Grįžti
2023-11-07

Artėja ypatingas savaitgalis Klaipėdoje: toks būna tik kartą metuose

Lapkričio 10-12 d. Klaipėdoje šventiškai atgis primirštos legendos, mieste lauks nemokamos įspūdingos pramogos, o uostamiesčio restoranai, tik šį savaitgalį, pagamins išskirtinius žąsienos patiekalus. Visa tai – kasmetinės šventės „Šv. Martynas. Ir jo žąsys“ dalis.

Ypatinga šventė garsėja kaip draugiška šeimoms, ideali poroms ir tobula draugams. Jos programoje sau tinkamą pramogą ras kiekvienas.

„Šios Klaipėdos šventės unikalumas slypi paprastume – atgaivintuose pagrindiniuose Martyno dienos akcentuose. „Šv. Martynas. Ir jo žąsys“ kiekvieną pasitinka su primirštais, bet išskirtiniais papročiais, legendomis ir svarbiausia – vaišėmis. Mažojoje Lietuvoje Šv. Martyno diena prilygdavo Šv. Kalėdoms, todėl kviečiame išeiti į miestą ir švęsti Martyną!“, – į šventę kviečia Klaipėdos turizmo informacijos centro direktorė Romena Savickienė.

Šių metų „Šv. Martynas. Ir jo žąsys“ programoje gausu jau pamėgtų, populiarumo nestokojančių pramogų bei naujų akcentų.

Martyno šventė – idealus savaitgalis šeimai

Jau trečius metus iš eilės sugrįžtanti šventė pramogauti ir švęsti Martyną pakvies ir pačius mažiausius.

Šiais metais Klaipėdos Etnokultūros centre vyks tradiciniai „Martyno“ žaidimai, Klaipėdos turizmo informacijos centre vyks edukacija „Meduolio dekoracija“, KKKC rezidento Edgaro Janušausko dirbtuvės „Žąsiuko formos muilas 3D lukšte“, grafikės Žanetos Jasaitytės-Bessonovos dirbtuvės „Žąsis išdavikė“, o nuo Danės skvero fontano šeštadienį pajudės vaikų eisena su žibintais. Prisijungti kviečiami visi norintys.

Teatro aikštė taps nauju šventės traukos tašku

Nors Martyno šventė nuaidi per visą Klaipėdą, tačiau šiais metais neužmirštamus įspūdžius bus galima rasti būtent Teatro aikštėje. Čia penktadienį ir šeštadienį, net šešis kartus rodys, geriausiu Lietuvoje pripažintą, nemokamą ugnies šou spektaklį „Inferno“.

Keturių fakyrų programoje pagal emocingą instrumentinę muziką, aukurų apšviestoje erdvėje vyks kerintis ugnies teatras.

Taip pat čia penktadienio vakarą, Žvejų rūmų Pilies teatras visus šventės dalyvius pakvies į 25 minutestruksiantį „Semiramidės šokį“- gatvės spektaklį pagal senovės legendą. Tai bus neužmirštamas lauko vaidinimas, improvizacija, antispektaklis.

„Semiramidė švenčia jubiliejų. Tuščia. Tik laikrodžio tiksėjimas ir tyla. Bet balius prasideda. Balius ant beprotybės ribos – su įsivaizduojamais svečiais, tariamomis dovanomis, netikrais sveikinimais ir gausybe patiekalų. Melas mele. Paprasto nuodėmingo žmogaus iliuzijų šventė…“.

Teatro aikštėje taip pat šurmuliuos ir gerą nuotaiką skleis šventinė mugė, kuri tęsis net iki devintos valandos vakaro.

Sugrįš unikalios ekskursijos su žibintais

Tradiciškai, pasivaikščioti po Klaipėdos senamiestį ir paklausyti atgimstančių legendų pakvies teatralizuotos vakarinės ekskursijos su žibintais „Šv. Martyno Legenda“.

Penktadienį ir šeštadienį ekskursijas kas valandą kartos net keturis kartus (16, 17, 18, 19 val.)

Bilietus galima įsigyti čia.

Pakvies ragauti specialiai pagamintų žąsienos patiekalų

„Šv. Martynas. Ir jo žąsys“ garsėja savo išskirtinėmis vaišėmis. Šventės metu Klaipėda taps tikra maisto mylėtojų sostine.

Tik vieną kartą metuose, Martyno savaitgalį, uostamiesčio restoranai ir kavinės ruoš specialius, šventės minėjimui skirtus patiekalus. Tai bus unikali galimybė pasinerti į tikrą gastronominę kelionę!

O norinčius paskleisti žąsienos aromatą ir savo namų virtuvėje, šiais metais Martyno šventė pasiūlys naujieną – Žąsų turgų.

Senajame ir Naujajame turguje visą savaitgalį bus galima įsigyti šviežios žąsienos.

„Šv. Martynas. Ir jo žąsys“

ŠVENTĖS PROGRAMA