo santykį ir ryšį. Dailininkės pagrindinė grafikos technika – ofortas.

Nelė yra viena svarbiausių figūrų latvių grafikos, ypač oforto technikos, srityje. Ji nevaizduoja, neatkuria natūros formų ir erdvių. Jos estampuose – metamorfuojanti žmogaus figūra, gamtos detalė, daiktiškojo pasaulio atvaizdai ne atkartoja materialiąsias natūros formas, o esti sudėtingų poetinių frazių, parafrazių ženkliškieji sudėtiniai vienetai.

Paroda vyks iki spalio 1 d.  

Klaipėdos Kultūrų Komunikacijų Centras (KKKC) / Kultūrpolis

Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda | www.kkkc.lt

KKKC Meno kiemo dirbtuvių languose pristatomos keturių menininkų – KKKC meno rezidentų Irmos Leščinskaitės, Tomos Šlimaitės, Žanetos Jasaitytės-Bessonovos ir Juozapo Kalniaus kūrybos parodos.
Daugiau

Parodų rūmuose 2020 m. rugsėjo 4 d., 18 val. pristatomas tarptautinis meno projektas „We can be heroes“ / „Būkime herojais“, 18.45 val. vyks performansas „Fluqus vedybos. Kentauro gimimas”, 19.30 val. Meno kieme – tapybos akcija-hepeningas „Laisvė“.

Projektas „We can be heroes“ / „Būkime herojais“, skirtas Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro 15 metų sukakčiai, – tai visų šių KKKC veiklos metų meno lauko dalyvių: užsienio šalių ir Lietuvos menininkų, kuratorių ir organizatorių, dizainerių, žurnalistų ir kritikų, meno gerbėjų, stebėtojų ir vertintojų, prisidėjusių prie Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro kūrimo ir tęsiančių KKKC evoliuciją, pokalbis šiandien.

Paroda veiks iki 2020 m. lapkričio 8 d.

Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyrius

Bažnyčių g. 6, Klaipėda | https://www.facebook.com/LDSKlaipedosGalerija

Virtuali paroda „(SAVI)izoliacija“

Lietuvos dailininkų sąjungos skyrius (Klaipėdos galerija) gegužės mėnesį savo socialinių tinklų platformose pristato virtualią savo narių parodą „(SAVI)izoliacija”. Karantino metu įprastą rutiną pakeitė socialinis atsitolinimas, izoliacija, įvairūs ribojimai, iki nulio susitraukęs viešasis gyvenimas ir nerimas dėl ateities. Mokslininkai teigia, kad net ir geriausiu atveju persirgti teks didžiajai daliai visuomenės, o perkamiausių knygų dešimtukuose dabar karaliauja A. Kamiu romanas „Maras”… Ištuštėjusios miestų gatvės ir aikštės nestokoja apokaliptinės nuotaikos, o kultūros klausimas kabo visiškame nesvarume.

Kad ir kokios žinios besklandytų mūsų padangėje, kad ir kur mes išblaškyti saviizoliuojamės – gyvenimas privalo eitį į priekį. Tad įkvepiam nuo jūros atneštos pavasario gaivos ir kviečiame pasidžiaugti meno kūriniais sukurtais menininkams būnant (savi)izoliacijoje.

Šioje virtualioje parodoje dalyvauja Dalia Čistovaitė, Toma Šlimaitė, Gražina Eimanavičiūtė, Daiva Ložytė, Aurimas Anusas, Aušra Mačiulaitienė ir Neringa Poškutė-Jukumienė.

