2023 metų Lietuvos muziejų kelio programa „Europos ženklai Lietuvoje: Gotika”, jau aplankiusi Dzūkiją ir Suvalkiją (Sūduvą), liepos mėnesį tęsia savo įspūdingą kelionę Mažosios Lietuvos regione.
Atliepiant bendrą šio projekto temą Pilies muziejaus šiaurinėje kurtinoje (Priešpilio g. 2, Klaipėda) liepos 15 d. nuo 12 val. ir nuo 13 val. bus rengiamos ekskursijos „Viduramžių Klaipėda – didžioji miesto istorijos paslaptis”, o nuo 14 iki 16 val. vyks kūrybinės kaligrafijos dirbtuvės. Ketinantiems dalyvauti nemokamose ekskursijose arba kūrybinėse dirbtuvėse būtina išankstinė registracija mob. 8 601 17617.
Klaipėdos pilies ir miesto raidą pristatančioje ekspozicijoje ekskursijos dalyviai bus kviečiami atidžiau pažvelgti į gotikos stiliaus radinius, pirmiausia – unikalius koklius su viduramžių kompozicijomis, archeologų naujausias gotikinio miesto ir pilies paieškas. Kūrybinių kaligrafijos dirbtuvių metu kaligrafė Lidija Skačkauskaitė supažindins su gotikinio šrifto kilme, naudojimu, jo specifika ir istorija. Dalyviai galės praktiškai išbandyti gotikinio šrifto rašymo principus ir subtilybes.
Klaipėda – viduramžiais įkurtas ir praėjusiais metais 770-ąją sukaktį paminėjęs Baltijos regiono miestas. Be abejo, jis iki pat XVI a. vidurio vystėsi kaip Europos viduramžių miestas su gotikos stiliaus architektūra, interjerais, mūrine pilimi, bažnyčia. Deja, karai, gaisrai, miesto ir pilies rekonstrukcijos nulėmė, kad iki mūsų dienų išliko daugiau viduramžiškos Klaipėdos (Mėmelio) paslapčių nei realių vaizdų. Pirmiausia – tai Klaipėdos pilies liekanos ir gausybė archeologinių radinių.
Informacijos šaltinis Mažosios Lietuvos istorijos muziejus