Vykstančios parodos

Lietuvos nacionalinis dailės muziejus

Liepų g. 33, Klaipėda | www.ldm.lt/pdg

Rytų Prūsijos dailės paroda „Nuostabioji žemė. Dailininkai Rytų Prūsijoje. XIX a.-XX a. I pusės tapyba ir grafika iš Aleksandro Popovo rinkinio”

Grupelė kraštotyros ir istorijos mėgėjų 2009 m. Klaipėdoje įkūrė VšĮ Rytų Prūsijos dailės mylėtojų draugiją „Nidden“, kurios tikslas – dailės darbų, sukurtų Rytų Prūsijoje ir vaizdingai bylojančių apie regiono gamtą, praeitį, gyventojus, paieškos, rinkimas bei sklaida
Daugiau…

XVI–XX a. miniatiūrų ekspozicija

Miniatiūrų ekspozicijoje Prano Domšaičio galerijoje rodoma daugiau kaip 300 įvairių miniatiūros žanro vaizduojamosios ir taikomosios dailės kūrinių iš Lietuvos dailės muziejaus rinkinių
Daugiau…

Paroda „Dionyzo Varkalio kolekcija. Iš Lietuvos dailės muziejaus Klaipėdos krašto XIX– XX a. pr. taikomosios dailės rinkinio”

Parodoje „Dionyzo Varkalio kolekcija iš Lietuvos dailės muziejaus Klaipėdos krašto XIX-XX a. pr. taikomosios dailės rinkinio” eksponuojami porceliano, fajanso indai, bronzinės skulptūrėlės, medaliai, žvakidės, sidabro ar pasidabruotos vazos, stalo reikmenys ir papuošalai. Visi jie mena Klaipėdos ir pamario krašto kasdienį gyvenimą, atspindi vidutiniojo luomo bei eilinių miestiečių estetinį skonį. Nemaža dalis keramikos dirbinių – puodeliai, lėkštės ir lėkštutės, įvairūs suvenyrai yra puošti Klaipėdos miesto ir krašto vietovių vaizdais arba pažymėti buvusių restoranų, smuklių, viešbučių užrašais. Kolekciją, vertinga istoriniu ir meniniu požiūriu, surinko ir Lietuvos dailės muziejui perdavė klaipėdietis Dionyzas Varkalis
Daugiau…

Česlovo Janušo tapybos ekspozicija „Prie Baltijos ir prie Atlanto“

Ekspozicijoje „Prie Baltijos ir prie Atlanto“ rodoma Česlovo Janušo (1907–1993) – vieno populiariausių tarpukario Lietuvos ir lietuvių išeivijos tapytojų marinistų – darbų kolekcija (88 kūriniai), kurią 2010 m. Lietuvos dailės muziejui dviem dešimtmečiams deponavo Jungtinėse Amerikos Valstijose gyvenantis tapytojo sūnus ir kolekcijos savininkas Saulius Janušas… Daugiau…

Retrospektyvinė Danutės Žalnieriūtės grafikos paroda

Retrospektyvinėje parodoje Prano Domšaičio galerijoje eksponuojami klaipėdietės grafikės Danutės Žalnieriūtės darbai atstovauja trisdešimties metų kūrybos laikotarpiui, pradedant 1981 m. „Peizažu su baidykle“ ir baigiant 2020 m. „Trešnių lietumi“. Abu estampai sukurti dailininkei charakteringu ir puikiai įvaldytu oforto ir akvatintos technikų deriniu.

Paroda vyks iki 2020 m. rugpjūčio 31 d.

Jubiliejinė Sofijos Kanaverskytės dekoratyvinių vėliavų paroda

Jubiliejinėje parodoje Prano Domšaičio galerijoje Sofija Kanaverskytė pristato visus tris dekoratyvinių vėliavų ciklus, sukurtus pastarųjų penkerių metų laikotarpiu ir skirtus Lietuvos istorijai: „Lietuvos valdovai“, „Lietuvos didieji“ ir „Lietuvos Respublikos Prezidentai“. Tradicines bažnytines vėliavas primenantis kompozicijų formatas ir eksponavimo būdas suteikia parodai santūraus iškilmingumo. Visuomenei gerai žinomų praeities ir dabarties asmenybių atvaizdams kurti pasitelkusi tekstilės ir tapybos jungtis, įvairias atlikimo technikas ir medžiagas, dailininkė siekė ir portretinio panašumo, ir dekoratyvaus apibendrinimo. Pasak parodos autorės, „tapyboje tokių portretų turime nemažai, bet atlikti juos tekstilės technikomis buvo tikras iššūkis“.