Daniaus Drulio jubiliejinė paroda „Žmogus kaip augalas“

š.m. rugsėjo 17 d. (ketvirtadienį) 17:30 val. pristato 2020 metais 70-ąjį gimimo jubiliejų švenčiančio menininko Daniaus Drulio sukurtų skulptūrinių objektų ir instaliacijų parodą „Žmogus kaip augalas“.
Danius Drulys – skulptorius, juvelyras, metalo plastikos meistras. Gimė 1950 m. rugpjūčio 12 d. Šalyno k. (Kretingos r.). 1970 m. baigė Telšių taikomosios dailės technikume (dab. Vilniaus dailės akademijos Telšių fakultetas) meninį metalo apdirbimą. 1975 m. baigė meninio metalo studijas Estijos Respublikos Talino dailės institute (dab. Estijos dailės akademija). Parodose dalyvauja nuo 1973 m. Nuo 1997 m. – Lietuvos dailininkų sąjungos narys, o nuo 2005 m. – Tarptautinės medalininkų asociacijos (FIDEM) narys. Dalyvavo apie 70 grupinių parodų Lietuvoje ir užsienyje. 2018 m. parodoje „Vakarų vėjai‘18“ menininkas buvo apdovanotas už konceptualiausią kūrinį „Mediniai šoviniai“. Paskutiniais metais moderniu ir žaismingu medžio prakalbinimu instaliacijose stebinantis Danius Drulys šioje jubiliejinėje parodoje pristatys savo naujausias instaliacijas ir medalius.

Paroda vyks iki spalio 17 d.

Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus „Klaipėdos galerija“ š.m. rugsėjo 25 d. 16:30 val. pristato Motiejaus Stonkaus skulptūrinių kompozicijų parodą „Konstruktas“.

Menininkas metalo meno pagalba kalba apie šių šių dienų aktualijas, t.y. gamtos trapumą, laikinumą, visuomenės požiūrį į klimato kaitą. Neatsitiktinai vienas iš eksponuojamų kūrinių yra skulptūrinė kompozicija „Briedis“. Briedis – neatsiejamas nuo Mažosios Lietuvos heraldikos ir net teigiama, kad jis buvęs pavaizduotas ir senajame prūsų herbe. Tiesa, šis ilgus šimtmečius su mūsų regionu sietas gyvūnas dabar retai užtinkamas gamtoje. Pats autorius savo skulptūras apibūdina žodžiais „Dideli žaidimai dideliems vyrams“ lyg įspėdamas, kad pasaulio galingieji gali prisižaisti prie ateities scenarijų, kuriuose tokių gyvūnų figūros bus matomos jau tik žmogaus pagamintuose objektuose. Daugiau…

Paroda vyks iki spalio 25 d.

Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centras

Daržų g. 10, Klaipėda | www.etnocentras.lt

Rugsėjo 10 d. 17.30 val. atidaroma liaudies meno meistrų Angelės ir Vytauto Raukčių 45-erių kūrybinių veiklos metų paroda „Link šviesos. Sietynai“. Parodos atidarymo metu išvysime ne tik Mažosios Lietuvos kraštui būdingus sietynus, bet A. ir. V. Raukčių pagamintas ir dekoruotas skrynias, tapybos darbus aliejumi, floristinius paveikslus.

Angelė ir Vytautas Raukčiai ‒ Lietuvos tautodailininkų sąjungos nariai ir turi  meno kūrėjo statusą. Parodos autoriai keturiasdešimt penkerius metus yra neišskiriami kūrybiniame procese, parodose, šventėse ir žavi užsidegimu, bendryste bei darbštumu.

Maloniai kviečiame į 22-ąją Angelės ir Vytauto Raukčių autorinę parodą.

Paroda veiks iki spalio 15 d.

Rugsėjo 24 d. atidaroma paroda „Renesanso koklių rekonstrukcijos“ iš VšĮ „Vilniaus puodžių cechas“ fondų. 17.00 val. kviečiame į parodos sutiktuves ir dailininko-keramiko Dainiaus Strazdo paskaitą „Gotikos ir renesanso kokliai: dizaino ir meno kūrinio technologija“. Paskaitoje bus apžvelgiama gotikos ir renesanso krosnių raida, šildymo funkcijos tobulinimas, koklių bei koklių matricų gamyba, istorinių glazūrų atkūrimo technologija. 18.30 val. vyks koklio lipdymo edukacija, kuri bus kartojama rugsėjo 25 d. 17.00 val.

