Vykstančios parodos

Lietuvos dailės muziejaus Prano Domšaičio galerija

Liepų g. 33 | www.ldm.lt/pdg

Rytų Prūsijos dailės paroda „Nuostabioji žemė. Dailininkai Rytų Prūsijoje. XIX a.-XX a. I pusės tapyba ir grafika iš Aleksandro Popovo rinkinio”

Grupelė kraštotyros ir istorijos mėgėjų 2009 m. Klaipėdoje įkūrė VšĮ Rytų Prūsijos dailės mylėtojų draugiją „Nidden“, kurios tikslas – dailės darbų, sukurtų Rytų Prūsijoje ir vaizdingai bylojančių apie regiono gamtą, praeitį, gyventojus, paieškos, rinkimas bei sklaida.

Vienas aktyviausių draugijos narių, jos pirmininkas Aleksandras Popovas, beveik dešimt metų renka dailės kūrinius, susijusius su Rytų Prūsija. Šiuo metu rinkinyje yra maždaug 1 000 tapybos ir grafikos darbų, kurie reprezentuoja beveik 300 dailininkų. Draugija „Nidden“ pristato rinkinio kūrinius plačiajai visuomenei, rengia parodas.

Daugiau apie parodą

Paroda „Dionyzo Varkalio kolekcija. Iš Lietuvos dailės muziejaus Klaipėdos krašto XIX– XX a. pr. taikomosios dailės rinkinio”

Parodoje „Dionyzo Varkalio kolekcija iš Lietuvos dailės muziejaus Klaipėdos krašto XIX-XX a. pr. taikomosios dailės rinkinio” eksponuojami porceliano, fajanso indai, bronzinės skulptūrėlės, medaliai, žvakidės, sidabro ar pasidabruotos vazos, stalo reikmenys ir papuošalai. Visi jie mena Klaipėdos ir pamario krašto kasdienį gyvenimą, atspindi vidutiniojo luomo bei eilinių miestiečių estetinį skonį. Nemaža dalis keramikos dirbinių – puodeliai, lėkštės ir lėkštutės, įvairūs suvenyrai yra puošti Klaipėdos miesto ir krašto vietovių vaizdais arba pažymėti buvusių restoranų, smuklių, viešbučių užrašais. Kolekciją, vertinga istoriniu ir meniniu požiūriu, surinko ir Lietuvos dailės muziejui perdavė klaipėdietis Dionyzas Varkalis.

Daugiau apie parodą

XVI–XX a. miniatiūrų ekspozicija

Miniatiūrų ekspozicijoje Prano Domšaičio galerijoje rodoma daugiau kaip 300 įvairių miniatiūros žanro vaizduojamosios ir taikomosios dailės kūrinių iš Lietuvos dailės muziejaus rinkinių.

Muziejaus ekspozicijoje gausiai pristatoma XVI–XX a. miniatiūrinė tapyba – peizažai, portretai, religinio, buitinio ir mitologinio žanro kompozicijos, atliktos įvairiomis technikomis. Ypatingu subtilumu pasižymi rokoko, klasicizmo ir romantizmo stiliaus portretai, atstovaujantys prancūzų, austrų, vokiečių, rusų, lenkų ir lietuvių mokykloms. Eksponuojami memorialiniai ir istoriniai medaliai, galima pamatyti Vilniaus auksakalių cecho dirbinių.

Daugiau apie parodą

Paroda „Briedis kopose”

Aštuntoji ciklo,  aktualizuojančio Mažosios Lietuvos (Prūsų Lietuvos) ir Klaipėdos krašto dailės paveldą, paroda skiriama briedžio motyvui, kuris buvo populiarus Rytų Prūsijos dailėje, dažnas Nidos dailininkų kolonijos dalyvių kūriniuose. Net 35 briedžiai išdidžiai žvelgia į parodos lankytojus iš aliejinių paveikslų, akvarelių, medžio raižinių, skulptūros ir keramikos darbų.

Pasak parodos kuratoriaus dr. Jörno Barfodo, Rytų Prūsijoje briedis nuo seno buvo laikomas ypatingu.  Šis archajiškai atrodantis gyvūnas, ne kartą apdainuotas poezijoje ir dainose, tapo Rytprūsių ir Kuršių nerijos simboliu.

