Grįžti
2021-06-23

Girulių paplūdimys Klaipėdoje

Girulių paplūdimys yra vienas iš žinomiausių ir mėgstamiausių Klaipėdos paplūdimių, kurį dažniausiai renkasi atostogaujančios šeimos. Miesto šiaurinėje dalyje įsikūrusi Girulių gyvenvietė ir paplūdimys jau prieš beveik du šimtus metų žinomi kaip miestiečių maudynių ir vasarojimo vieta, tačiau erdvus paplūdimys su puikia infrastruktūra laukia poilsiautojų iš visos Lietuvos. 

Infrastuktūra

Paplūdimyje veikia gelbėtojų stotis, įrengtos persirengimo kabinos, dušai, tualetai, veikia kelios kavinės. Dėl nepaprastai gražios ir turtingos gamtos, čia įkurtas botaninis – zoologinis draustinis. Vienas iš Girulių paplūdimio traukos objektų – medinė apžvalgos aikštelė, į kurią užkopę poilsiautojai mėgsta pasigrožėti paplūdimiu, palydėti saulę ar nusifotografuoti. Iki bendrojo paplūdimio per kopas veda asfaltuotas takas, yra vaikų žaidimų aikštelė, aktyvaus poilsio zona, todėl Girulių paplūdimys ypatingai patogus šeimoms su vaikais.

Kaip nuvykti

Atstumas nuo Klaipėdos senamiesčio iki Girulių yra maždaug 7 km, čia atvykti galima ne tik nuosavu, bet ir Klaipėdos viešuoju transportu: miesto autobusais Nr. 4, 4A, 24 (iki „Pajūrio stotelės“), traukiniu (kelionė iš Klaipėdos trunka 7 minutes ir kainuoja vos 40 centų; tiesa, traukinys kursuoja tik du kartus per dieną). Taip pat patogu iš Klaipėdos centro atvykti dviračiais – per Prano Lideikio gatvę, greta Girulių plento driekiasi dviračių takas vedantis iki pat paplūdimio. 

Poilsiautojai trokštantys lėto ir visiškai pasyvaus poilsio gali apsistoti pačiuose Giruliuose esančiuose svečių namuose arba kempinge, tuomet iki paplūdimio tereikės nueiti kelis šimtus metrų pėstute.

Lankytinos vietos Giruliuose

Į šiaurę nuo Girulių paplūdimio stovi Antrojo pasaulinio karo laikų pakrančių artilerijos baterija „Memel-Nord“, statyta vokiečių. Joje įrengta ekspozicija, kurią galima aplankyti (patariama paskambinti ir susitarti iš anksto). Netoliese taip pat yra į Kultūros vertybių registrą įtrauktas keistai unikalus objektas – senosios Karklės kaimo kapinės, išskirtinės tuo, kad tai vienintelės Lietuvoje kapinės ant jūros kranto. O pasivaikščiojimų mėgėjai taku per pušyną vos per valandą iš Girulių gali pasiekti žymiąją „Olando kepurę“.

Vasaros renginiai ir lankytinos vietos Klaipėdoje

Atostogaujant Klaipėdoje galima ne tik mėgautis saulės voniomis bei maudynėmis jūroje, tačiau taip pat ir sudalyvauti miesto kultūriniame gyvenime, kuris vasarą yra labai aktyvus ir turiningas. Tradiciniai renginiai apimantys įvairias miesto erdves: tarptautinis gatvės teatrų festivalis „Šermukšnis” (liepos 2 – 4 d.), tarptautinis lėlių teatro festivalis „Materia Magica” (rugpjūčio 5 – 8 d.), renginių ciklas „Kaminkrėčio vasara“ (liepos 28 – rugpjūčio 7 d.),  klasikinės muzikos „Klaipėdos festivalis“ (liepos 29 d. – rugpjūčio 14 d.), na, ir žinoma, Jūros šventė (liepos 23 – 25 d.).

O, jeigu, visgi, atostogaujate kitu laiku negu vyksta minėti renginiai, tuomet visada galite aplankyti miesto įžymybes: Klaipėdos dramos teatrą ir teatro aikštę Senamiestyje, Danės upės krantinę su senaisiais sandėliais ir knechtais, naująjį Melnragės parką, bastioninių įtvirtinimų kompleksą su Jono kalnelio sala, šiurpiąją Juodojo vaiduoklio skulptūrą ir pasukamąjį tiltelį prie piliavietės.

                       

 

We Love Lithuania” informacija