Parodoje „Renesanso koklių rekonstrukcijos“ pateikiami įvairūs, pagal archeologinę medžiagą atkurtų renesanso koklių replikų pavyzdžiai. Čia pamatysime skirtingomis technologijomis padarytus koklius: ir žiestus puodyninius, ir spaustus nuo medinių, molinių ar gipso matricų plokštinius. Juos kūrę meistrai taikė ir įkūnijo savo laikmečio skonio ir kompozicijos principus, tad, nežiūrint į tai, kad koklis yra sudėtinė krosnies dalis, jį visiškai pagrįstai galime vertinti kaip atskirą dizaino elementą, o taip pat savarankišką meno kūrinį. Koklių plokštėje paprastai formuojamas geometrinis ar augalinis ornamentas, kartais ir figūrinis, pasiskolintas iš ano meto graviūrų ir kūrybiškai perdirbtas pasaulietinis ar religinis siužetas. Papildomo puošnumo kokliui suteikia spalvotos glazūros, tad puošnios ir prabangios renesanso krosnys tapo pagrindiniu interjero akcentu. Dalis parodoje „Renesanso koklių rekonstrukcijos“ eksponuojamų koklių dengti cheminių tyrimų duomenimis atkurtomis glazūromis.

Paroda veiks iki gruodžio 16 d.

Tradicinių amatų meistrės Margaritos Macijauskienės šiaudinių sodų paroda

Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centras miestiečius ir miesto svečius kviečia aplankyti Meno kieme (Bažnyčių g. 4/ Daržų g. 10) įsikūrusią tradicinių amatų meistrės, meno kūrėjos Margaritos Macijauskienės šiaudinių sodų parodą. Lietuvos Nematerialaus kultūros paveldo vertybe pripažinta šiaudinių sodų tradicija – viena seniausių šalies paprotinės liaudies dailės rūšių. Parodoje pristatomi meistrės kūriniai perteikia šio seno amato tradicijų ir kūrybiškumo dermę. Parodos lankymas nemokamas I–VI 11–18 val.

Paroda organizuojama įgyvendinant Klaipėdos etnokultūros centro projektą „Mažosios Lietuvos amatystė“, kurį remia Lietuvos kultūros taryba www.ltkt.lt, globoja Klaipėdos miesto savivaldybė. Daugiau…

Paroda veiks iki gruodžio 1 d.

Mažosios Lietuvos istorijos muziejus

Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda | www.mlimuziejus.lt

2020 m. liepos 21 d., antradienį, 18 val. muziejaus kiemelyje taršos mažinimo iniciatyva „Kieta dalelė“ kartu su Klaipėdos kultūrų komunikacijų centru (KKKC) pristato meno projektą „Sala“.

Šio meninio projekto tikslas yra atkreipti dėmesį į taršos pasekmes ir kurti teigiamus pokyčius. Iš šiukšlių sukurtoje saloje žaliuojantys augalai yra tarsi ateities sodo interpretacija. Instaliacijos forma, atkartojanti lietuviškuosius šiaudinius sodus, atspindi aplink esančių kultūros institucijų ir erdvių visumą. Meninės instaliacijos „Sala“ aukštis žymi dėl klimato kaitos numatomą vandens lygio kilimą konkrečioje vietoje….Daugiau…

Instaliaciją apžiūrėti bus galima iki spalio 15 d.

2020 m. rugsėjo 18 d. 13 val. Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) atidaroma Tautodailės metams skirta paroda „Laiko sąskambiai”. Ją parengė Lietuvos tautodailininkų sąjungos (LTS) Žemaitijos skyrius.

Parodoje savo kūrybą pristatys daugiau kaip 80 Klaipėdos regiono tautodailininkų. Geriausi eksponuojami darbai bus atrinkti kasmet vykstančiai respublikinei konkursinei liaudies meno parodai „Aukso vainikas”. 1962 m. įkurtas LTS Žemaitijos skyrius šiuo metu vienija 450 narių.

Paroda veiks iki spalio 17 d.

Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka

H. Manto g. 25, Klaipėda | www.klavb.lt

Liepos 1 d. 17.00 val. galerijoje 3A kviečiame į Vilmos Fioklos Kiurė parodos „Kalnai kelmuoti“ atidarymą. Dailininkė – išskirtinė tapytoja, poetė, žmogaus teisių aktyvistė ir visuomenininkė. Savo spalvomis, drąsa ir aštrumu primena meksikiečių žinomą dailininkę Frida Kahlo. „Kalnai kelmuoti“—jautri ekspozicija, kurios tema neramina, gal net kelia siaubą mums visiems—plyni kirtimai, vertybių krizė. Parodos temą įkvėpė A.Baranausko poema „Anykščių šilelis“.