Paroda vyks iki 2020 m. rugpjūčio 31 d.

Klaipėdos naujoji galerija

Herkaus Manto g. 22 | www.klaipedosgalerija.com

Pristatoma žinomos miesto pedagogės ir menininkės Loretos Laurinavičienės, personalinė paroda „Žydėjimo kodas“, kurioje eksponuojami rinktiniai tapybos ant šilko darbai.

Paroda vyks iki 2020 m. liepos 9 d.

Paroda „Vasaros divertismentas“

Paroda „Vasaros divertismentas“ – tarsi didelis paveikslas, kur vyksmas ir kūryba belaikė, kur kiekvienas menininkas įneša mažytį indėlį, atskleisdamas savąjį kūrybinį stilių, matymą ir mąstymą. Rinktinė ekspozicija neturi bendro vardiklio, tačiau kiekvienas autorius – savaip įdomus ir išskirtinis, todėl paroda leidžia žiūrovui pamatyti platesnį Lietuvos tapybos lauką.

Paroda vyks iki 2020 m. rugpjūčio 8 d.

Klaipėdos Kultūrų Komunikacijų Centras (KKKC) / Kultūrpolis

Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda | www.kkkc.lt

KKKC Meno kiemo dirbtuvių languose pristatomos keturių menininkų – KKKC meno rezidentų Irmos Leščinskaitės, Tomos Šlimaitės, Žanetos Jasaitytės-Bessonovos ir Juozapo Kalniaus kūrybos parodos.
Daugiau

Birželio 19 d., 17:00 val. atidaroma Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijos (LASKAO) parengta kasmetinė architektų darbų paroda „Klaipėdos architektūra 2019 | Ribos“.

Pagrindinė tradicinės parodos dalis – architektų metinės produkcijos apžvalga. Jos temos – projektai, realizacijos, architektūros konkursai, akademiniai darbai. Eksponuojami Klaipėdai parengti ir įgyvendinti projektai. Parodos ekspozicijos temą „Ribos“ suformavo šių metų aktualiausias įvykis – pasaulinė pandemija, kurios metu įvesta privaloma visuotinė fizinė distancija. Mus supanti erdvė gali suburti arba atriboti, rodyti kryptį ar paklaidinti. Šiais metais klasikinė atvira parodos schema keičiama. Lankytojai kviečiami individualiai apžiūrėti 2019-ųjų metų Klaipėdos architektūrą.

Paroda vyks iki 2020 m. liepos 19 d.

Paroda „Klaipėdos bohema“

Istorinėje-meninėje parodoje, suformuotoje pagal tyrimo „Klaipėdos bohema 1985 – 2000“ medžiagą, eksponuojamos asmeninių archyvų ir interneto puslapio epaveldas.lt nuotraukos, daiktai ir jų istorijos, plakatai, kultūrinių įvykių vaizdo įrašai, Klaipėdos muzikos grupių garso įrašai ir kt., pasakojantys apie XX a. pabaigos Klaipėdos miesto atmosferą ir čia vykusius neformalius judėjimus.
Birželio 20 d., 20:00 val. parodos atidarymo metu vyks siautulingas renginys su to laikmečio herojais.

Paroda vyks iki liepos 19 d.

Paroda „Mikropasauliai: abstraktūs atvaizdai“

Birželio 19 d., 18:00 val. atidaroma tapytojos Irmos Leščinskaitės kūrybos paroda „Mikropasauliai: abstraktūs atvaizdai“.
Autorė sakosi turinti tikslą atkreipti dėmesį į šių dienų žmogaus ir visuomenės gyvenime vyraujančias aktualijas: gamtinės gyvenamosios aplinkos, kultūros tradicijų ir harmoningų asmeninių bei socialinių žmonių santykių tvarios plėtros išsaugojimą.

