Vykstančios parodos

Parodos vykstančios Klaipėdoje gali pradžiuginti jas lankantis gyvai galerijose arba apžiūrint jas nuotoliniu būdu.

Pateikiame informaciją apie šiuo metu Klaipėdos galerijose eksponuojamas parodas.

 


Virtualios
parodos/turai


 

Prano Domšaičio galerija (LNDM)

Liepų g. 33 | www.lndm.lt/pdg/

 

Personalinė Juozo Laivio paroda „Nieko naujo“

Parodoje eksponuojama 14 diagramų, sugeneruotų remiantis Prano Domšaičio galerijos pastato Klaipėdoje (Liepų g. 33) rekonstravimo projekto brėžiniais. Vaizdams išgauti naudojami pastate egzistuojantys ir realybėje patikrinami mato vienetai, kurie sudaro spalvines jungtis bei proporcijas. Estetizuoti duomenys yra komponuojami išlaikant vienovę su aplinka. Pastato vidus ir išorė persipina su vidinio kiemo ir toliau už jo atsiveriančio miesto peizažu. Skirtingų perspektyvų visuma kuria autentišką atmosferą, kuri papildoma fotografijomis kaip nuorodomis į meninio tyrimo efektus.

Paroda veiks iki spalio 2 d.

Vytautas Kašuba. „Žmogaus misterija“

Ekspozicijoje „Žmogaus misterija“ pristatoma Vytauto Kašubos (1915–1997) – žymaus lietuvių išeivijos skulptoriaus – kūryba. Menininkas gimė 1915 m. rugpjūčio 15 d. Minske – ten tuo metu gyveno per Pirmąjį pasaulinį karą iš Lietuvos pasitraukę tėvai. Grįžusi į Lietuvą, šeima apsigyveno Liudvinave, kiek vėliau persikėlė į Marijampolę. Menu V. Kašuba susidomėjo dar vaikystėje – matyt, paskatintas vyresniojo brolio, kuris dėstė mokykloje piešimą. Keletą metų pasimokęs Rygiškių Jono gimnazijoje, V. Kašuba perėjo į ką tik Marijampolėje atsidariusią amatų mokyklą ir 1934 m. baigė medžio drožimo klasę. Padirbėjęs skulptoriaus Juozo Zikaro dirbtuvėje, įstojo į Kauno meno mokyklą ir po kelių mėnesių buvo perkeltas į penktąjį kursą, į skulptūros
Daugiau informacijos čia.

Lauko ekspozicija „Miesto sodas“

Rugpjūčio 4 d. 16 val. LNDM Prano Domšaičio galerija (Liepų g. 33, Klaipėda) pristato lauko ekspoziciją „Miesto sodas“ ir jos atidarymą lydinčią edukacinę programą šeimoms. Pastatų komplekso viduje tarsi salos tyvuliuoja žaliosios oazės. Kitados čia buvo auginamos daržovės. Šiandien  ̶  išpuoselėtas sodas, kuriame galima mėgautis lėtu tempu, apmąstymais, augalija ir jos skleidžiamais kvapais. Toliau už jo sienų driekiasi urbanistinis peizažas. Projektas „Miesto sodas“ tyrinėja žmogaus ir gamtos santykį urbanistinėje aplinkoje. Uždarame sode – keturių menininkų lauko ekspozicija, parengta edukacinė programa šeimoms ir galimybė susipažinti su meno scena periodinių kultūros ir meno leidinių iš Lietuvos ir užsienio skaitykloje. Daugiau informacijos.

Lauko ekspozicija veiks iki lapkričio 1 d.

 

Švyturys BHouse

Kūlių vartų g. 7

 

 

Klaipėdos Kultūrų Komunikacijų Centras (KKKC) / Kultūrpolis

Didžioji Vandens g. 2 | www.kkkc.lt

 

„6 m³ galerija“ – dėmesys jauniems kūrėjams 

KKKC Parodų rūmų centrinio įėjimo vitrinoje, pavadintoje „6 m³ galerija“, pasikeitė ekspozicija. Iki šiol joje buvo rodomi Anastasijos Leliuk, iš Ukrainos atvykusios ir Lietuvoje laikiną prieglobstį radusios menininkės, darbai.

