Sportas Klaipėdoje

Šis sąvadas sudarytas sportą mylinčio klaipėdiečio ir skirtas aktyvų laisvalaikio leidimo būdą mėgstantiems uostamiesčio svečiams. Čia tikrai nerasite visų sporto veiklų, kurios galimos Klaipėdoje – tiesiog išrinkome tas, kurios, mūsų nuomone, galėtų būti aktualios į miestą atvykstantiems svečiams.
Autoriaus žodis

Individualios veiklos

Bėgimas

Visi bėgimo entuziastai ir  mėgėjai turi savo mėgstamus maršrutus ir visų mūsų maršrutai yra gana skirtingi savo danga, distancija, sudėtingumu) ir kt. Pateiksime keletą populiariausių ir tinkamiausių maršrutų.
Girulių miške, visai netoli vasaros estrados [1], yra suformuota 4,2 km ilgio trasa (Strava platformoje trąsa #1 pavadinimu “EKO Ratas”). Visa trasa – natūrali miško paklotė, kas bėgimui suteikia daugiau komforto.
Minėtas ratas dukart kertą a.k.a. ‘miško stadioną’ [2] (400 metrų ilgio mažesnis žiedas). Ypač tinkamas mėgstantiems šiek tiek ilgesnių distancijų intervalinius bėgimus.
Šiame miške nesunkiai galėsite sukurti ir savo mėgstamą maršrutą.

Dviračiai

Nepaisant dviračių takų gausos mieste, kaip ir bėgti, taip ir važiuoti sportiniu tempu miesto gatvėmis nėra patogu, tad siūlome rinktis vieną iš šių maršrutų: 1) pajūrio dviračių takas nuo Klaipėdos vasaros estrados iki Girulių [3], Karklės (9 km) ar net Palangos (23 km) 2) Smiltynėje dviračių takas [4] iki Juodkrantės link (22 km), o ilgesnių distancijų mėgėjams – iki Nidos (50 km), 3) o besiruošiantiems varžyboms galime pasiūlyti 8 km ilgio žiedinę asfalto trasą [5] Smiltynėje, tarp pirmosios ir antrosios Smiltynių, pradedant nuo senosios perkėlos ir dviračių taku leidžiantis link Juodkrantės (žemėlapis). Ties II-osios Smltynės paplūdimiu pasirinkti išvažiavimą dviračių taku miesto link ir įveikti 37 bei 30 metrų įkalnes.

Riedučiai

Tiems, kurie mėgsta važinėtis riedučiais, siūlome taip pat tris labai smagius maršrutus: 1) nuo Klaipėdos vasaros estrados iki Girulių (4 km)[3], 2) nuo Girulių iki Melnragės (4 km)[6] ir 3) pėsčiųjų ir dviračių taku palei Danės upę nuo burlaivio “Meridianas” iki Klaipėdos universiteto botanikos sodo (9 km)[7].

Lauko treniruokliai

Per keletą pastarųjų metų įvairiose miesto vietose atsirado daug lauko treniruoklių aikštelių, kas suteikė galimybę sportuoti parkuose, teritorijose šalia stadionų, mokyklų, gyvenamųjų rajonų. Daugybė aikštelių išdėstyta visame mieste [8][9][10], tad jums tik reikia tik atidžiau apsidairyti – gal viena jų yra visiškai šalia? O mes norime rekomenduoti keletą įdomesnių vietų: Danės upės kairiajame krante, Girulių miške šalia pėsčiųjų ir dviračių tako [11], Melnragės★ [12] bei Smiltynės★ [13] paplūdimiuose.

Orientavimosi sportas

Tikriems gamtos mylėtojams ir bėgimo sporto entuziastams orientacinis sportas tikriausiai bus arčiausiai širdies. Klaipėdos UNESCO teritorijoje – Smiltynėje įrengtas orientacinio sporto parkas [14].
Norintiems įsigyti orientacinės trasos žemėlapį reikėtų kreiptis į Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centrą (Turgaus g. 7, Klaipėda).

Komandinis sportas

Krepšinis

Mieste yra daug krepšinio aikštelių, tačiau ne visos yra aktyviai naudojamos. Mėgstantiems iššūkius norime pasiūlyti šias: [15][16][17][18][19]. O jei jūs esate tiesiog krepšinio fanas ir norite savo akimis pamatyti kaip visa širdimi už savo komandą serga klaipėdiečiai, būtinai apsilankykite krepšinio klubo Klaipėdos “Neptūnas” rungtynėse “Švyturio” arenoje [20] (Dubysos g. 10).

Futbolas

Mieste yra nemažai ir futbolo aikštelių, tačiau visų jų būklė ir užimtumas yra skirtingas. Pateikiame savo nuožiūra tinkamiausius aikštynus kur galėtumėte prisijungti ar su savo kompanija mesti iššūkį čia žaidžiantiems: [21][22][23]. O jei jus domina paplūdimio futbolas, rinkitės Smiltynės paplūdimį [24] prie gelbėtojų stoties.
Futbolo rungtynes gyvai galite stebėti Klaipėdos centriniame [25] stadione – Sportininkų g. 46.

