Grįžti
2021-06-08

11 naujų maršrutų!

Atrodo, kad per pastaruosius metus išvaikščiojai visą miestą skersai išilgai? O gal kaip tik istorinėje Klaipėdos dalyje lankaisi ne taip ir dažnai? Pasitikdama naująjį sezoną Klaipėdos miesto savivaldybė paruošė 11 naujų teminių turistinių maršrutų, kurie leis dar labiau pažinti Klaipėdą, išvysti jos daugiakultūriškumą ir spalvas, galbūt net atsakys į kokį seniai kirbėjusį klausimą.

 

11 naujų maršrutų

Ką pamatyti Klaipėdoje? Štai 11 naujų maršrutųVienuolikoje naujo pobūdžio maršrutų numatyta po daugiau nei 10 aplankomų turistinių objektų. Įveikti maršrutai gal kiek atstos išsiilgtų kelionių poreikį, o pojūčiams sustiprinti nepamirškite pasilepinti vietos kavinių ruošiamais skanėstais. Gastronominis maršrutas pasiūlys 12 išskirtinių Klaipėdos gastronominių vietų, kurios yra pamėgtos tiek vietinių, tiek ir miesto svečių.

Ranka pieštas žemėlapis, spalvingos ir nuotaikingos iliustracijos – gal tai priemonė pratęsti nuotoliniu būdu vykstančias pamokas ir popiet ar savaitgalį išeiti miestan paieškoti kitų kraštų apraiškų Klaipėdoje? Pamatykite Klaipėdos daugiakultūriškumą atrasdami britiškų, prancūziškų, olandiškų, rusiškų ir žydiškų akcentų.

Žaliosios Klaipėdos maršrutas praves pro Klaipėdos parkus ir skverus, juk Klaipėdos istorinėje dalyje ne vien seni pastatai ir akmenimis grįstos gatvės. Čia galima rasti ir 3 daugiau nei 180 metų senumo ąžuolus, taip pat vieną seniausių Lietuvos liepų.

Keliaudami maršrutu „Moterys Klaipėdos istorijoje“, aplankysite 12 vietų, kur gyveno, dirbo, mokėsi arba yra įamžintos Klaipėdoje, Lietuvoje ir pasaulyje garsios moterys. Miesto istoriją puošia čia metus gyvenusi Prūsijos karalienė Luizė, garsi operos solistė ir pedagogė Ona Glinskaitė bei „Eurovizijos“ žvaigždė Lena Valaitis, čia dirbo ir pirmoji Lietuvoje moteris gydytoja otorinolaringologė Ona Purtokaitė bei kitos žymios moterys.

Keliaujant kitu maršrutu, kviečiama susipažinti su penkiolika žymių vyrų – išskirtinių asmenybių, kurios atstovauja skirtingoms kultūroms, religijoms, specialybėms, tačiau kiekvienas savaip paliko pėdsaką moderniosios Klaipėdos arba senojo Mėmelio istorijoje.

Leiskis į visus šiuos maršrutus ir atrask Klaipėdą:

Mėmelis – „mažoji Britanija“

Prancūziška Klaipėda – kariškai rafinuota istorija

Olandiška Klaipėda: laivai, alus ir bastionai

Žydiška Klaipėda

Nuo caro iki peliuko – rusų pėdsakai Klaipėdos mieste

Žalioji Klaipėda  arba  Dviračiu po Klaipėdos parkus ir skverus

Mėlynoji Klaipėda  arba  Jūrinis paveldas Klaipėdos mieste

Tamsioji Klaipėda  arba  Klaipėda: tamsioji istorijos pusė

Moterys Klaipėdos istorijoje

Žymiausi vyrai Klaipėdos istorijoje

Gardžioji Klaipėda „nuo švyturio iki jūros“

 

Patogaus A6 formato brošiūros jūsų lauks Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centre, o skaitmenines maršrutų versijas galite rasti Klaipėdos turizmo galimybes pristatančiame portale www.klaipedatravel.lt leidinių skiltyje.

 

  Britiška Klaipėda   Prancūziška Klaipėda   Olandiška Klaipėda
  Žydiška Klaipėda   Rusiška Klaipėda
  Žalioji Klaipėda   Mėlynoji Klaipėda   Tamsioji Klaipėda
  Žymiausios moterys Klaipėdos istorijoje   Žymiausi vyrai Klaipėdos istorijoje    Gardžioji Klaipėda

 

 

Maršruto idėjos ir tekstų autorė gidė Laurencija Budrytė-Ausiejienė, iliustracijų autorė Viktorija Ežiukas.

Klaipėdos miesto savivaldybės informacija