Paroda veiks iki 2020 m. liepos 19 d.

Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyrius

Bažnyčių g. 6, Klaipėda | https://www.facebook.com/LDSKlaipedosGalerija

Virtuali paroda „(SAVI)izoliacija“

Lietuvos dailininkų sąjungos skyrius (Klaipėdos galerija) gegužės mėnesį savo socialinių tinklų platformose pristato virtualią savo narių parodą „(SAVI)izoliacija”. Karantino metu įprastą rutiną pakeitė socialinis atsitolinimas, izoliacija, įvairūs ribojimai, iki nulio susitraukęs viešasis gyvenimas ir nerimas dėl ateities. Mokslininkai teigia, kad net ir geriausiu atveju persirgti teks didžiajai daliai visuomenės, o perkamiausių knygų dešimtukuose dabar karaliauja A. Kamiu romanas „Maras”… Ištuštėjusios miestų gatvės ir aikštės nestokoja apokaliptinės nuotaikos, o kultūros klausimas kabo visiškame nesvarume.

Kad ir kokios žinios besklandytų mūsų padangėje, kad ir kur mes išblaškyti saviizoliuojamės – gyvenimas privalo eitį į priekį. Tad įkvepiam nuo jūros atneštos pavasario gaivos ir kviečiame pasidžiaugti meno kūriniais sukurtais menininkams būnant (savi)izoliacijoje.

Šioje virtualioje parodoje dalyvauja Dalia Čistovaitė, Toma Šlimaitė, Gražina Eimanavičiūtė, Daiva Ložytė, Aurimas Anusas, Aušra Mačiulaitienė ir Neringa Poškutė-Jukumienė.

Paroda „Atidaryta / Open“ – meno kūriniai iš Edmundo Kolakausko kolekcijos

Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus „Klaipėdos galerija“ po ilgiau nei metus trukusios renovacijos ir įsiterpusios karantino pauzės atveria duris su paroda „Atidaryta / Open“, suformuota iš meno kolekcininko Edmundo Kolakausko sukaupto tapybos darbų lobyno.
Klaipėda tikrai nestokoja daug kūrybingų dailininkų, kurie garsina Klaipėdos vardą Lietuvoje ir už jos ribų, tad šioje parodoje bus paminėti ne tik jau mus palikę menininkai, bet atkreipsime dėmesį ir į tuos, kurie aktyviai kuria šiandien.
Atidarymo metu svečiai turės galimybę išgirsti violončelisto Justo Kulikausko muziką.

Paroda atidaroma birželio 18 d., 17:30 val. ir vyks iki liepos 11 d.

Naujoji Klaipėdos galerija

Herkaus Manto g. 22 | Mados ir verslo centre „Herkaus galerija

Nuo 2020 m. gegužės 14 d. Simo Žaltausko tapybos paroda „Rezonansai“ Naujojoje Klaipėdos galerijoje eksponuojamą parodą klaipėdiškis tapytojas Simas Žaltauskas pavadino „Rezonansai“ siekdamas atskleisti muzikos ir tapybos sąryšį.
Visi tapybos darbai, eksponuojami parodoje, buvo sukurti skambant gyvai klasikinei muzikai, atliekamai pasaulinio garso muzikantų. Ši tapybos ir muzikos simbiozė leido autoriui sukurti išskirtinę tapybos darbų kolekciją, kuri tarsi užkonservavo E. Grygo, S. Rachmaninovo, F. Šuberto, A. Vivaldi, J. S. Bacho ir kitų kompozitorių kūrinių skambesį
Daugiau…

Paroda vyks iki birželio 11 d.

Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centras

Daržų g. 10, Klaipėda | www.etnocentras.lt

Tautodailės metų proga, Klaipėdos etnokultūros centre birželio 2–liepos 31 d. eksponuojama Ievos Matulionytės ir dr. Elenos Matulionienės autentiškų delmonų rekonstrukcijų paroda „Mažosios Lietuvos delmonai“. Tai 20-ies siuvinėtų tekstilinių krepšelių (delmõnų) kolekcija, nukelianti lankytoją į XIX a. vid.–XX a. pr. Delmonai siuvinėti I. Matulionytės, remiantis dr. E. Matulionienės tyrimų medžiaga ir ilgamete praktine patirtimi.
Mažosios Lietuvos delmonai (delmõnas) Matulionių šeimoje atsirado prieš keturis dešimtmečius, kai 1978 m. Irena Česnauskienė savo studentei dukrai Elenai išsiuvinėjo pirmąjį delmoną. Kryželiu siuvinėtas krepšelis buvo ryšimas ,,Vorusnės“ ansamblyje su Klaipėdos krašto tautiniu kostiumu...
Daugiau…

Etnokultūros centras kviečia apsilankyti Meno kieme veikiančioje Tradicinės tekstilės galerijoje.
Joje galima susipažinti su Mažosios Lietuvos tautiniu kostiumu, pasigrožėti atskirų kostiumo detalių – juostų, delmonų, galvos dangų, pirštinių  – ekspozicija, išvysti tik šiam kraštui būdingą mergvakario sietyną bei kitas tradicines puošmenas.

Paroda vyks visą vasarą, antradieniais-šeštadieniais, 11.00-17.00 val.

Liepos 15 d. 17.00 val. Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centro keramikos dirbtuvėse atidaroma paroda „Gotikos keramikos rekonstrukcijos“.
Tai XIII-XVII a. keramikos replikos, pagamintos pagal Lietuvos nacionalinio muziejaus ir Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai fonduose saugomą medžiagą. Parodos atidarymo metu bus demonstruojamas dokumentinis filmas „Raugo keramika“ (2018 m., aut. Anthony Stellaccio, JAV), vyks lipdymo edukacija (užsiregistravusiems).

Paroda vyks iki rugsėjo 14 d.

Mažosios Lietuvos istorijos muziejus

Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda | www.mlimuziejus.lt

Nuo gegužės 30 d. Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) pradedama eksponuoti multimedijos menininkų Augustino Našlėno ir Viliaus Jokubaičio audiovizualinė instaliacija „Tylios šventovės”. Ji susideda iš 90 minučių trukmės animuotų fotomontažų vaizdo filmo bei erdvinio garso takelio.

Tylios šventovės – tai devyni istoriškai reikšmingi taškai, išsidėstę palei… Daugiau…

Instaliaciją muziejuje apžiūrėti bus galima iki liepos 10 d.

VALSTYBĖS DIENĄ PASITINKANT ATIDAROMA ŽYMAUS SPAUDOS FOTOGRAFO R. DANISEVIČIAUS DARBŲ PARODA

Liepos 3 d. 14 val. Klaipėdoje prie paminklo vieningai Lietuvai „Arka” (šalia Biržos tilto) atidaroma Ramūno Danisevičiaus fotografijų paroda „Lietuvos valstybės vadovai. Trisdešimties metų istorija”. Ji skiriama Lietuvos Nepriklausomybės atgavimo 30-mečiui pažymėti.
Paroda veiks iki rugpjūčio 3 d.

Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka

H. Manto g. 25, Klaipėda | www.klavb.lt

Galerijoje 13 L Nuo liepos 22 d. iki rugpjūčio 30 d. Paroda LIETUVOS SPAUDOS FOTOGRAFIJA 2020. Galerijoje 13 L

Galerijoje 3 A. iki liepos 31 d. Vilmos Fioklos Kiurės tapybos darbų paroda „Kalnai kelmuoti“.

Interneto skaitykloje iki rugpjūčio 30 d. Lietuvių kalbos dienoms informacinė paroda „Senovės lietuvių patarlės ir priežodžiai“.

Periodikos skaitykloje nuo liepos 23 d. iki rugpjūčio 30 d. Informacinė paroda „Simonui Dachui – 415“

Kraštotyros skaitykloje iki sausio 23 d. Leidinių paroda 34 – oji I.Simonaitytės literatūrinė premija, skirta rašytojui Juozui Šikšneliui.