Paroda veiks iki 2019 m. gruodžio 8 d.

Česlovo Janušo tapybos ekspozicija „Prie Baltijos ir prie Atlanto“

Ekspozicijoje „Prie Baltijos ir prie Atlanto“ rodoma Česlovo Janušo (1907–1993) – vieno populiariausių tarpukario Lietuvos ir lietuvių išeivijos tapytojų marinistų – darbų kolekcija (88 kūriniai), kurią 2010 m. Lietuvos dailės muziejui dviem dešimtmečiams deponavo Jungtinėse Amerikos Valstijose gyvenantis tapytojo sūnus ir kolekcijos savininkas Saulius Janušas.

Daugiau apie parodą

Vytauto Kašubos skulptūros ekspozicija „Žmogaus misterija“

Ekspozicijoje „Žmogaus misterija“ pristatoma Vytauto Kašubos (1915–1997) – žymaus lietuvių išeivijos skulptoriaus – kūryba. Menininkas gimė 1915 m. rugpjūčio 15 d. Minske – ten tuo metu gyveno per Pirmąjį pasaulinį karą iš Lietuvos pasitraukę tėvai. Grįžusi į Lietuvą, šeima apsigyveno Liudvinave, kiek vėliau persikėlė į Marijampolę. Menu V. Kašuba susidomėjo dar vaikystėje – matyt, paskatintas vyresniojo brolio, kuris dėstė mokykloje piešimą. Keletą metų pasimokęs Rygiškių Jono gimnazijoje, V. Kašuba perėjo į ką tik Marijampolėje atsidariusią amatų mokyklą ir 1934 m. baigė medžio drožimo klasę. Padirbėjęs skulptoriaus Juozo Zikaro dirbtuvėje, įstojo į Kauno meno mokyklą ir po kelių mėnesių buvo perkeltas į penktąjį kursą, į skulptūros studiją.

Daugiau apie ekspoziciją

Eksponuojami „Baltica“ kūrybinės grupės gaminiai

Lietuvoje sukurti prekės ženklo „Baltica“ durų, langų, baldų rankenos ir jų aksesuarai yra pasaulyje pripažinti išskirtinio dizaino ir kokybės dirbiniai. 1997–2018 metais „Baltica“ kūrybinė grupė kūrė originalaus dizaino rankenas. Jos buvo liejamos Lietuvoje smėlio būdu iš žalvario ir bronzos. Siekiant tobulo rezultato, naudoti itin kokybiški metalai iš Jungtinių Amerikos Valstijų ir liejimo smėlis iš Vokietijos. „Baltica“ meistrai, gamindami šias rankenas, naudojo juvelyrų darbo įrankius.

Daugiau apie ekspoziciją

Klaipėdos vaikų ligoninėjė

K. Donelaičio g. 7, Klaipėda | www.kulturpolis.lt/…/

Projektas „Sveika (,) Jūra“

LDS Klaipėdos skyrius bendradarbiaudamas su VšĮ Klaipėdos vaikų ligonine įgyvendina projektą, kurį pristatė rugsėjo 12 d., socialinio/meninio projekto „Sveika (,) Jūra“ parodą. Projetko pagrindinė idėja yra meno kūrinio pasiekiamumas ir ekspozicinė niša socialiai jautrioms ir izoliuotoms visuomenės grupėms. Vaikai – viena iš labai jautrių visuomenės grupių, tačiau jie yra tie, kurie pakeis mus, kai suaugs. Metaforinė frazė, kad namų ir sienos gydo, o ligoninių koridoriai ir palatos baltomis steriliomis sienomis yra per slogios ir niūrios, nors labai šviesios, suformuoja aiškius uždavinius. Šviesa yra reikšmingiausia sąlyga meno kūrinio eksponavime, tad ligoninės erdvės gali būti tos, kurios abipusiai suteiks moralinės, psichologinės, vertybinės prasmės. Meno kūrinių integravimas į viešą erdvę pagyvins ją, o joje besilankančius ir joje laikinai besigydančius vaikus nuteiks optimistiškai, taip tikslingai randant auditoriją, kuri meno suvokėjui atneš ne tik estetinį pasigėrėjimą, bet ir realią psichologinę naudą. Psichologiniu požiūriu meno patyrimas yra nenuginčijama gydanti jėga, kuri per vizualinį potyrį, vaizduotės pagalba, skatina mintyse pasiekti užsimiršimo, pasveikimo efektą. Projekto „Sveika (,) Jūra“ motyvacinį pagrindimą pristatys psichologė Rima Mokusienė.