Nuo birželio 10 d. „6 m³ galerijoje“ eksponuojamas VDA Klaipėdos fakulteto studento Edvino Vygonto paveikslas taip pat buvo sukurtas reaguojant į karą Ukrainoje. Bakalauro baigiamojo darbo paveikslų ciklas „Sužalotas aš. Autoportretai“, susidedantis iš 6 drobių ir videoprojekcijos, – jauno žmogaus refleksija į per vieną dieną pasikeitusį pasaulį. Jis pasakoja apie tai, kaip karo šmėklos iš istorijos vadovėlių persikelia į  kasdienybę, sugriaudamos saugaus ir patogaus gyvenimo viziją.

„6 m³ galerija“ veikia 24 valandas per parą.

Liepojos universiteto Meno tyrimų laboratorijos „MPLab“ menininkų grupės paroda „Mindful explorations / Sąmoningi tyrinėjimai“

Liepojos universiteto Meno tyrimų laboratorijos „MPLab“ menininkų grupės paroda „Mindful explorations / Sąmoningi tyrinėjimai“, kuratorė – Paula Vītola. Tarpdisciplininio meno parodoje „Sąmoningi tyrinėjimai“ šeši Latvijos menininkai iš Liepojos pristato savo meninius tyrinėjimus apie mūsų suvokimą, gyvenimo būdą bei santykį su technologija ir aplinka. Savo tyrinėjimus šie menininkai vykdo pasitelkę įvairias technikas ir medijas – garsą, vaizdą, videoįrašus, taip pat dirbtinio intelekto įrankius, virtualiąją bei išplėstinę realybę – visi šie dalykai padeda sukurti naujas sąsajas bei eksperimentuoti su gamtiniais ir pramoniniais reiškiniais. Daugiau informacijos.

Paroda veiks iki spalio 9 d.

Mindaugo Kavaliausko fotografijų paroda „A taškas“

Vieni žmonės žiūri futbolą, kiti eina žvejoti. O šie žmonės – stebėti lėktuvų. Žavėtis aviacija pradėta tada, kai į orą pakilo pirmosios skraidymo mašinos. Daugelis vaikų, gimusių XX a. II pusėje, dar prisimena, kai savaitgaliais tėvai juos veždavosi į oro uosto apylinkes stebėti lėktuvų. Šiandien lėktuvų stebėjimas yra kur kas kompleksiškesnis reiškinys, kurį lydi daugybė „kur?“, „kodėl?“, „kada?“, „kas?“, „kaip?“ ir „oho“. Kai kuriuose „A taškų“ oro uostuose įrengtos specialios lėktuvų stebėjimo zonos, pastatytos platformos. Šiose vietose aviacijos entuziastams leidžiama priartėti prie lėktuvų, kad jie galėtų pamatyti kabinose sėdinčius pilotus, išgirsti reaktyvinių variklių ūžesį. Daugiau informacijos.

Paroda veiks iki spalio 9 d.

Klaipėdos knygos meno festivalis

Pirmą kartą Klaipėdoje vyksiantis knygos meno festivalis kviečia susipažinti su materialiąja knygos puse. Festivalio šūkis – „Atverskime knygą kartu“ – siūlo atidžiau pažvelgti į knygos meninį apipavidalinimą, jos struktūrą, iliustracijas; pamatyti joje dailininko darbą, jo kurtas iliustracijas ir knygos dizainą: maketą, šriftus ir kitus knygos dekoro elementus. Daugiau informacijos.

Paroda veiks iki spalio 9 d.

