Į Dangės uostą prieš 200 metų atplaukusiam rafinuotam anglų keliautojui Klaipėda pasirodė esantis „blogai išgrįstas didelis komercinis miestas, kurio purvu pasidengusiose gatvėse moterys, apsiavusios ožiuko odos batais ir apsimovusios šilkinėmis kojinaitėmis, nuolat iki kulkšnių grimzdavo į purvą.“ O štai po karo Klaipėdoje duris atvėrus Žuvų pramonės technikumui, būsimieji laivavedžiai, kapitonai, šturmanai rytais bėgdavo praustis ne kur kitur, o būtent į tą pačią Dangės upę.
Dangė yra tai, kodėl šis miestas atsirado. Tik todėl, kad čia tekėjo ir tebeteka Dangė Vokiečių ordinas ir Kuršo vyskupas pastatė čia pilį bei miestą. Dangė – pirmasis Klaipėdos uostas, atnešęs pelnus vietiniams ir atvykusiems pirkliams, o miestui garsą visoje Europoje. Dangė – šio miesto priežastis, pradžių pradžia, proveržio akstinas bei gi puošmena.
Matė Dangė daug – vokiškąjį laikotarpį, švedų ir rusų užėmimus, Prancūzmetį, Pirmąją Lietuvos respubliką, nacius, sovietus, o dabar – Antrąją Lietuvos respubliką.
Miesto šeimininkai keitėsi, o Dangė vis ramiai tebetekėjo ta pačia kryptimi. Kaip atrodė gyvenimas eilinių žmonių, keičiantis amžiams ir miesto šeimininkams? Ką galime atrasti už didžiųjų istorinių įvykių? Daug daugiau nei ožiuko odos batus ir šilkines kojinaites purve.
Dalyvaukite pažintinėje ekskursijoje „Kasdieniškos Dangės istorijos“, kurios metu Dangė mums tas istorijas ir papasakos.
Ekskursiją pradėsime 2025-03-22 12 val. prie Biržos tilto (prie Undinės skulptūros), baigsime – prie Meridiano.
Ekskursijos trukmė – ~2 val.
Norinčius dalyvauti, kviečiu registruotis el. paštu 1252ekskursijos@gmail.com, nurodant, ekskursijos datą ir kiek asmenų dalyvaus.
Ekskursiją Jums ves gidė Agnė Abramovičienė. Tel. nr. 8 608 00 817.
Ekskursija NEMOKAMA, bet jos pabaigoje, jei nuspręsite, kad verta, galėsite atsidėkoti arbatpinigiais ir šypsena arba tik šypsena

Ekskursijos metu gali būti fotografuojama. Medžiaga gali būti naudojama renginio viešinimui.