Klaipėdos Kultūrų Komunikacijų Centras (KKKC) / KULTŪRPOLIS

Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda www.kkkc.lt

Pietro Finelli „Noir Time“

2019 m. lapkričio 15 d., penktadienį, 18 val. Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyrius kviečia į Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmus, kur jau ketvirtą kartą rengiama Fotografijos šventė. Jos metu bus atidarytos trys fotografijos parodos, pristatytas makrofotografijos projektas, vyks ekskursijos po parodas. Dar du fotografijos projektai Parodų rūmuose bei uostamiesčio viešose erdvėse bus pristatyti mėnesio pabaigoje.

Daugiau apie parodą

Paroda veiks iki 2019 m. gruodžio 15  d.

„In Gold We Tust“ : Neringos Poškutės-Jukumienės juvelyrikos instaliacija

Dažnas žiūrovas pasenusių juvelyrikos terminų vartojimo nesureikšmina, o ir supratimas apie galimus kitus suvokimo būdus keičiasi ar yra įgyjamas tik nuolat save edukuojant. Tačiau turiu įspėti: Jūs kviečiami ne į „vitrininės“ juvelyrikos parodą. Čia būsite kviečiami mąstyti, matyti, girdėti, nors kai kas, iš pirmo žvilgsnio, Jums bus atpažįstama. Auksas. Taip, tiesa. Parodoje vienu iš ryškiausių akcentų pasirinktas AUKSAS. Jo vertė pasaulio biržose, o ir šiaip viskas, kas sukurta iš aukso, nekvestionuojamai mena turtą ir prabangą. Visuotinis slapstymasis už pseudonimų ir šių dienų žiniasklaidos  fake news mus atveda į akistatą su savimi ir su „auksu“, kad ir kas tai būtų.

Daugiau apie parodą

Paroda veiks iki 2019 m. lapkričio 10  d.

Patricijos Gilytės „Ekvinokcija“

Vokietijoje gyvenanti ir kurianti Patricija Gilytė savo darbuose pastarąjį dešimtmetį analizuoja konkrečios vietovės specifiką – bando aprėpti pokyčius bei dokumentuoti šios vietos status quo iš meninės pozicijos. Parodoje „Ekvinokcija“ menininkė pristato šiemet Klaipėdoje sukurtą instaliaciją „Equinox K-7392“ ir instaliaciją „Tri-Galaxian L-4116“ (2014 m.), skirtą Linco miestui Austrijoje.

Daugiau apie parodą

Paroda veiks iki 2019 m. lapkričio 10  d.

Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centras

Daržų g. 10, Klaipėda https://www.etnocentras.lt/

„Raštais tekančios mintys“ – tradicinių riešinių paroda

Riešinės – šildantis ir nuostabiai atrodantis aksesuaras derantis ir prie tautinio kostiumo, ir prie kasdienių rūbų. E. Pečiurienės riešinės sertifikuoti Lietuvos tautinio paveldo dirbiniai, kuriuos dabina tradiciniai raštai, tarpusavy derančios spalvos bei karoliukai. Eglės kūrybiškumas, darbštumas įkvepia ir žavi – riešinės autorei ne tik darbas, bet gyvenimas ‒ jose atranda ramybę, poilsį bei grožį. Ši paroda jau ketvirta personalinė paroda pristatoma Klaipėdoje – autorė nuoširdžiai džiaugiasi klaipėdiečiais, jų atsiliepimais, linkėjimais, kurie suteikia didesnio pasitikėjimo savimi bei, žinoma, E. Pečiurienė laukia susitikimo pristatant naujausią parodą „Raštais tekančios mintys“.

Paroda veiks iki 2019 m. gruodžio 7 d.