Liepos 1 d. 17.00 val. galerijoje 3A kviečiame į Vilmos Fioklos Kiurė parodos „Kalnai kelmuoti“ atidarymą. Dailininkė – išskirtinė tapytoja, poetė, žmogaus teisių aktyvistė ir visuomenininkė. Savo spalvomis, drąsa ir aštrumu primena meksikiečių žinomą dailininkę Frida Kahlo. „Kalnai kelmuoti“—jautri ekspozicija, kurios tema neramina, gal net kelia siaubą mums visiems—plyni kirtimai, vertybių krizė. Parodos temą įkvėpė A.Baranausko poema „Anykščių šilelis“.

Visą vasarą Edukacinėje erdvėje veikia ŠEIMOS GARAŽAS. Garažą mes žinome kaip patalpą, kurioje yra remontuojamas ir laikomas transportas. Edukacinės erdvės garaže „remontuosime“ perdirbamas medžiagas ir iš jų kursime naujus ir netikėtus objektus. Reikalingas priemones paruošime. Laukiame atvykstant! Registracija

Si:saig galerija

Daržų g. 18, Klaipėda | www.sisaid.lt

Iš „Prospekto” galerijos Vilniuje į galeriją „Si:said” (Daržų g. 18, Klaipėda) persikelia Dalios Mikonytės personalinė paroda „bust”.

Birželio 5-ąją 18 val., atidarymo dieną, taip pat gros ir Rūta MUR.
Naujausioje D. Mikonytės parodoje vizualinėmis priemonėmis kalbama apie vėžį, subtiliai atveriant asmenines kūno ir išgyvenimo patirtis.

Sudėtingos ligos akivaizdoje kinta ne tik kūnas, bet ir paties objekto kūniškoji patirtis, kuri formuojasi stebint bei fiksuojant nepažinius virsmus ir metamorfozes, sukuriančias santykį tarp identiteto ir materialumo… Daugiau…

Paroda veiks iki birželio 26 d.

Nuo gegužės 15 d. (penktadienis) galerijoje „Si:said” (Daržų g. 18, Klaipėda) veiks Juozapo Kalniaus fotografijų paroda #flirtasufiltru.

Naujausia paroda #flirtasufiltru – tai kasdienybės dienoraštis, sukaupęs egzistuojančių, dingusių arba pakitusių objektų siluetus, eskizus, neišsivysčiusias idėjas, paveiktus laiko ir erdvės. 2018-ųjų pabaigoje socialiniame tinkle J.Kalnius kartu su menininke Meile Sposmanyte pradėjo fotografinį skaitmeninį dialogą, kurį inspiravo techniniai eksperimentai ir
Daugiau …

Paroda vyks iki gegužės 29 d.

Liepos 10 d. (penktadienis) 17 val. galerijoje „Si:said“ (Daržų g. 18, Klaipėda) atidaroma Rolando Marčiaus tapybos paroda „Padangių žiotys“.

Kūrinių ciklo „Padangių žiotys” pavadinimas yra nuoroda į Klaipėdos krašto geografinę padėtį. Naujausioje parodoje Rolandas Marčius reflektuoja pajūrio regiono kraštovaizdį bei istorinę atmintį. Prieš penkerius metus pradėtame tapybos cikle „Memelio mėlis“ daug dėmesio skirta Klaipėdos spalvinio kolorito ir jam būdingų santykių paieškai, persvarstyti nusistovėję vietos motyvai. Šįkart autorius tęsia mėlyno kolorito ieškojimus. Jam įdomus žmogaus ir gamtos santykis, ypač gamtinės struktūros įtaka istorijai.

Paroda vyks iki liepos 31 d. Galerijos darbo laikas III‒V 16‒18 val.

Baroti galerija

Aukštoji g. 1, Klaipėda | www.barotigalerija.lt

Tapytojo A. Gudaičio darbų parodaSIELA KAIP PAUKŠTIS

A. Gudaitis (1904-1989) – viena ryškiausių Lietuvos meno asmenybių, formavusių ir plėtojusių lietuviškosios moderniosios ekspresionistinės ir koloristinės tapybos principus. Parodoje eksponuojami tapybos darbai ir piešiniai, apimantys paskutinį brandžiosios kūrybos laikotarpį, kuriame ryškėja egzistencializmo nuotaikos, siekis išsilaisvinti iš regimojo pasaulio ribotumo ir chaotiškos būties beprasmybės. Vyrauja….

Paroda vyks iki rugpjūčio 5 d.