 

Gyčio Arošiaus personalinė tapybos paroda „Praeities ateitis“

Pastaruoju metu nuolat pasikartojančių globalių ir technologinio progreso paskatintų katastrofų akivaizdoje pastebimas visuotinis susidomėjimas ateities problematika, filosofijos, kultūros ir meno lauke ryškėja pesimistinės ateities vizijos. Istoriškai žvilgsnis į ateitį nėra unikalus ar būdingas išskirtinai dabarčiai, bet šiandien žmonijos pabaigos nuojautos motyvas tampa kaip niekad aktualus dėl žmonijos veiklos masto. Pesimistinės vizijos visuomet lydi krizinius laikotarpius, pradedant bibliniais apokalipsės siužetais, baigiant šių dienų menui būdingais svarstymais apie globalinio atšilimo pasekmes. Daugiau informacijos.

Paroda veiks iki spalio 9 d.

 

Lietuvos Jūrų muziejus 

Smiltynės g. 3 | www.muziejus.lt

 

Lietuvos jūrų muziejus antrąjį karantiną pasitiko siūlydamas lankytojams ir gerbėjams neapleisti jo ir lankytis virtualiai tinklalapyje www.muziejus.lt bei socialinėse „Facebook”, „Instagram” paskyrose. Šiandien pristatome naują parodą – „Jūros gyvūnai herbuose“peržiūra.

Gyvenimas prie vandens formavo žmogaus savimonę. Vandens simbolika atsispindėjo kultūroje ir valdžios simboliuose. Atsiradus heraldikai, vandens simboliai persikėlė į miestų ir miestelių herbus. Vienuose – bures iškėlė laivai, kituose – apsigyveno vandens gyvūnai ir fantastinės būtybės. Pastarieji sutinkami po visą Lietuvą išsibarsčiusių gyvenviečių herbuose. 

Virtuali paroda „Nuo žagrės – prie šturvalo“ peržiūra.

Šimtmečius lietuviai buvo žemdirbiai. Arė žemę, sėjo rugius, augino gyvulius. Apie „jūres” žinojo tik iš nuogirdų. Nedaugelis jas savo akimis buvo matę. Tais laikais Lietuva buvo toli nuo jūros… prie žagrės.

Viskas pasikeitė XIX a. antrojoje pusėje. Rusijos carų valdomoje Lietuvoje skurdas slėgė lietuvių pečius, o pasakojimai apie dolerį kitoje „jūrių” pusėje viliojo norinčiuosius gyventi geriau. Palikę savo gimtąsias sodybas, tūkstančiai lietuvių išvyko į Ameriką. Kelionės metu jie pamatė didžiausius Europos uostus ir laivus. Plaukdami Amerikos link, išeiviai patyrė gyvenimą jūroje: sirgo jūros liga, su išgąsčiu laukė audros pabaigos, o kartais  – pasitikdavo mirtį Atlanto vandenyse. Tai buvo pirmoji masinė lietuvių akistata su jūra.

„Baltija – mūsų namai“ – peržiūra.

Baltijos jūra – jauna, vos 18 tūkstančių metų skaičiuojanti jūra. Juokai lyginant su 750 milijonų metų skaičiuojančiu Ramiuoju vandenynu. Kaip augo Baltija? Išbudinta ledynų ir judančių tektoninių Žemės plutos plokščių ji gimė kaip Baltijos ledyninis ežeras, judėjo savo kontūruose – virto į Joldijos jūrą, vėliau Anciliaus ežerą, Litorinos jūrą. Tarp kitko, žymusis Olando kepurės skardis istorijos mėgėjams iki šiol primena Litorinos jūros periodą. Jūra iki šiol nerimsta, mūsų pakrantėje vandens lygis kasmet kilsteli keliais milimetrais. Pagrindinė mūsų jūros ypatybė yra jos druskingumas – tai apysūrio vandens telkinys, tad čia gyvena tik labiausiai užsispyrę gyviai, prisitaikę gyvento kritinio druskingumo sąlygomis. Gėlavandenėms žuvims Baltijos jūra per sūri, o jūrinėms rūšims, mėgstančioms sūrų vandenį – per daug gėla. Į Baltijos jūrą įteka gėlą vandenį didžiuliais kiekiais plukdančios upės (Neva, Dauguva ,Vysla, Nemunas ir t.t.), o sūrus vanduo į jūrą įsilieja gana sunkiai, per gana seklias protakas – Skagerako, Kategato, Didžiojo ir Mažojo Belto bei Eresuno sąsiaurius.

