Biblioteką galima rasti netikėčiausiose vietose

2020 09 03

Rugsėjo 11 d. Klaipėdos dramos teatre atidaroma Teatro skaitykla. Naujai įrengtoje skaitykloje teatro gerbėjai turės galimybę giliau ir plačiau patirti teatro gyvenimą. Kiekvienas spektaklio pastatymas yra išskirtinis. Jo unikalumą sukuria režisieriaus kūrybiniai sprendimai, aktorių meistriškumas, scenografija, kostiumai, apšvietimas, kuriuos išmokus „skaityti” atsiveria naujas matymas ir to, kas vyksta scenoje interpretavimas. Skaityklos lankytojai galės susipažinti su scenos menų istorija, režisūrinėmis technikomis bei kūrėjų biografijomis. 

Mintis įsteigti specializuotą skaityklą teatro erdvėse kilo Klaipėdos dramos teatro vadovui  Tomui Juočiui: „Labai norisi, kad teatras būtų gyvas ne tik tas dvi–tris valandas, kai vyksta spektaklis. Esame įsikūrę ypatingoje vietoje, pro langus atsiveria puikus vaizdas į pagrindinę Teatro aikštę. Įsivaizduoju, koks turėtų būti malonumas per pietų pertrauką ar savaitgalį užsukti į teatrą puodelio kavos, arbatos, atsiversti knygą ir pasimėgauti akimirka. Jau turime įsigiję baldus ir planuojame, kad skaitykla veiks antradieniais–penktadieniais nuo 12 iki 19 val., o savaitgaliais nuo 10 iki 17 val. Darbo dienomis skaityklos lankytojai bus vaišinami nemokama kava ir arbata. Šeštadieniais ir sekmadieniais I aukšto fojė veiks kavinė, kurioje bus galima įsigyti desertų ir gėrimų. Labai tikiuosi, kad skaitymas paskatins žmones labiau domėtis teatru ir, atvirkščiai, atėję pažiūrėti spektaklio, norės pasigilinti ir daugiau sužinoti apie jo atsiradimo aplinkybes.” 

Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka prie iniciatyvos įgyvendinimo prisidėjo  išskirtine bibliotekos fonduose saugoma scenos menų literatūros kolekcija. Ateityje planuojama kryptingai pildyti bibliotekos fondą vertingais leidiniais apie teatrą ir su tuo susijusiomis temomis, skaitytojams pasiūlyti su naujausiomis knygomis susipažinti jiems artimiausioje ir patogiausioje erdvėje – teatro skaitykloje ar bibliotekoje.  

Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka mėgsta stebinti pasirodydama netikėčiausiose vietose – nuo paplūdimio ar prekybos centro iki teatro, – įsiklausyti į bendruomenės poreikius ir sudaryti sąlygas semtis įkvėpimo čia ir dabar. Kviečiame klaipėdiečius įsitraukti į šį atradimų žaidimą ir patirti, kad biblioteka yra daug daugiau nei knygos – tai ir edukaciniai užsiėmimai, žaidimai, poilsio, bendravimo erdvės, specializuotos paslaugos pagal interesų sritis ir gyvenimo įvairovės pažinimo galimybės.  

Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės bibliotekos informacija