Tinklinis

Pajūris ir tinklinis daugeliui klaipėdiečių neatsiejami. Klaipėdoje paplūdimio tinklinio namai yra II-osios Melnragės paplūdimys★ [26] – čia yra įsikūręs Klaipėdos pliažo tinklinio sporto klubas su 4-iomis tinklinio aikštelėmis ir net tribūnomis. Smiltynės paplūdimys★ taip pat turi ištiesęs tinklą [27].
Be je, Klaipėdoje paplūdimio tinklinis žaidžiamas visus metus! Tai daryti šaltuoju sezonu galima uždaroje paplūdimio tinklinio arenoje.

Tenisas

Atvirų teniso kortų mieste yra nėra daugi ir jų užimtumas yra pakankamai didelis, tad siūlome prieš atvykstant susisiekti su aikštynus prižiūrinčiais klubais: [28][29][30][31][32].
II-ojoje Melnragėje [33] galima žaisti ir paplūdimio tenisą★. Pats žaidimas yra panašus į lauko tenisą – tai energijos ir greitumo reikalaujanti sporto šaka, kuri paprastai žaidžiama komandomis, tad visus raginame kviesti draugus ir atrasti dar nepažįstamą sporto šaką!

Rankinis

Rankinį pajūryje žaisti gali būti sudėtinga, tačiau Klaipėdoje galite apsilankyti daugkartinių Lietuvos rankinio lygos čempionų – Klaipėdos “Dragūnas” rungtynėse (Taikos pr. 61A) [35], tačiau, vasarą prie jūros pažaisti paplūdimio rankinį yra realu. Jis vyksta Melnragės paplūdimio★ šiaurinėje pusėje [34].

Vandens sportas

Banglenčių sportas

Kai kuriems tai bus naujiena, kiti gal girdėjo, tačiau negali patikėti, bet TAIP – Klaipėdoje galima mokytis pažaboti banglentę, skrosti bangas ir net dalyvauti varžybose! O savo vaikus –  atvežti į banglenčių stovyklą.
Visa tai vyksta Melnragės paplūdimyje★, šalia šiaurinio molo [36], nes būtent dėl molo konstrukcijos yra sujaukiamas natūralus bangų ciklas ir jos pasidaro tinkamos banglenčių sportui. Čia galėsite išsinuomoti bangelnes, hidro kostiumus ir būti apmokyti specialistų

Vandenlentės

Daug kas šią pramogą dar vadina SUP’ais. Dėl esamos geografinės padėties Klaipėdoje vandenlentėmis galite pasiirstyti Danės upe ir Baltijos jūroje★.
Vandenlenčių bazė prie jūros yra įsikūrusi Melnragėje [37], šalia šiaurinio molo.

Wake vandenlenčių parkas

Didelio populiarumo Lietuvoje susilaukė vandenlenčių sporto „Wake“ parkai su specialiomis įrengtomis tarsomis. Klaipėdoje toks parkas yra vienas – „WakeStar“. Tai gal net labiau panašu į slidinėjimą, tik reikia nepaleisti troso iš rankų kuris jus traukia per visą parką.
Papramogauti, pasportuoti ir pabandyti išlipti nesušlapus iš vandens galite Malūnų parko tvenkinyje.

Plaukimas

Klaipėdoje galite plaukti ne tik jūroje, bet ir išbandyti naująjį miesto baseiną [38], kuriame galima sportuoti visus metus ir bet kokiu oru. Baseino takeliai – 50 metrų ilgio ir čia treniruojasi net Lietuvos plaukimo rinktinė. Galite rinktis užsiėmimus vandenyje: aerobiką, zumbą ar net baletą, gerinti savo asmeninį 200 metrų plaukimo rezultatą ar tiesiog atsipalaiduoti burbulinėje vonioje.
Svarbu, kad būtent Klaipėdos baseine yra 9 metrų gylio nardymo šachta – vienintelė tokia Baltijos šalyse! Jei seniai svajojote išbandyti šią veiklą – dabar kaip tik tam metas – patyrę instruktoriai laukia jūsų!

Buriavimas

Burės ir uostamiestis yra glaudžiai susiję, tad galime drąsiai teigti, kad burės ne tik puošia Klaipėdos miesto veidą, bet ir yra neatsiejama jo dalis. Pati veikla yra gana kompleksiška ir spontaniškai jos išbandyti tikriausiai nepavyks, bet jei planuojate ilgesniam laikui apsistoti Klaipėdoje, kviečiame tapti vienos iš buriavimo mokyklų nariu. Mieste yra 4 buriavimo mokyklos kur buriuoti gali išmokti suaugusieji ir vaikai: „Žeimys“, „Kreiserinio Buriavimo Mokykla“, „Ostmarina“ ir „GoSail“.

