Grįžti
2022-07-19

Atrasti Smiltynę kviečia meno, istorijos ir miškininkystės profesionalai

Vasarai įpusėjus, Smiltynė taip pat atgimsta naujomis spalvomis. Ar žinojote, kad Smiltynė – jauniausia natūrali Lietuvos teritorija? Ar girdėjote, kad keltas į Klaipėdą veikia jau nuo XIII a.? Ar skaitėte, kad būtent čia buvo parašyti garsieji Aleksanderio fon Humbolto žodžiai, kad Kuršių neriją reikia pamatyti kaip Ispaniją ar Italiją, jog sielai nepritrūktų gražių vaizdų? Į šiuos klausimus atsakymų ieškoti kviečia šių metų kultūrinis projektas Aš esu Smiltynė – ar pažįsti mane? 

Suaugusius ir mažuosius pasisemti Kuršių nerijos žavesio čia pat – Smiltynėje – kviečia įvairūs renginiai, ekskursijos ir užsiėmimai, kurie patenkins net pačius įvairiausius pomėgius turinčius lankytojus. Menininkams ir tapybos mėgėjams rengiamas plenerų ciklas su dailininku Ernestu Žvaigždinu, su kuriuo kiekvieną vasaros šeštadienį galite pasimėgaudami Kuršių nerijos gamta išreikšti savo idėjas ant drobės. Besidomintys atsipalaidavimu muzikoje, naujų patirčių galės ieškoti muzikos terapiją praktikuojančio mokytojo Lino Švirino rengiamuose harmonizuojančios muzikos vakaruose liepos 19 ir rugpjūčio 5, 23 dienomis. Besiklausant gongų ir marių ošimo bus galima pasinerti į Smiltynės ramybę.

Šiandieninis Smiltynės veidas mena skirtingus šio krašto istorijos tarpsnius: smuklės susikūrimas, kurorto šlovė, karinės reikšmės įtvirtinimai. Plačiau su Smiltynės praeitimi istorijos ir archeologijos mėgėjai rugpjūčio pradžioje galės susipažinti doc. dr. Nijolės Strakauskaitės paskaitoje su Smiltynės raidą nuo paprasto kaimelio iki kurorto, liepos pabaigoje žurnalisto Deniso Nikitenkos ekskursijoje apie neatrastą Smiltynę bei archeologo Klaido Permino pasakojimuose apie Smiltynės žvejybos paveldą. Karinę šio krašto raidą atskleis karo istorijų entuziastų klubo „Prieštiltis“ atstovai jų rugpjūtį organizuojamoje ekskursijoje apie Alksnynės priešlėktuvinės baterijos bunkerius.

Gamtos mylėtojams bus rengiamos įvairios ekskursijos, per kurias bus supažindinta apie Smiltynės gamtą ir jos kraštovaizdžio raidą. Apie miškininkystės istoriją Smiltynėje rugpjūčio 5 dieną pasakos ilgamečiai miškininkai Gražina Banienė bei Romas Andrusevičius. Su Smiltynėje augančių medžių įvairove ir jų atsiradimo istorija rugpjūčio 2 dieną supažindins Vilniaus universiteto doktorantas Arvydas Urbis. Rudenį organizatoriai kvies į ekskursiją apie Smiltynės istoriją su Klaipėdos Gidų gildijos atstovais. Mažiesiems dalyviams ir jų tėveliams Kuršių nerijos nacionalinio parko edukatoriai vasaros pabaigoje paruoš turiningas edukacijas apie gamtą, augaliją ir gyvūniją Smiltynėje. Sekite Kuršių nerijos nacionalinio parko Facebook paskyrą ir sužinokite visas naujienas. Užsukite į Smiltynę ir atraskite ją iš naujo!

Daugiau informacijos tel.: +370 684 72641 arba el. paštu: infosmiltyne@nerija.lt

Projektą organizuoja Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija.
Projektą finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė.

Projekto partneriai:
Valstybinių miškų urėdija, Kretingos padalinys
Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras
Klaipėdos Gidų gildija
VšĮ „Prieštilis“