Nuo rugsėjo 7 d. (pirmadienį) 17:30 val. galerijoje 13L Kviečiame į tautodailininko, baldų konstruktoriaus, medžio drožėjo, tapytojo Algimanto Petro Žičkaus parodos „Gyvenimo akimirka“ atidarymą. Dalyvaus: menotyrininkas, Lietuvos dailininkų sąjungos narys Petras Šmitas

Paroda vyksta iki rugsėjo 25 d.

Si:said galerija

Daržų g. 18, Klaipėda | www.sisaid.lt

Rugpjūčio 14 d. (penktadienį) 18 val. trečią kartą Smiltynėje (Smiltynės pl. 9) rengiamas meno festivalis „Mėlynoji juosta” atsigręžia  į gamtą ir ekologiją bendrystėje su žmogumi.

Festivalis „Mėlynoji juosta” ypatingą dėmesį skiria gamtai, ekologijai ir bendrabūviui. Festivalio rengėjai mano, kad svarbu kalbėti apie švarią ir tvarią aplinką, apie miestiečių savimonę ir atsakomybę aplinkai.  Projekto dalyviai tirs žmogaus ir gamtos..Daugiau informacijos…

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Klaipėdos miesto savivaldybė.

Nuo spalio 3-osios galerijoje „Si:said” (Daržų g. 18, Klaipėda) veikia Loren Britton (JAV/DE) paroda „Interdependency” (liet. „Tarpusavio priklausomybė”). Parodos kuratorė ‒ Sylvia Sadzinski.

Loren Britton parodą “Interdependency” (liet. „Tarpusavio priklausomybė”) sudaro grupė spalvingų langų paveikslų, žaidžiančių su galerijos erdvės riba ir matomų tiek iš vidaus, tiek iš galerijos išorės bei internetu prieinamas video, nagrinėjantis ribas tarp (ne)žmogiškų būtybių.

Šią parodą sudaro keli etapai.  Pirmasis – langų piešiniai, kurie bus eksponuojami „si:said” galerijoje (Daržų g. 18, Klaipėda) spalio 3 – 30 dienomis ir taip pat dokumentuojami internete. Antrasis ‒ skaitmeninis, bus pasiekiamas internetu puslapyje www.lorenbritton.com.

Trečiasis etapas pratęs parodą  lapkričio 14 d. 14‒16 val. simpoziumo forma. Ketvirtasis etapas bus įgyvendintas TIER – The Institute of Endotic Research Berlyne, Vokietijoje 2021-ųjų pavasarį.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Klaipėdos miesto savivaldybė.

Baroti galerija

Aukštoji g. 1, Klaipėda | www.barotigalerija.lt

HOFAS

Naujoji Uosto g. 3, Klaipeda |

KITA VIETA

Rugsėjo 5 d. Klaipėdoje atidaroma robotų ir naujausių technologijų paroda “Robotų miestas”. Parodoje galėsite susipažinti su 29 „gyvais“ robotais iš viso pasaulio, patirti naujausias virtualios realybės technologijas ir pamatyti unikalų technologijų šou.

Parodoje lankytojai susidraugaus su visa armija naujausios kartos humanoidinių robotų – nuo garsiojo japoniško „Pepper“ iki 4-osios kartos roboto, dirbančio vedėju Amerikos televizijoje. Lankytojus nustebins išmanusis robo-šuniukas Aibo, jie bandys pabėgti nuo nepilotuojamo „Seagway“, aplankys robotų teatrą ir išbandys robotą masažuoklį.

Adresas: Taikos pr., 56, Klaipėda (PC Elektromarkt prieš Akropolį)

Paroda veiks tik iki rugsėjo 27 d.

Dizaino savaitė 2020

Asociacija „Dizaino forumas“ festivalio DIZAINO SAVAITĖ metu rengia lietuviško dizaino ekspoziciją „Gero dizaino erdvė“. Klaipėdos „Kultūros fabriko“ erdvėse duris atvers šiuolaikinio dizaino paroda, pristatanti konkurso „Geras dizainas“ nugalėtojų darbus. Parodoje bus eksponuojami geriausi Lietuvos dizainerių darbai – baldai, šviestuvai, keramikos kūriniai, mados aksesuarai, interjero elementai, socialinio dizaino objektai, koncepcijos ir kt. Tai išskirtinė proga klaipėdiečiams susipažinti su geriausiais lietuviško dizaino pavyzdžiais ir šiuolaikinio dizaino kultūra.