 

Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyrius

Bažnyčių g. 6 | facebook.com/LDSKlaipedosGalerija

 

Virtuali Algirdo Taurinsko (1941–2017retrospektyvinė paroda „Iš dirbtuvių…”. Algirdas Taurinskas, pelnytai buvo tituluojamas gyvuoju tapybos klasiku, jis buvo nepralenkiamas koloristas, potepių virtuozas, filosofas, mąstytojas ir puikus pedagogas. Tai buvo stiprios, jaunatviškos ir ekspresyvios dvasios menininkas, tęsiantis romantiškosios lietuvių tapybos tradicijas ir gebantis pajūrio gamtos motyvus, Klaipėdos peizažus ir portretus perteikti vis kitaip. Pasak menotyrininkų, paprastuose jo siužetuose slypi didžiulė spalvos galia, dermė bei harmonija, vyrauja sodrus, meistriškas tapybinis potėpis, plastiškumas bei įtaiga.

Virtualus gidas po parodą su menininko dukra: https://www.youtube.com/watch?v=0VRgfFtEvks&feature=youtu.be

 

Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centras

Daržų g. 10 | www.etnocentras.lt

 

Paroda „Lietuviškas sodas pasitinka ir palydi“

Klaipėdos etnokultūros centras kviečia į Klaipėdos autobusų stotyje eksponuojamą tradicinių amatų meistrės Margaritos Macijauskienės parodą – „Lietuviškas sodas pasitinka ir palydi“.  Tai senųjų tradicijų ir naujų formų paieškų rezultatas. Parodos autorė siekia populiarinti sodų pynimą, kaip vieną iš tradicinių dekoratyvinės dailės rūšių, gyvybingą ir šiomis dienomis, tačiau jai nesvetimos ir naujos formos, netikėti sodų puošybos sprendimai. Šis renginys yra Klaipėdos 770 metų gimtadienio programos dalis. Autorės M. Macijauskienės iniciatyvą kurti ir populiarinti šiaudinius sodus palaiko bei remia Lietuvos kultūros taryba. Daugiau informacijos.

Lankymas – kasdien 05:15–21:00 val. (birželio – rugsėjo mėn.). Klaipėdos autobusų stotyje (Butkų Juzės g. 9)

Delmonų galerija – naujas sezonas

Nuo gegužės 12 d. Meno kieme (Daržų g. 10) naują sezoną pradeda Delmonų galerija. Maloniai primename, kad delmõnas – tradicinė Klaipėdos krašto moteriškos aprangos detalė, 2019 m. pripažinta saugotina vertybe ir įtraukta į Lietuvos nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą.

Klaipėdos etnokultūros centras, norėdamas įvairiapusiškai supažindinti su delmonų kūrimo ir dėvėjimo tradicija, klaipėdiečiams bei miesto svečiams pristato erdvę, kur eksponuojami tradiciniai delmonai, šiandieninių autorių darbai, Mažosios Lietuvos tautiniai kostiumai. Delmonų galerijoje taip pat bus gyvai pristatomas siuvinėtojo amatas, atskirą Delmonų galerijos dalį sudaro siuvimo amatui dedikuota erdvė. Galerijos šeimininkė – tradicinio siuvinėjimo meistrė Irena Ungaro – lankytojus supažindins su regiono kostiumo išskirtinumais bei konsultuos, jeigu lankytojams kils klausimų (lietuvių, anglų, vokiečių, italų, rusų kalbomis).

Delmonų galerijos lankymas II-VI 11–18 val. Delmonų galerijos veikla vykdoma įgyvendinant Klaipėdos etnokultūros centro projektą „Mažosios Lietuvos amatystė“, kurį globoja Klaipėdos miesto savivaldybė.

Kviečiame Jus ateiti į Delmonų galeriją ir atrasti šį ypatingą Mažosios Lietuvos grožį.  

Paroda veiks iki spalio 30 d.