Irklavimas

Klaipėdos irklavimo bazė [39] yra įsikūrusi greta miesto upės Danės ir netoli nuo bastioninių įtvirtinimų.
Akademinio irklavimo sportininkus dažniausiai galite išvysti besitreniruojančius Danės upės ruože tarp Mokyklos ir Biržos tiltų.
Baidares Klaipėdoje pamatyti tenka rečiau, tačiau įmanoma ir tokia vandens pramoga. Tam tinkamiausias maršrutas būtų plaukimas žemyn upe nuo Klaipėdos universiteto botanikos sodo iki senamiesčio (Danės upės vaga).
Individualai gali prisijungti, tačiau būtina kreiptis iš anksto.
Kviečiame išbandyti ir plaukimą rankų darbo kanojomis[40] su vietiniu gidu, organizuojami net naktiniai plaukiojimai. Prisiminimai išliks ilgam!

Jėgos sportas

Individualaus sporto klubai

Sudėtinga būtų išvardinti visus Klaipėdoje esančius sporto klubus, kurie turi treniruoklius, svarmenis ir kitą sporto įrangą, tad apsiribosime įvardindami 7-is žinomiausius vardus mieste – Apelsinas [41], Eola [42], Impuls [43], VS-Express 24/7 [44], Oxygym [45], Herkaus [46], Kapitolijus [47] sporto klubai. Kai kurie jų dirba net visą parą!

Virvės traukimas

Jaunų ir profesionalių virvės traukikų klubas pajūriui tinkančiu pavadinimu – “Švyturys” [48], visada mielai priima į savo treniruotes patyrusius ir naujokus norinčius susipažinti su šiuo sportu ir pasportuoti (+370 698 58760, svyturys2013@gmail.com).

Kūno rengybos treniruotės su treneriais

Šioje kategorijoje mes apsiribosime krosfitu ir joga:
Žinomiausi pajūrio krosfito atletai yra apsijungę po šių vardų sporto klubais “Atisputę”, “K1-Akademija” [49], “Burpis” [50]. Norintiems treniruotis kartu durys visada atviros!
Jogos užsiėmimus organizuoja didžioji dalis sporto klubų ir daugybė individualių studijų, o ir geriausią įvardinti būtų labai sudėtinga. Tačiau jeigu atvykote į Klaipėdą darbo ar poilsio reikalais ir be sporto neįsivaizduojate savo gyvenimo – paieškos sistemose nesunkiai rasite jogos studiją ar specialistą.

Laipiojimas dirbtinėmis uolomis

Pasaulyje vis populiarėjantis laipiojimo sportas turi savo namus ir Klaipėdoje. Čia daugiau nei dešimtmetį  veikia sporto klubas – „Scala Dream“ [51]. Treniruotės, varžybos, pamokos, inventoriaus nuoma, kavinė – viskas vienoje vietoje.

Kitos sporto šakos

Lauko stalo tenisas

Po truputį šis žaidimas skinasi savo kelią į klaipėdiečių gyvenimą. Tokie stacionarūs stalo teniso „punktai“ yra Klaipėdos poilsio parke [52], Ąžuolyno bei Malūno tvenkinio parkuose [53]. Norint pasinaudoti esama infrastruktūra jums reikės pasirūpinti savo raketėmis ir kamuoliukais. Juos galite įsigyti didesnėse maisto arba sporto prekių parduotuvėse.

Lėkščiasvydis (Ultimeitas, frisbis)

Skraidančio disko sportas prie jūros daug kam yra neįprasta, tačiau maloni veikla tiek besideginant stebėti, tiek žaisti. Sportui šiltuoju metų laiku prie jūros jums nereikės beveik jokio pasiruošimo – tik sporinės aprangos leidžiančios nevaržomai judėti, skraidančio disko ir ant smėlio atsižymėti aikštės ribas ir galimte žaisti paplūdimio★ lėkščiasvydį!
Tolygus įdegis ir puiki treniruotė garantuoti. Norėdami paprakaituoti ir prisijungti prie treniruočių kreipkitės iš anksto +370 65377992, arturas.petrauskas@yahoo.com.

Diskgolfas

Kitas populiarus disko sportas yra žaidžiamas dviejose vietose – miesto parke ir Smiltynėje. Tiesa, stacionarus diskgolfo parkas yra tik miesto parke [54] ir čia jūs galėsite išsinuomoti diskų ir tiesiog pažaisti.

Diskgolfo Smiltynėje★ trasa yra aktyvi rudens bei pavasario sezonu.

Norint išbandyti žaidimą ir parką kreipkitės iš anksto +370 604 22952.

Smiginis

Gana paprastas ir azartiškas žaidimas, reikalaujantis geros akies ir taiklios rankos, o ją tobulinti galite boulingo klube “Honolulu” (Naujojo sodo g. 1A) [55].

Boulingas

Esant prastesniam orui norime priminti apie galimybę mesti iššūkį savo draugams boulingo klube. Patogu tai, jog jums nereikia nei specialaus pasiruošimo, nei specialios aprangos – viską jums suteiks boulingo klubas, kurių mieste yra nemažai: [56][57][58][59].

Biliardas

Didesnio susikaupimo ir tikslumo reikalaujantis žaidimas padės pamiršti dienos rūpesčius ir neatsakytus elektroninius laiškus. Didžiausi biliardo klubai mieste – “Apollo” [60], “BlackBall” [61], “Metro” [62], “Honolulu” [63].