Laikas: Spalio 3-25 dienomis. Pirmadieniais-penktadieniais 8:30-17:00val. Savaitgaliais – renginių metu
Nuoroda į renginį: https://bit.ly/35hF7tF
Atidarymas: spalio 2d. 18val.

Klaipėdiečiams pristatoma paroda apie Lietuvos parlamentarizmo ištakas

Klaipėdos regioniniame valstybės archyve (Naujoji Uosto g. 16, Klaipėda) atidaryta paroda „LIETUVOS STEIGIAMAJAM SEIMUI – 100 METŲ“. Prieš šimtą metų vykę tiesioginiai visuotiniai rinkimai, kurių metu buvo išrinktas Lietuvos Steigiamasis Seimas, užbaigė tautinio atgimimo laikotarpį ir padėjo Lietuvos Respublikos, kaip parlamentinės demokratinės valstybės, raidos pamatus. Pasauline sensacija tapo ne tik patys rinkimai, bet ir išskirtinis moterų vaidmuo valstybės kūrimo pradžioje.

Parodos kuratoriai pasakoja, kad išrinktojo parlamento sudėtis atspindėjo ne tik išskirtinę moterų padėtį, bet ir to meto Lietuvos visuomenės sluoksnių, įvairių grupių interesus bei įtakas.

„Parodoje eksponuojami dokumentai atspindi Steigiamojo Seimo rinkimus, Seimo veiklos organizacinius momentus, nuveiktus pagrindinius darbus, suteikia mums galimybę dar kartą sugrįžti į tą laiką, kai buvo kuriama Lietuvos nepriklausoma valstybė, prisiminti istorines asmenybes ir jų nuopelnus“, – rašoma parodos pristatyme.

Paroda vyks iki 2020 m. gruodžio 31 d. (registracija tel. 8 675 61727)

 Klaipėdos lėlių teatras

Turgaus g. 9, Klaipėda  | klaipedosleliuteatras.lt

Rasos Jančiauskaitės iliustracijų parodos „Summa“ atidarymas

Spalio 2 d. 17 val. Klaipėdos lėlių teatre (Turgaus g. 9, Klaipėda) vyks Rasos Jančiauskaitės iliustracijų parodos „Summa“ atidarymas. 2019 m. projekto „Summa“ iliustracijos pelnė I-ąją vietą vaikų literatūros festivalio iliustracijų konkurse „Sharjah Children’s Reading Festival“ (Jungtiniai Arabų Emyratai).

Rasos Jančiauskaitės iliustracijos knygai „Summa“ sukurtos studijuojant vizualiųjų komunikacijų dizaino magistro studijose Vilniaus dailės akademijoje 2017 m. Baigiamojo darbo projektą sudaro leidinys, iliustracijų paroda ir video animacija (projekto vadovė prof. Aušra Lisauskienė). Lot. kilmės žodis „summa“ reiškia „sankaupa, visuma“ arba tam tikrą pinigų kiekį, tad R. Jančiauskaitė akcentuoja, kad pavadinimas „Summa“ atliepia idėją sudėti bendrą visumą, pajusti pilnatvę. Darbų autorė siekia panagrinėti, kas ši suma yra šiandien? Ar tai pinigų suma už nesibaigiantį prekių srautą? Ar tai ilgesys savo pilnatvės, savo bendros (vi)sumos suvokimo?

Iliustracijomis ir animacija kuriamas vizualinis dialogas su XXI a. masinės kultūros apsuptyje gyvenančiu žmogumi. Tekstinis, vizualinis ir dinaminis projekto lygmuo kviečia žiūrovą apmąstyti dabarties socialinę kultūrą, aplinkos spaudimą ir savo pasirinkimus.

Rasos Jančiauskaitės darbai Lietuvoje eksponuojami pirmą kartą. Knygos „Summa“ iliustracijų veikėjai – pabirusios žmogaus kūno dalys, tarsi už virvelių valdoma tapatybė, tad Lėlių teatras ir iliustracijų marionečių koncepcija turi gražią sąsają.

Parodos „Summa“ atidaryme dalyvaus ir darbų autorė.

Paroda Klaipėdos lėlių teatre veiks iki lapkričio 5 d.