 

Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka

Herkaus Manto g. 25, Klaipėda | www.klavb.lt

 

Kraštotyros skyriaus paroda „Klaipėdos ženklai ir jų sklaida“

Lauko paroda skirta klaipėdiečiams bei miesto svečiams, vėliau keliaus į seniausią Klaipėdos miestą partnerį Manheimą bei kitus Vokietijos miestus. (Nuotraukoje : Proginė lėkštė, skirta pagalbos Mėmelio kraštui sąjungos „Kriegshilfsvereins Baden für den Kreis Memel“ įkūrimui paminėti. Tai buvo miestų – Klaipėdos ir Manheimo partnerystės pradžia 1915 metais. Fotografas Antanas Lukšėnas)

III aukšto ekspozicinė erdvė

Paroda veikis iki gruodžio 29 d.

 

Si:said galerija

Daržų g. 18 | www.sisaid.lt

 

Klaipėdos naujoji galerija

Herkaus Manto g. 22 | www.klaipedosgalerija.com

 

Raimondos Jatkevičiūtės Kasparavičienės tapybos paroda „Jūra yra meilė“

Raimondos Jatkevičiūtės Kasparavičienės paroda „Jūra yra meilė“ – tai pirmoji personalinė autorės paroda Klaipėdoje. Pasak dailėtyrininkės Jolitos Mieželaitienės, menininkės tapybos vaizdo sandara – ypatinga, kurianti poetišką atmosferą. Daugiau informacijos.

Paroda veiks iki spalio 5 d.

 

Mažosios Lietuvos istorijos muziejus

Didžioji Vandens g. 2 | mlimuziejus.lt

 

Lauko paroda “Ukraina. Karas Europoje”

Šiuo metu Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus kiemelyje eksponuojama stendinė paroda „Ukraina. Karas Europoje“. Lauko ekspoziciją sudaro 24 stendai, juose pateikiama tekstinė informacija, grafikai, schemos, nuotraukos. Paroda lankytojams turėtų padėti atsakyti į klausimus, kaip gimė putinizmo ideologija, kodėl putinizmas provokuoja tokią agresyvią Rusijos politiką kaimynių atžvilgiu, ko siekė Rusija XX a. pab. ir XXI a. pr. kariaudama „bandomuosius karus“, kodėl Kremlius, sukūręs karo prieš Vakarų civilizaciją ir Europą planą, pirmąjį smūgį nukreipė į Ukrainą, ar Ukraina atsilaikys, kaip Lietuva ir kitos valstybės padeda Ukrainai išgyventi ir kovoti, ką dar Europos visuomenės gali padaryti kovojančios Ukrainos labui. Daugiau informacijos čia.

Paroda veiks iki spalio 9 d.

 

Atvirukų paroda  “Spalvingi prisiminimai iš Kaizerinės Vokietijos laikų”

Rugsėjo 16 d. 16 val. Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) atidaroma Rytprūsių kultūros centro (Elingenas, Bavarija) parengta atvirukų paroda „Sveikinimai iš… Rytų Prūsijos. Spalvingi prisiminimai iš kaizerinės Vokietijos laikų”. Gausūs visų šių prisiminimų pavyzdžiai saugomi Rytprūsių kultūros centro bei Rytprūsių vaizdų archyve. Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje eksponuojamų atvirukų paroda yra papildyta kraštotyriniais komentarais ir atspindi net 17 atskirų temų (vietovių vaizdai, aikštės, alėjos, paminklai, geležinkelio stotys, tramvajai, jūros pakrantė ir jūra, Baltijos jūros kurortai bei gyvenimas paplūdimiuose, humoras ir kt.). Daugiau informacijos čia.

Paroda veiks iki spalio 15 d.

 

Baroti galerija

Didžioji Vandens g. 2 | www.barotigalerija.lt

 

 

Klaipėdos lėlių teatras

Turgaus g. 9 | www.klaipedosleliuteatras.lt

 

 

Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka

Jaunimo padalinys

Tilžės g. 9 | www.biblioteka.lt

 

Meno skyrius

J. Janonio g. 9 | www.biblioteka.lt

 

 

 

 

Atnaujinta 2022.09.26 12:40